Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Korku Evi Dekorları – Korkutucu Olduğu Kadar Eğlenceli!

En Ürkütücü Korku Evi Dekorları Nasıl Üretiliyor?

Dünyanın neredeyse her tarafında popüler hale gelen korku evleri farklı yaşlardan pek çok insanın ilgisini çekiyor. Hem ürkütücü hem de eğlenceli korku evi dekorları, korku filmlerine görmeye alışık olduğumuz dehşet verici sahneleri birinci elden deneme ve tecrübe etme şansı sunuyor. Ülkemizde de her geçen gün yaygınlaşan korku evi dekorları eğlence dünyasına yeni bir soluk getiriyor.

Peki bu çılgın eğlenceyi yaratan korku evi dekorları nasıl yapılıyor? Aşağıda sizlere korku evi dekor yapımı ve yapım sırasında kullanılan malzemeler hakkında bilgi verdik. Ayrıca korku evi dekorları korku evlerinin dışında nerelerde kullanılır, korku evi dekor fiyatları neye göre belirlenir gibi sorulara da yanıt verdik. İşte ödümüzü kopartan dekorların arka planı...

Korku Evi Dekorları Nasıl Yapılır?

Korku evi dekorları günümüzde öncelikle 3 boyutlu olarak sanal ortamda tasarlanarak yapılıyor. Elbette üretim şekli kullanılacak malzeme türüne göre değişkenlik gösterse de genellikle bilgisayar ortamında tasarımı yapılan korku evi dekorları, daha sonra 3D yazıcı ve CNC tezgahları yardımıyla fiziksel ortamda şekillendiriliyor. Son olarak ufak oyma ve yontma işlemleri ile nihai formunu alan dekorlar gerek duyulduğu takdirde renklendirme işlemlerinden de geçebiliyor.

Korku Evi Dekorları Hangi Malzemelerle Yapılır?

Korku evi dekor yapımında kullanılan malzemeler elde edilmek istenen sonuca göre değişkenlik gösterebilir. Ancak günümüzde genellikle fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyaller kullanılmaktadır. Özellikle 3D yazıcılarla çalışmayı kolaylaştıran bu yeni nesil materyaller aynı zamanda çok daha ekonomik çözümler sunmasıyla da firmalar tarafından tercih ediliyor. Ayrıca dış ortamın zorlu koşullarına karşı da strafor ve fiberglass korku evi dekorları çok daha dayanıklı!

Korku Evi Dekor Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Korku evi dekorları fiyat ve maliyetlerinin belirlenmesinde başlıca faktörlerden biri elbette malzemenin türü. Geleneksel malzemeler hem üretim sürecini zorlaştırırken hem de dekorlar için gereken maliyeti de artırıyor. Buna karşılık fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyaller çok daha ekonomik bir üretim sürecine imkan sağlıyor. Yine de dekorların boyutuna göre kullanılacak malzemenin miktarını da göz ardı etmemek gerekiyor.

Buna ek olarak korku evi dekor fiyatları üzerine konuşurken işçilik detayları ve korku evi kurulumunun da hesaba katılması şart! Korku evi dekoru tasarlandıktan sonra üretici firma tarafından yerleştirileceği alana nakliye ediliyor ve korku evi dekor kurulumu yine üretici tarafından gerçekleştiriliyor. Elbette tüm bunlar korku evi dekorları fiyat ve maliyetlerine de yansıyor.

Dünyanın En Ürkütücü Korku Evleri

Korku evleri son yıllarda dünyanın farklı ülkelerinde giderek popülerleşiyor. Yine de deneyimleyenlerin favorisi olan bazı korku evlerinden bahsetmek gerekiyor. Biz de aşağıda sizler için bunlardan bazılarını listeledik, işte dünyanın en ürkütücü korku evleri:

  • McKarney Malikanesi, Tennessee – ABD
  • Molly Brown House Müzesi, Colorado – ABD
  • Cutting Edge Haunted House, Teksas – ABD
  • Tulsa Hex House, Oklahoma – ABD
  • Lost Souls Alley, Krakow – Polonya
  • Super Scary Labyrinth of Fear, Fujiyoshida – Japan

Korku Evi Dekorları Nerelerde Kullanılır?

Elbette bu sorunun en açık cevabı korku evleri! Ancak korku evi dekor tasarımlarını yalnızca korku evlerine hapsetmek büyük bir haksızlık olur. Aksine korku evleri dışında da şehirlerin farklı bölgelerine korku evi dekorları ve benzer figürlere rastlıyoruz. Festivaller, tema parklar, AVM’ler, fuarlar, etkinlik alanları, sosyal alanlar, lunaparklar ve benzeri birçok alanda korku evi dekorları insanları hem ürkütmeye hem de eğlendirmeye devam ediyor.

Sizin de aklınızda bir korku evi projesi mi var? Yoksa insanlara korku evi dekorları ile hoş sürprizler mi yapmak istiyorsunuz? Projenizi hayata geçirmek için bize ulaşın, Erlas Global’de deneyimli tasarımcılarla size en ideal çözümleri sunalım.

[widget-135]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095