Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Oyun Parkı Dekorları – Renkli Bir Atmosferde Eğlenceli Dekorlar!

Park ve Bahçelerin Olmazsa Olmazları!

Çocukların enerjilerini atabildiği ve rahatça oynayabildiği oyun parkları, ebeveynlerin de çocuklarını getirirken sıklıkla gördüğü ve vakit geçirdiği yerlerdir. Genel olarak açık alanlarda olan oyun parkları mevsimsel olarak kışın da tercih edilmesi açısından avm içlerinde de sıklıkla bulunur. Dış mekanda olan oyun parkı dekorları ile iç mekanda olan oyun parkı dekorları ise birbirinden hem ebat hem de malzeme olarak farklıdır.

Siz de insanı eğlendiren oyun parkı dekorları nasıl yapılır diye merak ediyor ve merak ediyor ve oyun parkı dekor fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız, yazımızı incelemeye devam ederek oyun parkı dekorlarının hangi malzemelerden yapıldığını öğrenebilir ve oyun parkı dekor fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz…

Oyun Parkı Dekorları Nasıl Yapılır?

Son yıllarda oyun parkı dekorları için teknolojiden çokça faydalanıldığını söyleyebiliriz. Bilgisayar destekli çizim, tasarım ve modelleme ekipmanlarının yer aldığı imalathanelerde hazırlanan oyun parkı dekorları için önce heykelin yerleştirileceği alan doku ve ölçek gibi faktörler açısından analiz edilmektedir. Sonrasında ise oyun parkı dekorları için bilgisayar ortamında üç boyutlu çizimler yapılıyor ve bu çizimler 3D yazıcıların yardımıyla fiziksel dünyaya taşınıyor.

Çocukları Eğlendiren Oyun Parkı Dekorları Hangi Malzemelerle Yapılır?

Çocukların görünce oyun parkında bulunma isteğini artıran oyun parkı dekorları yapım esnasında hem geleneksel hem de modern yöntemlerle üretildiği için malzemeler de seçilen yönteme göre değişir diyebiliriz. El işçiliğinde sıklıkla kullanılan oyun parkı dekor malzemeleri; kil, bakır, tunç, kalay, ahşap, tahta gibi malzemeler olurken yeni teknoloji ile yapılan malzemeler ise; strafor ve fiberglasstır.

Strafor ve fiberglass gibi yeni nesil materyaller sayesinde çok daha maliyetli olabilecek oyun parkı dekorları ekonomik bir çözüme kavuştuğu gibi uzun ömürlü,  sağlam ve bakımı kolay oyun parkı dekor üretimini de kolaylaştırıyor.

Oyun Parkı Dekorları Nerelerde Kullanılır?

Oyun parkı dekorları yalnızca oyun parklarında kullanılmaz. Oyun parkı dekorları oyuncak festivallerinde, oyuncak müzelerinde, festivallerde, okul parklarında, aqua parklarda, tema parklarında, macera parklarında ve lunapark gibi eğlence sektörünün akla gelebilecek neredeyse tüm alanlarında ortamı ısıtmak ve neşeli bir hava katmak için kullanılır.

Oyun Parkı Dekor Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Oyun parkı dekor fiyatları ve maliyetleri söz konusu olduğunda belirleyici olan ilk faktör malzeme tercihidir. Strafor ve fiberglass gibi malzemeler, geleneksel heykelcilikte kullanılan demir, kil, alçı, taş ve benzer materyallere kıyasla çok daha ekonomiktir. Buna ek olarak dekorun boyutu ve boyuta bağlı bir şekilde kullanılacak malzemenin miktarı da oyun parkı dekor fiyatları açısından oldukça önemlidir.

Ayrıca oyun parkı dekor fiyatları için hesap yaparken işçilik detayları, kalıp kullanılıp kullanılmayacağı, eserin yerleştirileceği mekana nakliyesi ve maket ve heykel kurulumu gibi maliyet meselelerini de hiçe saymamak gerekir.

Eğer siz de oyun parkı dekor fiyatları hakkında bilgi almak ve yaratıcı bir proje ile dikkatleri firmanıza çekmek istiyorsanız bize ulaşın! Erlas Global, deneyimli tasarımcıları, güncel teknolojiyi barındıran imalathanesi ve uzman ekibiyle size en kaliteli çözümleri sunuyor…

[widget-135]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095