Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Film Dekorları Neden Fiberglass Üretilmelidir?

Uzun Ömürlü Kullanım İçin Fiberglass Teknolojisi! Film Dekoru Fiberglass

Son yıllarda tarihi ve dönem filmlerin çekilmesi, film dekoru tasarım ve üretimine olan talebi arttırdı. Sinema dekoru tasarlanırken gerçeklik duygusu yaratmak ön planda olduğu için sahnelerin en ince ayrıntısına kadar çizilmesi, üretimde yüksek teknoloji kullanılması önemli hale geldi. Aksiyon, macera, dram, tarihi, romantik konulu film ve dizilerin vermek istediği mesaja ve müşteri beklentilerine uygun film dekoru üretimi yapan firmalar, 3 boyutlu tasarım ve modelleme teknolojisinden yararlanarak beklentileri karşılamaya çalışıyorlar.

Film dekoru hazırlık aşamasında kullanılan malzeme de tasarım kadar önemli oluyor. Film dekoru olarak sokaklar, kapılar, köşkler, binalar, caddeler, köprüler, oturma grupları, silahlar, tanklar ve daha pek çok ürün için kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanmak gerekiyor. Burada öne çıkan malzeme ise fiberglass oluyor. Fiberglass film dekoru, diğer malzeme türlerine göre dayanıklılığı, hafifliği ve kolay kullanımı ile dikkat çekiyor. Film dekoru fiberglass üretimi ve fiberglass dekor avantajları hakkında detaylı bilgi yazımızda…

Fiberglassın Üstün Özellikleri Neler? Fiberglass Film Dekoru

Fiberglass sahne dekoru üretimi sırasında döneme özgü duvarlar, zeminleri, eşyalar ve yapılar hazırlanır. CNC kesim ve diğer teknolojiler kullanılarak duvarlar, evler, kapılar şekillendirirken fiberglass malzemeden mobilyalar, oturma grupları, şömineler, savaş aletlerini üretilir. Duvar taş işleri ve zemin kaplamaları dahil fiberglass malzeme dekor olarak oldukça kullanışlıdır. Fiberglass özellikleri sayesinde sinema sektöründe gittikçe yayılan bir kullanım alanına sahiptir. Fiberglass film dekoru yüksek teknolojiyle kısa sürede elde edilir.

Film dekorları neden fiberglass üretilmelidir sorusuna fiberglass avantajları ile cevap verilebilir. Bunlar:

  • Fiberglass çeliğe göre 4 kat daha fazla çekme dayanımına sahiptir.
  • Korozyona oldukça dayanıklıdır. Sahne dekoru fiberglass olduğunda daha dirençli olacaktır. 
  • Sıcaktan veya soğuktan etkilenmez. Fiberglass film dekoru uzun yıllar bozulmadan kullanılır.
  • Sıvı geçirgenliği yoktur. Fiberglass sahne dekoru sayesinde dış mekan şartlarından etkilenilmez.
  • Şekli bozulmaz ve darbelere direnç gösterir.
  • Farklı şekillerde ve renklerde üretilmeye uygundur. Fiberglass film dekoru her döneme uygundur.
  • Hafif bir malzemedir. Fiberglass film dekoru hafif olacağı için istenilen yere taşınabilir.
  • Küflenmez veya paslanmaz.
  • Sağlığa dost bir malzemedir ve her alanda kullanılabilir. Fiberglass dekor sağlığınıza zarar vermez.
  • Dayanıklılığı sayesinde de uzun ömürlüdür. Fiberglass sahne dekoru yıllara dayanır.

Fiberglass özellikleri sayesinde uzun ömürlüdür ve ekonomiktir. Maliyetini yıllarca kullanım avantajı sayesinde karşılamaktadır. Bu nedenle film dekoru üretiminde rahatlıkla tercih edilebilir.

Fiberglassın Eşsiz Dayanıklılığı! Sahneler Hayat Bulsun! Sahne Dekoru Fiberglass

Fiberglass dekor üretimi, diğer malzemelere nazaran daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Sahne dekoru fiberglass tercih edildiğinde cam elyafın sağlam yapısı sayesinde hava koşullarından, çizilmelerden ve kullanım şartlarından etkilenmediği rahatlıkla görülebilir.

Yanmaz özellikte olan, kireçlenme, paslanma vb. korozyonlara ve bozulmaya karşı dirençli fiberglass dekor, ekonomiktir ve maliyetini uzun yıllar tekrar tekrar kullanılarak karşılar. Fiberglass sahne dekoru iç ve dış alanlarda gözenekli yapısıyla hava sıcaklığı ve nem koşullarından etkilenmeden 10 yıldan fazla sorunsuzca kullanılabilir.

Fiberglass film dekoru üretimi ile çatlama, genişleme, bükülme, bölünme ve aşınma ile karşılaşılmaz. Ultraviyole direnci, ısı direnci elektrik direnci ile çelikten daha üstün olan bu malzeme sayesinde film dekoru her ortamda kullanılabilir. Fiberglass avantajları ve kullanım konforu ile sektörde memnuniyet yaratmaktadır.

Fasatlarınızda Fiberglass Tercih Edin! Fiberglass Dekor Üretimi

Film dekoru olarak kullanılan dış cephe fasatlarda fiberglass kalitesinden yararlanılabilir. Birkaç mimari destekle binaların cephesine yerleştirilen ya da sadece tek başına kullanılan fasatlar, oyuncuların giriş-çıkış yapabilmesi için kapılar ve içlerinde odalar da içeren bir yapıdır. Fiberglass film dekoru olarak fasatlar, çekim yapılacak mekandaki binaların ve yapıların dış cepheleri için konsepte ve senaryoya uygun hazırlanabilir.

Fiberglass dayanıklılığı sayesinde bina kaplamalarınız hava şartlarından, su ve nemden etkilenmez. Dönem evleri, saraylar, köşkler ve kaleler gibi yapılar için kullanabilirsiniz. Fiberglass dekor üretimi kalitesiyle çekimlerinizi sorunsuz tamamlarsınız.

Türkiye’nin En Çok İzlenen Dizilerinde Erlas İmzası Var! Fiberglass Film Dekoru Üretiminde Özgünlük!

Tiyatro ve operada olduğu gibi sinema filmlerinde ve dizilerde de dekor vazgeçilmez bir unsurdur. Özellikle dönem dizilerinde sahnelerin mutlaka zamana uygun olarak tasarlanması ve hazırlanması gerekir. Bu nedenle fiberglass film dekoru ve fiberglass dekor kalitesi ihtiyaç duyulan çözümü sunacaktır. 

“Kuruluş Osman”, “Fatih – Fetih Bir Başlangıçtı” dizileri başta olmak üzere başarılı TV ve sinema projeleri için sahne dekor uygulamaları gerçekleştirmiş bir film dekoru üretimi firması olarak Türk ve yabancı yapımlara senaryo ve konsepte uygun 3D modeller, fasatlar, ev ve sokak canlandırmaları tasarım ve üretimlerine devam ediyoruz. Sahne tasarımı alanında uzman ekibimizle dikkatli ve titiz çalışmalarla gerçekçi dekorlar hazırlıyoruz. Fiberglass film dekoru hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

[widget-135]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095