Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dünyada En Çok Ziyaret Edilen Tema Parklar Hangileri?

Dünyada En Çok İlgi Gören Tema Parklar!

Tema parklar büyükçe alanlara yayılmış olan, çocukların aileleri ile keyifli vakit geçirebilecekleri, macera, bilim-kurgu, sualtı ve gökyüzü gibi farklı konseptlere sahip eğlence tesislerdir. Genel olarak ormanlık alanlarda ya da turizm tesislerine yakın yerlerde yapılan tema parkların dünyanın farklı yerlerinde örnekleri vardır.

Tema park kavramı için çocukluğumuzdaki lunaparkların teknolojik ve büyük hali de diyebiliriz. Sadece çocuklara yönelik değil çocuk ruhlu olan yetişkinlere bile hitap eden eğlence yerleridir. Heyecan ve hayal dünyasını yaşatan tema parkların konseptleri zamanla her yere yayılarak etki bırakacak nitelikte olmayı başarmıştır. İnsanı büyüleyen güzellikte olan tema parkları bir de yakından inceleyelim. Sizler için hazırladığımız en çok ziyaret edilen tema parklar hangileri bakalım.

Disneyland Tema Park- Kaliforniya

En çok ziyaret edilen tema parklar arasında olan Disneyland, dünyanın en büyük eğlence parkıdır. Ayrıca önemli bir turizm yeri olan Disneyland, çocuklara ve insanlara adeta panayır ortamı sağlıyor. Dünyanın hemen her yerine yayılmış olan tema park, ilk inşasının Kaliforniya’da olmasından dolayı özel bir anlam taşıyor.

En çok bilinen tema parklar arasında olan Disneyland Walt Disney tarafından kurulmuştur. Amerikalı bir yapımcı, senarist olan Walt Disney animatörlük yaparak hayatını sürdürüyordu. Onun için en etkileyici dönem Disneyland’dır. Disneyland tema parkı kurulduktan sonra çok büyük bir kitleye ulaşmıştır. İlk olarak Kaliforniya’da kurulmasından dolayı özel bir anlam taşımaktadır. Hala dünyada en çok ziyaret edilen tema parklardan biridir.

Legoland - Danimarka

Legoland ilk olarak Danimarka’da açılmıştır. Danimarka’da en büyük tema park olarak tarihe geçmiştir. Parkın en büyük özelliği yapımında 60 milyon parça lego kullanılmasıdır. En çok ziyaret edilen tema parklar arasında yer alan Legoland’ın tamamı legolardan tasarlanarak yapılmıştır. Hal böyle olunca da merak uyandıran ve ilgi çekici görüntüsü ile dünyadaki en iyi tema parklar kategorisine girmiştir.

Güzel ve etkileyici bir tema park olan Legoland içerisinde araba veya otobüs ile safari yapma imkanı da vardır. Legoların tasarımı çocukları büyüleyici özelliktedir. İçerisinde çocukların eğlenebileceği ve ilgisini çekebileceği çok sayıda alanlar vardır. Ayrıca içinde bulunan restoranlar sayesinde yeme içme gereksinimini karşılıyor. Bu da tüm günü keyifli bir hale getirmek için bir alternatiftir. Legoland tüm tasarımı ve içerisinde yer verdiği alanlar ile en çok ziyaret edilen tema parklar arasındadır.

Efteling Tema Park - Hollanda

Efteling Hollanda da yer alan en eski tema parklardan biridir. Ziyaretçilerinin dikkatini çekecek her türlü alan mevcuttur. Peri masalı ormanı içerisinde Kırmızı Başlıklı Kız, Pinokyo tarzı masalların içerisine girmenizi sağlıyor. Efteling’de yer alan oyun alanları ile de hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap etmektedir.

En çok ziyaret edilen tema parklar arasında olan Efteling, Disneyland’ın neredeyse iki katı büyüklüğüne sahiptir. İlk zamanlarda bir doğa parkı olan bu yer zamanla büyük bir tema parkına dönüşmüştür. En iyi tema parklar arasındaki Efteling, antik efsaneler, masallar ve folklorun inceliklerini yansıtan özelliklere sahiptir. Ayrıca Avrupa’da en çok ziyaret edilen tema parklar arasında üçüncü olmuştur.

Ferrari World Tema Park - Abu Dhabi

Dubai’de yer alan Ferrari World adından dolayı sadece arabaların yer aldığı bir alan olarak düşünülüyor. Aslında bu yer Ferrari markasına ait olan bir tema park yani eğlence merkezidir. Dünyadaki en iyi tema parkları arasında olan ve oldukça ilgi çeken eğlence merkezidir. İçerisinde arabaların da sergilendiği bu tema park tam bir eğlence merkezidir.

En çok bilinen tema parklar arasında olan Ferrari World hem çocuklara hem de yetişkinlere özel seçenekler sunmayı başarmıştır. Tema park çerisinde yer alan arabalarda deneyim kazanabilir, hızlı trende adeta yolculuk yaparak heyecan dolu anlar yaşayabilirsiniz. Güzel aktiviteler yaşayacağınız yer olan Ferrari World ilginç marka tasarımını ön plana çıkartarak en çok bilinen tema parklar arasında yerini almıştır. Eğlence tutkunlarının mutlaka değerlendirmesi gereken bir yerdir.

Dünyada en çok ziyaret edilen tema parklar ve en iyi tema parklar çocuklara hatta yetişkinlere özel olarak tasarlanmış eğlence merkezleridir. Sundukları olanaklar keyifli dakikalar yaşayarak gününüzü eğlenceli hale getirmenizi sağlar. Sizde ve çocuklarınızda merak uyandıran karakterleri, oyuncakları, arabaları ve daha fazlasını bulabileceğiniz yerlerdir. En çok bilinen tema parkları sizler için hazırladık. Mutlaka bir gün görülmeye değer olan dünyadaki en iyi tema parklar eğlencenin sınırı olmadan güzel vakit geçirmenize fırsat veren yerlerdir.

[widget-134]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095