Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Tema Park Nedir?

Günümüzün Eğlence Parkları Bir Başka!

Tema park nedir sorusunun cevabına çocuklara ve yetişkinlere yönelik tasarlanmış eğlence parkları diyebiliriz. Özellikle günümüzde tema park kavramı turizm sektörüne fayda sağlayan ve gün geçtikçe ülkelerin tanıtımına ve ekonomisine de destek olan bir eğlence merkezi halini almıştır. Bu süreçte tema parkların amacı ülkelerin tanıtımını yaparak daha çok turist çekmek, misafirlerinin eğlenmesini ve keyifli vakit geçirmesini sağlamaktır.

Çocukların olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çeken, macera, bilim-kurgu, sualtı ve gökyüzü gibi farklı konseptlere sahip tema parklar, büyük bütçeli yatırımlardır ve ülkelere katkıları bu yatırımı karşılamaktadır. Tema parklarda kaleler, havuzlar, gemiler, kamyonlar, uçaklar, hayvan figürleri, kuleler ve maketler bulunur. Avrupa ve Amerika’da oldukça ilgi gören tema parklar ülkemizde de yaygınlaşmıştır. Vialand, İstanbul Akvaryum, Funland, ViaSea bunlardan bazılarıdır. Tema park nedir, tema parkların özellikleri ve tema parkların amacı hakkında merak ettiğiniz her şey yazımızın devamında...

Tema Parkların Kullanım Amacı ve Özellikleri Nelerdir?

Tema parklar, geniş yeşil alanlar üzerine kurulu ve tamamen eğlence odaklı hazırlanmıştır. Tema parkların amacı misafirlerinin tüm gününü keyifle geçirmelerini sağlamaktır. Bu nedenle eğlenceye dönük unsurlar içermektedir. Bunlar:

 • Çocuk etkinlik alanları
 • Su parkları
 • Su oyuncakları
 • Eğlence alanları
 • Kaydıraklar, top havuzları, zıplama parkurları
 • Masal kahramanları
 • Çizgi film kahramanları
 • Doğa keşif merkezleri
 • Adrenalin ve aktivite merkezleri
 • Bilim ve araştırma merkezleri
 • Oyuncak arabalar, gemiler, bisikletler, trenler ve dahası.

Tema parkların özellikleri her proje için özel olarak belirlenir. Çoğu tema park çocuklara göre tasarlanmışken, bazı tema parklar ise hem çocuklara hem de yetişkinlere yönelik tasarlanmıştır. Tema parklarda kusursuz eğlence alanları, aktivite bölümleri ve etkinlik merkezleri oluşturmak gerekir. Tema parkın konusuna göre bu merkezler oluşturulur. Kimi tema parklar sadece su aktivitelerine odaklanır, kimi tema parklarda doğa etkinlikleri yer alır, kimisinde ise teknolojik oyunlar ön plandadır.

Tema parkların amacı insanların eğlence ihtiyacına yönelik konseptler ve etkinlikleri içererek tema parkta daha uzun zaman geçirmelerini sağlamaktır. Bazı tema parkların özellikleri içerisinde hem çocuklara hem yetişkinlere göre su parkları, hızlı trenler ve roller costerlar bulunmaktadır. Bazı tema parklarda ise masal karakterleri, su havuzları, etkinliklere yer verilmiştir. Dolayısıyla konuklar, beğeni ve zevklerine göre seçim yapma imkanı bulur.

Tema parkların amacı doğayla iç içe, insanların sosyalleşmesini, hareket etmelerini, eğlenmelerini sağlamaktır. Bazı tema parkların özellikleri arasında konaklamaya da yer verilmiştir. Bu sayede misafirlerin tema parklarda daha uzun vakit geçirmesi sağlanır. Yeme içme mekanları, mağazalar, sinema salonları da tema park konseptlerinde yer almaktadır.

Tema Parklar İle Bütün Gününüzü Değerlendirebilirsiniz!

Eğlence parkları sadece vakit geçirmek için değil sosyalleşmek, spor yapma ihtiyacını karşılamak, yeni şeyler öğrenmek için de var. Tema parklar sayesinde doğayı yakından tanımak, bilimsel bilgiler edinmek, teknolojinin sınırlarını görmek, yeni arkadaşlıklar edinmek mümkün.

Günümüz eğlence parkları oldukça gelişmiş ve hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap etmeyi başarmıştır. Etkileyici tasarımları ve aktiviteleri göz önünde bulundurulduğunda hem kültürel hem de ekonomik değere sahip bu parklar ülkelerin tanıtımı için olmazsa olmazlardan artık. Siz de ailenizle keyifli bir aktivite yapmak isterseniz tema park seçeneklerini değerlendirmenizi öneririz. Tema park nedir, tema parkların amacı ve tema parkların özellikleri nelerdir gibi sorularınıza detaylı yanıt almak ve tema park projelerimizi görmek için bize ulaşabilirsiniz.

[widget-134]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095