Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Avrupa’da En Ünlü Tema Parklar Neler?

Avrupa'daki Tema Parklar Yılda Ne Kadar Ziyaretçi Alıyorlar?

Tema parklar hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik hazırlanmış içerisinde eğlence parklarından birçok etkinlik alanına kadar yapılan aktivitelere denir. Özellikle de Avrupa’daki tema parklar büyük ve çok daha çılgın eğlence merkezleridir.

Avrupa’daki en ünlü tema parklar tüm detayları düşünülerek tasarlanmıştır. Bunu bilen ziyaretçiler tam bir gününü parkın içinde yapacakları aktiviteleri düşünerek ayarlıyor. Birçok eğlence yerlerine oranla daha fazla eğlenebilme garantisi veren Avrupa’daki en ünlü tema farklar ülkenin her yerinden insanları ağırlıyor. Hal böyle olunca ziyaretçi sayıları da oldukça merak ediliyor. Avrupa’daki tema parklar ne kadar ziyaretçi alıyor? Avrupa’daki en ünlü tema parklar neler? Sizler için hazırladık.

1.Europa Park- Almanya

Almanya’da yer alan Europa Park Avrupa’daki en ünlü tema parklar arasındadır. Devasa büyüklüğünün yanı sıra Avrupa’daki tema parklar arasında en popüler olanıdır. İçerisinde hızlı macera trenleri, su parkları, sinema ve dans gibi etkinlikleriyle adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Avrupa’daki tema park ziyaretçileri arasında Europa Park en son 4.9 milyon misafir ağırlamıştır.

2.PortAventura- İspanya

Avrupa’da yer alan tema parklar arasında olan PortAventura, Avrupa’nın en büyük 6. tema parkıdır. İçerisinde dilediğiniz gibi eğlenme imkanı sunan park, çocuklara yönelik birçok tasarım da yapmıştır. Avrupa’daki tema parklar arasında olan eğlence merkezi özellikle çocukların sevdiği karakterlere yer vermiştir. Bunlardan biri de Susam Sokağı’nda yer alan karakterdir. Her şey en ince ayrıntısına kadar tasarlandığı için Avrupa’daki en ünlü tema parklardan biri olmuştur. Avrupa’daki tema park ziyaretçileri arasında PortAventura’yı tercih eden misafir sayısı ise yıllık 4 milyon olmuştur.

3.Disneyland- Fransa

Avrupa’daki en ünlü tema parklardan biri de Disneyland’dır. Avrupa’daki tema park ziyaretçileri arasında rekor sayısı olan Disneyland yılda 10 milyondan fazla ziyaretçi ağırlamaktadır. Avrupa’da yer alan tema parklar arasında da en popüler olanlardandır. Paris yakınında bulunan Disneyland bir gününüzü değerlendirebileceğiniz tema parklardan biridir.

4.Gardaland Park- İtalya

Avrupa’daki en ünlü tema parklar listesinde yer alan Gardaland Park’ın aslında tam adı Gardaland Resort’tur. Tema park içerisinde otel olduğundan bu isimle daha çok biliniyor. Avrupa’da yer alan tema parklardan biri olup, parkın içerisinde bulunan büyük su parklarından da sıkça söz ediliyor. Avrupa’daki tema park ziyaretçileri kapsamında Gardaland Park’a giden misafir sayısı ise yıllık 3 milyondur.

5.Tivoli Gardens – Danimarka

Avrupa’daki en ünlü tema parklar arasında yerini alan Tivoli Gardens, 1843’te kuruldu ve dünyanın en eski 2. tema parkı. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen 4. tema parkı olarak sıralamada yer alıyor Tivoli Gardens. Çocuklarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz tema parklardan olan Tivoli’de heyecanlı aktiviteler ve bolca adrenalin sizi bekliyor.

Avrupa’daki tema parklar ilginç konseptleri ve tasarımları ile milyonlara hitap edecek şekilde eğlence merkezleri halini almıştır. Bazılarının içerisinde konaklama imkanı da vardır. Hem çocuklar hem de yetişkinler düşünülerek tasarlanmıştır. Avrupa’da yer alan tema parklar mutlaka görülmeye değer eğlence merkezleridir. Gün boyu eğlenmenizi ve farklı deneyimler kazanmanızı sağlar. İlginç etkinliklere katılmak ve gün sonuna kadar eğlenmek istiyorsanız mutlaka değerlendirmelisiniz.

[widget-134]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095