Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Turizmde 3 Boyutlu Reklam Neden Önemli?

Turizm Sektöründe Etkileyici Bir İmaj Oluşturmanın Yolları!

3 boyutlu reklamcılık son yıllarda hemen hemen her firmanın denediği bir reklam modeli oldu. Yoğun ilgi gören 3 boyutlu reklam maketleri, hedef kitlenin dikkatini çekmesinin yanında tekrar tekrar kullanılabilir olması nedeniyle de markalar tarafından tercih ediliyor. Yiyecek içecek sektöründen eğlenceye, AVM vitrinlerinden eğlence mekanlarına kadar her sektör için 3 boyutlu reklamlarla yaratıcı ve etkili pazarlama çözümleri sunulabiliyor.

Bunlardan biri de turizm sektörü. “Turizmde 3 boyutlu reklam ne alaka?” diye düşünebilirsiniz. Ancak günümüzde firmalar ve kuruluşlar müşterilerinin ilgisini çeken reklam modellerinin vakit kaybetmeden deniyorlar. 3 boyutlu reklamlarla oteller, tatil merkezleri, pansiyonlar ve diğer turizm sektörü firmaları, müşterilerine daha hızlı ve etkili ulaşıyorlar. Turizmde 3 boyutlu reklam çalışmaları ve 3 boyutlu reklam avantajları için yazımızı okumaya devam edin…

Turizmde 3 Boyutlu Reklam Nasıl Kullanılır? Turizmde Reklam Nedir?

Son yıllarda turizmde reklamcılık önem arz eden bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Turizm reklamları geleneksel olarak TV ve internette yayımlansa da 3 boyutlu reklam da ilgi görüyor. 3 boyutlu reklam maketleri hemen her ürün ve obje için hazırlanabiliyor. Oteller ve tatil merkezleri için işletmenin maskotunun modellemesi, etkinlik günleri için dummy ve mockuplar, 3 boyutlu çizgi film maketleri üretilebiliyor. Özellikle animatör etkinlikleri ve çocuk oyun alanları için 3 boyutlu reklam ürünleri kullanılıyor.

Turizmde reklamcılık yapılırken 3 boyutlu teknolojiden;

 • Çizgi film karakteri
 • Film kahramanları
 • Masal ve roman karakterleri
 • Hayvan ve canlı modellemeleri
 • Fantastik karakter maketleri
 • Tanıtım ve fuarlar için kullanılacak tatil merkezi maskotları
 • Otel ve tatil merkezinin kurumsal kimlik çalışmaları
 • Animatör geceleri için kullanılacak maketler
 • Yiyecek ve içecek maketleri için yararlanılıyor.

Turizmde reklam yapılırken tatile gelenlerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun tasarımlar yapılıyor. Çocukların görmek istediği Karlar Ülkesi Karakteri Elsa ya da ünlü yeşil dev Shrek, Sindirella ya da Spider Man, Kayıp Balık Nemo ya da Minyonlar gibi birbirinden eğlenceli karakterlerin maketleri hazırlanarak misafirlerin tatil deneyimleri arttırılıyor.

Şirketlerin fuar ve organizasyonları için maketler ve figürler hazırlanarak da daha iyi hizmet verilmiş oluyor. Turizmde 3 boyutlu reklam çalışmalarıyla rakiplerden farklı olmak mümkün oluyor. Turizmde reklam çalışmalarına yeni bir boyut kazandırılıyor.

Turizmde 3 Boyutlu Reklam Avantajları

Turizm reklamları genellikle billboard üzerine otelin ya da tatil merkezinin reklam spotlarının yazılmasıyla yapılıyor. Klasikleşmiş bu reklam modeli hemen hemen her turizm işletmesi tarafından kullanılıyor. Ancak son yıllarda rekabetin giderek artması ile farklı adımlar atmak gerektiğinin herkes farkında. Bunun için 3 boyutlu reklamcılık teknikleri çok işe yarıyor. Basit bir billboard tasarımı bile işin içine 3 boyutlu maketler dahil olunca daha dikkat çekici hale geliyor.

Turizmde 3 boyutlu reklam avantajları:

 • Misafirleri etkilemek ve akılda kalmak daha kolaydır.
 • Rakiplerden sıyrılırsınız.
 • Misafirlerin daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlarsınız.
 • Açık hava reklamlarında 3 boyutlu tasarımlar kullanarak ülkenin her yerinde etkileyici reklamlar yapabilirsiniz.
 • Misafir memnuniyetiniz yükselir.
 • Misafirlerinizle aranızdaki bağ kuvvetlenir.
 • Çocukların ilgisini çekerek ailelerin tercih ettiği bir turizm merkezi olursunuz.
 • Markanızın bilinirliğini arttırırsınız.
 • Misafirlerinizde samimiyet ve güven duygusu oluşturursunuz.

Turizmde reklam artık sadece televizyonlarda dönen kampanyalardan ibaret değil. Uzun süreli bir imaj istiyorsanız modern reklam modellerinden yararlanmanız gerek.

Otelinizi Daha Çok Kişiye Tanıtın! Turizm Reklamları Boyut Kazanacak!

Turizmde 3 boyutlu reklam ve çağdaş tanıtım modellerinden yararlanarak otelinizi geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Farklı reklamlarla Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında misafirleriniz tarafından paylaşılabilir, daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Yaptıracağınız 3 boyutlu maketler ve figürlerle sektörünüzde fark yaratarak hem rakiplerinizin hem de potansiyel konuklarınızın dikkatini çekersiniz.

Unutmayın, turizm reklamları sayesinde binlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Turizmde reklam çalışmalarınızla fark yaratmak, turizm reklamları ile kitlelere ulaşmak, 3 boyutlu reklamcılık avantajlarından yararlanmak için vakit kaybetmeden harekete geçin…

[widget-133]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095