Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fiberglass Heykel Özellikleri

Darbelere ve Hava Şartlarına Dayanıklı Heykeller!

Fiberglass ya da cam elyafı, silisli kum, kireç taşı, asit borik, alüminyum ve magnezyum karışımıyla elde edilen bir malzemedir. Birçok alanda kullanılan fiberglass, eritilmiş haldeki camın küçük deliklerden akıtılıp sertleştirilmesi ile üretilir. Makine parçaları, saksı ve peyzaj ürünleri, banklar, mimari figürler, kubbe, dış cephe kaplamaları, sütun ve prekast üretimi için kullanılmaktadır.

Fiberglassın dayanıklılığı, malzemenin heykel ve büst üretiminde de kullanılmasını yaygınlaştırmıştır. Kolay temizlenmesi, hava şartlarına mukavemet göstermesi ve ekonomik olması nedeniyle fiberglass heykeller tercih edilmeye başlanmıştır. Fiberglass heykel özellikleri ve fiberglass heykel avantajları hakkında detaylı bilgi yazımızda…

Fiberglass Heykel Avantajları - Fiberglass Heykeller Neden Tercih Edilmeli?

Fiberglass malzeme heykel üretimi, büst ve dekoratif heykel yapımı için idealdir. Fiberglass heykeller özellikleri açısından kullanıldığı alanda yıllarca herhangi bir sorun yaratmadan yer alabilir. Fiberglass heykel avantajları ve özelliklerinden bahsedecek olursak:

Eşsiz Dayanıklılık

Fiberglass heykel özellikleri arasında en önemlisi dayanıklılıktır. Cam elyafı oldukça sağlam, yanmaz, emici olmayan, çekme ve gerilmeye dayanıklı bir ipliktir. Yüksek mekanik dayanıklılığı olan fiberglass, kireçlenme, paslanma vb. karşı direnç gösterir. Aynı zamanda alan ultraviyole direnci, ısı direnci ve elektrik direnci ile çelikten daha üstündür. Çatlama, genişleme, bükülme, bölünme ve aşınma yapmaz. Fiberglass heykeller, dayanıklılığı sayesinde de uzun ömürlüdür.

Korozyona Direnç ve Sıvı Geçirmeme

Fiberglass heykel avantajları arasında ilgi çeken diğer unsur korozyona gösterdiği dirençtir. Heykeller özellikle dış mekanlarda yer aldığı için fiberglassın bu özelliği oldukça faydalıdır. Hava şartlarından etkilenmeyen fiberglass sayesinde heykeller solmaz, su çekmez, aşınmaz ve eskimez.

Gözeneksiz yapısı sayesinde yağmur ve kar gibi çevre olaylarına karşı da fiberglass kalitesiyle heykelleriniz uzun yıllar aynı görünümde olurlar. Fiberglass heykel özellikleri sayesinde sorunsuz kullanım yaşanır.

Ekonomiklik - Fiberglass Heykel Avantajları

Fibverglass heykel üretim maliyetlerini uzun ömürlü olması nedeniyle karşılamaktadır. Yanmaması, yıpranmaya direnci ve bakım kolaylığı sayesinde fiberglass heykeller diğerlerine oranla bütçe dostudur. Aynı zamanda bozulan kısımların tamirinin yapılabilmesi de sizi heykelin komple değiştirilmesi sorunundan kurtaracaktır. Fiberglass heykel avantajlarından en önemlisi budur.

Kolay Şekil Alma ve Renk Seçenekleri

Fiberglass heykel üretimi sırasında malzemenin kolay şekil alabilir yapısı, istediğiniz görüntünün daha kolay ortaya çıkmasını sağlar. Gerçeğe yakın heykeller elde edilir, görsel açıdan zenginlik sağlanır. Aynı zamanda fiberglass farklı renklere boyanabildiği için tasarımda esneklik kazandırır. Fiberglass heykel özellikleri oldukça cezbedicidir.

Kolay Temizlenebilir

Fiberglass heykel özellikleri arasında uzun süreli kullanıma katkı sağlayan bir diğer unsur kolay temizlenebilir olmasıdır. Kimyasallara dayanıklı yapısı sayesinde bozulmayan fiberglass heykeller ayrıca sıvı geçirmez ve kolay temizlenebilir. Fiberglass heykeller, basit temizleyiciler yardımı ile lekelerden arınabilir, zorlu lekeler için rahatlıkla kimyasal temizleyiciler kullanılabilir.

Sağlığa ve Çevreye Dost

Fiberglass heykel avantajlarından biri de sağlığı ve çevreye dost olmasıdır. Küflenmez ve paslanmaz yapıdaki fiberglass ile temas durumunda herhangi bir sağlık sorunu yaşanmaz. Çevre dostu malzeme yapısıyla da fiberglass heykeller doğaya herhangi bir zarar vermez.

Fiberglass Heykel Kalitesi İle Tanışın!

Fiberglass heykel özellikleri sayesinde hem tasarım ve üretimde hem de kullanımda konfor sağlamaktadır. Fiberglass hafif olması ve tasarım esnekliği ile uygulama sırasında kolaylık sunar. Heykeltıraşların ve tasarımcıların aklına gelen her türlü görseli hayata geçirme imkanı verir. Fiberglass heykel; estetik, dekoratif ya da fonksiyonel amaçlı olarak tasarlanma rahatlığı sunmaktadır.

Fiberglass heykeller yıllarca aynı görüntüde kalır ve kalitesinden ödün vermez. Fiberglass heykel üretimi ve fiberglass heykel özellikleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz ekibimize ulaşabilirsiniz.

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095