Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Donut Dekorları – Dış Mekanlara Lezzet Katan Tasarımlar!

Dev Donut Dekor Yapımı – Nedir & Ne Değildir?

Söz konusu eğlenceli bir kutlama veya çocuklar için rengarenk oyun alanları planlamak olduğunda sevilen yiyeceklerin maket ve dekor olarak kullanılmasına giderek alışmaya başladık. Nitekim dev donut dekorları da son yıllarda karşımıza sıklıkla çıkan seçeneklerden biri. Özellikle çocukların son derece sevdiği dev donut dekorları ile artık yetişkin mekanlarında da daha sık karşılaşıyoruz.

Peki herkesin çok sevdiği dev donut dekorları nasıl yapılıyor? Yazımızda dev donut dekor yapımı ve yapım sırasında gereken malzemeler hakkında bilgi verecek, dev donut dekoru fiyatları neye göre belirleniyor, dev donut dekoru nerelerde kullanılır gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız. Eğer dev donut dekorları ve arka planları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin.

Dev Donut Dekoru Nasıl Yapılır?

Dev donut dekor yapımı için kullanılacak yöntem, temaya, dekorun yerleştirileceği alana ve elbette tercih edilen malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Yine de dev donut dekoru yapım sürecini şu şekilde özetleyebiliriz:

  • İlk olarak mekanla uyumlu bir tasarım yapmak adına dekorun yerleştirileceği alan hem ölçek hem de doku bakımından incelenir.
  • Ardından dev donut dekoru için bilgisayar ortamında 3 boyutlu bir model çizimi yapılır ve müşteriyle de görüşülerek çizim üzerinde mutabık kalana dek ufak düzeltmeler gerçekleştirilir.
  • Bunun sonrasında bilgisayar ortamındaki çizim CNC tezgahları ve 3D yazıcıların yardımıyla fiziksel ortama aktarılır.
  • Oyma ve yontma işlemleri ile dekorun son halini alması sağlanır. İsteğe bağlı olarak özel materyalleriyle renklendirme için de ekstra bir işlem yapılabilir.

Dev Donut Dekoru Hangi Malzemelerle Yapılır?

Günümüzde dev donut dekoru gibi basit ve eğlenceli 3 boyutlu tasarımlar için genellikle fiberglass ve strafor gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu yeni nesil malzemeler hem dekor tasarımı için çok daha ekonomik çözümler sunmakta hem de dekorun dış ortam koşullarına karşı daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Böylelikle bakımı kolay ve uzun ömürlü dev donut dekorları üretilebilmekte, yıllarca farklı mekanların süslemesinde kullanılabilmektedir.

Dev Donut Dekoru Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev donut dekoru fiyatları üzerinde etkili olan ilk başlık yukarıda da değindiğimiz gibi malzeme seçimidir. Fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyaller çok daha ekonomik çözümler sunsa da yine de dekorun boyutunu ve üretim için gerekecek malzeme miktarını göz ardı etmemek gerekir. Bunun dışında elbette işçilik detayları da dev kek dekoru fiyat ve maliyetleri açısından hesaba katılması gereken bir diğer başlıktır.

Malzeme türü ve miktarına ek olarak dev donut dekoru fiyatları açısından önemli faktörler arasında dekorun üretiminde kullanılan ekipmanların maliyeti, dekorun yerleştirileceği alana nakliyesi ve kurulumu gibi başlıkları da saymak gerekir. Ancak elbette bunlar ilk saydıklarımıza göre dev donut dekorları fiyat ve maliyetleri açısından daha ikincil konumdadır.

Dev Donut Dekorları Nerelerde Kullanılır?

3 boyutlu dekor ve maket tasarımı söz konusu olduğunda en renkli figürlerden biri olan dev donut dekorları dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün daha fazla yaygınlık kazanmaktadır. Park ve bahçelerden oyun alanlarına, tema parklardan AVM ve marketlere, anaokulu ve kreşlerden, lunapark ve etkinlik alanlarına, festivallerden yiyecek içecek etkinliklerine kadar farklı alanlarda kullanılan dev donut dekorları ayrıca özel kutlamalar için tasarlanabilmektedir.

Eğer siz de dev donut dekoru projenizi hayata geçirmek istiyorsanız bizimle vakit kaybetmeden iletişime geçin! Projeyi birlikte planlayalım, yenilikçi ve yaratıcı tasarımlarla sosyal alanları renklendirelim...

[widget-135]

 

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095