Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Keman Heykelleri – İşlek Meydanlar Müzikle İç İçe!

3 Boyutlu Reklamlar Sokaklara Neşe Katıyor! – Dev Keman Heykel Yapımı

Müziğin insan ruhuna olan etkisi ve yaşamımıza kattığı neşeyi farklı bir şekilde ele almak mümkün! Dev keman heykelleri 3 boyutlu reklamcılığın avantajlarıyla müziğin insan zihnindeki olumlu çağrışımlarını bir araya getirerek şehrin sokaklarına canlılık getiriyor. Ancak elbette bunun için dev keman heykel yapımı sürecinde profesyonel bir çalışma gösterilmesi şart…

Peki dev keman heykelleri ve yapım süreçleri hakkında daha fazla ayrıntı bilmek istemez misiniz? Dev keman heykelleri nasıl yapılır, dev keman heykel yapımında kullanılan malzemeler neler, dünyanın en ünlü dev keman heykelleri nerelerde… Tüm sorularınızın cevabını yazımızın devamında bulacaksınız.

Dev Keman Heykelleri Nasıl Yapılır?

Dev keman heykel yapımı için sabit bir yöntem olduğunu söylemek güçtür. Heykeltıraşın stili, kullanılacak malzemeler ve heykelin türü ya da amacı gibi faktörlerin tamamına bağlı olarak dev heykel yapımı değişkenlik gösterebilir. Yine de dev keman maketi ve heykelleri için genel olarak yapım sürecinin şu şekilde ilerlediğini söyleyebiliriz:

 • İlk olarak heykelin konuşlanacağı alan ölçümlenerek analiz edilir.
 • Ardından dev keman heykeli için bir model çizim yapılarak müşterinin beğenisine sunulur, gelen revizelere göre çizim son haline ulaşır.
 • Model çiziminde her iki tarafın mutabık kalmasından sonra biçimlendirme işlemlerine başlanır.
 • Biçimlendirme için öncelikle dev keman heykel yapımında kullanılan malzemeler el veya makine yardımıyla yoğrulur.
 • Ardından yoğrulan malzeme yüksek ısıya tabi tutularak pişirilir.
 • Pişirme işleminin ardından heykele oyma ve yontma işlemleriyle son şekli verilir.
 • Son olarak isteğe göre özel materyallerle heykelin renklendirme işlemleri yapılır ve dev keman heykeli planlanan mekana yerleştirilir.

Dev Keman Heykelleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Dev keman heykeli yapımında kullanılan malzemeler heykelin türüne, uygulanacak yönteme ve elbette heykeltıraşın ustalığına göre değişebilmektedir. Geleneksel heykelcilik malzemeleri arasında sayabileceğimiz demir, kil, alçı, bakır, alüminyum gibi maddeler dev keman heykelleri için de kullanılmaya uygundur.

Ancak son yıllarda dev keman heykeli gibi büyük ebatlı projelerde öne çıkan yeni nesil bir çözümden de bahsetmek gerekir. Fiberglass ve strafor keman heykelleri hem projenin maliyetini aşağı çekmekte hem de sonuç itibariyle daha dayanıklı ve bakımı kolay eserlerin ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca fiberglas ve strafor gibi yeni nesil materyaller, dev keman heykelleri gibi dinamik projeler için renklendirme gibi işlemleri de daha kolay hale getirmekte, modern şehirlere uygun yenilikçi tasarımlara daha fazla imkan vermektedir.

Dev Keman Heykel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev keman heykel fiyatları açışından göz önünde bulundurulması gereken çeşitli faktörlerden bahsetmek mümkündür. Bunların başında malzeme tercihi, işçilik ve heykel ebatları gibi konuları sayabiliriz. İşte dev keman heykelleri fiyat ve maliyetlerini belirleyen bu faktörleri şu şekilde açabiliriz:

 • Dev keman heykel fiyatları bakımından malzeme tercihi başlıca dikkat edilmesi gereken konulardandır. Yukarıda da değindiğimiz gibi değerli madenler yüksek maliyetleri beraberinde getirirken fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyaller çok daha ekonomik çözümler sunmaktadır.
 • Dev keman heykelleri boyutları itibariyle dekoratif heykellerle kıyaslanamayacak kadar fazla malzeme gerektirir. Bu nedenle malzeme türü kadar kullanılması gereken malzeme miktarı da dev keman heykel fiyatları üzerinde belirleyicidir.
 • Hacmin büyümesiyle heykel üzerindeki işçilik detaylarının arttığını da unutmamak gerekir. İşçilik detayları da dev keman heykel fiyatları üzerinde belirleyici maliyet kalemlerinden biridir.
 • Dev keman heykelleri genellikle tek bir heykel projesi üzerinden ilerlediği için kalıba değil, el işçiliğine dayanır. Bu da dev keman heykel fiyatları ve maliyetlerinin kalıplarla yapılan seri üretim heykellere kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip olmasına neden olabilir.

Kentlere Canlılık Getiren En Ünlü Dev Keman Heykelleri

Müziğin ruha ve kulağa hitap eden zenginliğini 3D reklamcılığın görsel gücüyle birleştiren dev keman heykelleri dünyanın önemli kent meydanlarında da karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan bazılarını sizler için aşağıda sıraladık. İşte en ünlü dev keman heykelleri ve bulundukları şehirler:

 • Stradivari Anıtı, Cremona – İtalya
 • Dev Ahşap Keman Heykeli, Mittenwald – Almanya
 • Violinist Heykeli, Kuldiga – Litvanya
 • Luigi Boccherini Heykeli, Lucca – İtalya
 • Çello Heykeli, Venedik – İtalya

Dev Keman Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Kent hayatının en ayrılmaz parçalarından biri de hiç kuşkusuz müziktir. Şehirle özdeşleşmiş bir besteci, şarkı veya enstrüman… Modern bir kentin işlek meydanlarının müziğe dair ögelerle süslenmesinden daha doğal ne olabilir?

Nitekim 3D reklam projeleri ile yalnızca klasik heykel ve anıt formunda değil dev gitar maketi gibi yaratıcı ve modern tasarımlarla da kent meydanları, oyun alanları, parklar, sosyal alanlar, müzik merkezleri, eğitim kurumları gibi pek çok noktada karşılaşıyoruz.

İnsanların dijital dünyadan kafalarını kaldırıp kendi kentlerinin rengarenk dünyasını fark etmesini istemez misiniz? Dev gitar heykeli projelerinizi bizimle paylaşın, birlikte planlayalım ve Erlas Global olarak size en ideal çözümü sunalım! Müziği üç boyutlu algılayın…

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095