Teklif Al
Teklif Al +902122826095
Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dünyanın En İyi 10 Aqua Parkı

Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Su Parkları!

Aqua parklar kısaca su parklarına verilen isimdir. Yani büyük su havuzlarına denir. Aqua parklar genel olarak 2 dönüm arazi üzerine kurulur. Amaç daha geniş bir alanda iyi şekilde su havuzları oluşturmaktır. Aqua park dediğimiz su parkları tatillerde insanların en eğlenceli vakit geçirdiği alanlardan biridir.

Ülkemizde herkesin denize ulaşımı maalesef kolay olmuyor. Tatile giden insanlar su parklarını değerlendirme fırsatı buluyor. Ancak gidemeyenler için aqua parklar imdada yetişiyor. Yeterli alana sahip olunduktan sonra uygunluk doğrultusunda her yerde su parkları yapılabilir. Günümüzde en iyi aqua parklar eğlencede limit tanımadan insanları en iyi şekilde vakit geçirmelerine olanak tanıyor. Biz de sizler için mutlaka değerlendirilmesi gereken dünyanın en iyi aqua parklarını hazırladık.

1. Raging Waters-California

Kaliforniya’da bulunan Raging Waters aqua park tasarımı ile insanların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Dünyanın en iyi aqua parkları arasında olan Raging Waters, ilginç aktiviteleri ile dolu bir gün geçirmenizi sağlayacak niteliktedir. Ayrıca insanların cesaretlerini deneyimlemelerine de fırsat veriyor. İddialı görünümü ile değerlendirilmesi gereken en iyi su parklarından biridir.

2.Sunway Lagoon-Malaysia

Sunway Lagoon su parkları listemizde iddalı bir yere sahiptir. Malezya’nın en büyük aqua parkıdır. En iyi aqua parklar arasında olan Sunway Lagoon içerisinde sayısız su kaydırağı bulunmaktadır. İlginç temalara sahip olan bu aqua parkta sörf yapmak bile mümkündür. Dünyanın en iyi aqua parklarından biri olan Sunway Lagoon için birçok palmiye ağacı ile birlikte toplamda 6 tona yakın gerçek kum kullanılmıştır.

3.World Water Park-Canada

World Water Park tamamen eğlenceye yönelik tasarlanmış en iyi su parklarından biridir. Özellikle dalga havuzu birçok insanı etkilemeyi başarmıştır. Ayrıca Kanada’nın en büyük su parkıdır. Görünümünün etkileyici olması insanları adeta suya çekmeye yöneliktir. Dünyanın en iyi aqua parkları arasında olan World Water Park sadece dalga havuzu ile değil ilginç su kaydırakları ile de dikkat çekiyor.

4.Las Cascada Water Park-Caribbean

Karayipler’de birçok aqua park bulunuyor. Ancak Las Cascada Water Park Karayipler’deki en iyi su parklarından biridir. Oldukça büyük bir alanda kurulu olan aqua park gün boyu eğlenebileceğiniz aktivitelere sahiptir. Dünyanın en iyi aqua parklarından biri olan Las Cascada yapay dalgaların ve nehirlerin bulunduğu havuzlarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Çocuklara ve yetişkinlere hitap eden bir aqua park olmasının yanı sıra yeme, içme gibi ihtiyaçlarınızı gerek o alanda gerek havuzda karşılayabileceğiniz en iyi su parkları arasındadır.

5.Tropical Islands-Berlin

Farklı konsepte sahip olan Tropical Island, 4.400 metrekarelik bir alana kurulmuştur. İlginç temalara yer verdiği için en iyi aqua parklar arasına girmeyi başarmıştır. İçerisinde yağmur ormanları, tropik köyler de yer alıyor. Ayrıca aqua parkta eğlencenin dışında insanlara konaklama fırsatı da veriyor. Dünyanın en iyi aqua parkları arasında yer alan Tropical Island içerisinde özel olarak su kaydırakları tasarlanmış bir yerdir. Avrupa’nın bu alandaki en büyük aqua parkıdır. Mutlaka değerlendirilmesi gereken bir yer.

6.Siam Park – Spain

İspanya’da bulunan bu su parkı dünyanın en iyi aqua parkları arasında gösteriliyor. Park, rahatlama, aile ve adrenalin olmak üzere üç bölüme ayrılmış. Kanarya Adaları’ndaki bu keyifli aqua park, özellikle turistlerin çok ilgisini çekiyor. Her yaştan tatilciye seçenek sunan Siam Park, tüm günü hem eğlenerek hem de ilginç deneyimler yaşayarak değerlendirebileceğiniz bir yer.

7.Universal’s Volcano Bay - Florida

Universal’s Volcano Bay dünyanın en iyi su parklarından biridir. ABD’nin Orlando şehrindeki Universal Studios’ta bulunan Volcano Bay, aqua park anlayışında çığır açan bir yer. Teknoloji kaydırakları ve eğlence alanlarıyla dünyanın en iyi aqua parklarından biri olarak gösteriliyor. Universal’s Volcano Bay’da her anınız farklı bir macerayla geçecek.

8.Beach Park - Brezilya

 

Güney Amerika’nın en büyük aqua parkı Beach Park, ailelere ve heyecan severlere harika bir su parkı tecrübesi sunuyor. Dünyanın en yüksek kaydıraklarından birine sahip olan Beach Park Brezilya, adrenalin tutkunlarının mutlaka görmesi gereken bir yer. Enfes manzarası da bu heyecana eşlik ediyor. En iyi su parkları listemizdeki Beach Park’ı mutlaka görün.

Brezilya’da görenleri hayrete düşüren Eğer adrenalin tutkunuysanız, dünyanın en yüksek su kaydıraklarından biri Insano’yu bu parkta deneyebilirsiniz.

9.Chimelong Water Park- China

Çin’de yer alan Chimimelong Water Park milyonları aşan ziyaretçisi ile adından söz ettiriyor. Dünyanın en ünlü su parklarından biridir. Su parkına gelen turistleri en iyi şekilde ağırlamayı başaran tesis, birçok etkinlik ile ziyaretçilerini de memnun ediyor. Yeme içme, havuzlar, konserler, etkinlikler, şovlar, su kaydırakları ile gününüzü eğlenceli geçirmenizi sağlıyor. Ayrıca tesis çok fazla kişiyi ağırlayacak kapasitede olduğu için temizliği ön planda tutmayı da ihmal etmeyerek, ozonlu su filtreleme sistemini kullanmaktadır.

10.Blizzard Beach, Disney World – Florida

ABD’nin Florida Eyaleti’nde yer alan Disney World bünyesinde bulunan Blizzard Beach, yaratıcı mimarisiyle dikkat çekiyor. Dünyanın en iyi aqua parklarından olan Blizzard Beach, karları erimekte olan bir kayak merkezi şeklinde inşa edilmiş. Aqua parktaki yüzden buzul dağları ve kayak liftleri mutlaka görülmeli. Yolunuz Amerika’ya düşerse neden olmasın…

 

Aqua parklar genel olarak yaz aylarında hizmet vermektedir. Çoğu insan sakinliğin dışında eğlenebileceği ve güzel vakit geçirebileceği bu tarz yerlere ihtiyaç duyarlar. Bunları en iyi karşılayan da su parklarıdır. Dünyanın en iyi aqua parkları tamamen çocuklara ve yetişkinlere özel tasarlanmış ve amaçları sadece ziyaretçilerinin tüm gününü eğlenerek geçirmesini hedeflemektir. Yukarıda sıraladığımız en iyi su parkları ise en az bir kere görülmeye değerdir.

[widget-134]

Yorum Yap