Teklif Al
Teklif Al +902122826095
Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

İç Mekan Oyun Parklarının Önemi

Oyun Parklarının Çocuk Gelişimine Katkısı

Oyun, çocukların eğlenmesinin yanında fiziksel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunan bir aktivitedir. Özellikle iç mekan oyun parkları, son yıllarda AVM kültürünün artması nedeniyle ebeveynlere avantaj sağlayan niteliktedir. Ayrıca kış aylarında çocukların sıkılmadan, öğrenme becerisine katkı sağlaması ve kendini geliştirmesi için genellikle kapalı oyun parkları tercih edilir.

Oyun parkları çocukların öğrenme, gelişme ve keşfetmesine katkı sağlayacak bir ihtiyaç olarak düşünülür. Bu kapalı oyun alanları genellikle oyun merkezleri ve AVM’lerde bulunur. Dışarıya kıyasla daha güvenlidir. Kapalı oyun alanların tamamı çocuklar için tasarlanmış olup sosyalleşmesi açısından değerlendirilmesi gereken yerlerden biridir.

Kapalı Oyun Alanlarında Tasarım Süreci İle Kullanılan Malzemelerin Önemi

İç mekan oyun alanları kullanılan malzemeden tasarlanan oyunlara kadar tamamen çocuklara yönelik hazırlanmaktadır. Herhangi zarar verecek unsurların yer almadığı bilinmelidir. Çocuğun dokunacağı yerden, oynayacağı oyunlara kadar her ayrıntının düşünülüp önlem alınıp tasarlanması gerekir.

Kapalı oyun parkları yaş gruplarına hitap edecek tarzda hazırlanılır. Yaş grubuna göre yer alacak aktiviteler ve oyun ekipmanları belirlenir. İç mekan oyun alanları tüm güvenlik önlemleri alınarak yapılır. Belirli yaş gruplarına göre olduğundan, zemin, oyuncaklar, kumlu alanlar ve dinlenme alanları için hazırlanan tüm malzemelerin seçiminde dikkatli olunmalıdır. Buna göre özen gösterilip çocukları zarara uğratmayacak şekilde hazırlanılır.

Plastik, erime ve boya akıtma özelliğine sahip olmayan malzemeler kullanılmalıdır. Ayrıca kirlenme ve paslanma, kırılma ve çatlama durumlarına mukavemet gösterecek hammaddelerden oyun alanı üretimi yapılmalıdır.

İç mekan oyun parklarında tasarım süreci çocuklar için hiçbir tehlike arz etmeyecek şekilde, kullanılan malzemelerde seçici davranarak, çocuklara uygun olacak şekilde tamamlanmalıdır. Kapalı oyun parklarının en büyük özelliğinden biri de yaş gurubuna göre etkinlik alanı olmasıdır. Her yaş grubunun farklı enerjide olduğu, hareket, davranış ve yeteneklerine göre tasarlanır. Özel olarak hazırlanmış kapalı oyun alanları çocukların gelişimine katkıda bulunduğu için ebeveynlerin tercih ettiği ideal bir yoldur.

Kapalı Oyun Alanları Çocukların Hayal Dünyasına Katkıda Bulunur!

İç mekan oyun parkları çocukların hayal dünyasını geliştirmeye katkı sağlar. Kapalı oyun alanları sosyal ve psikolojik açıdan olumlu gelişmeler ile sonuçlanır. Oyun içinde uyumlu olmayı, kendini geliştirmeyi öğrenir. Kapalı oyun alanlarının çocuğa sağladığı katkılardan biri de paylaşmayı ve iş birliğini öğrenmesidir.

İç mekan oyun alanları çocuğun kendiyle baş başa kalmasını sağlar. Bu da mücadele etmeyi ve kurallara uymasını gerektiğini öğretir. İç mekan oyun alanları kış aylarında sıkılan çocuklara sunulabilecek en iyi alternatiftir. Bu sayede çocuk enerjisini dışarı atar ve daha verimli olur. İç mekan oyun alanları çocukların gelişimine katkı sağlayarak eğleneceği şekilde tasarlanmalıdır.

İç mekan oyun alanı projelerinizi paylaşmak ve üretim yöntemimizi yakından görmek için bizi arayabilir, misafirimiz olabilirsiniz. Çocuklarımızın keyifli vakit geçireceği alanlar tasarlıyoruz.

[widget-134]

Yorum Yap