Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Eğlence Parkı Nasıl Yapılır? Model ve Maket Üretimleri

Dünyanın En Keyifli Eğlence Parkları Nasıl Ortaya Çıkıyor?

Eğlence sektörü teknolojiyle bir araya gelince klasik oyun parkları yerini modern eğlence parklarına bırakıyor. Kapalı ve açık mekanlarda yer alan eğlence parklarında birbirinden farklı oyun alanları, bilim ve araştırma bölümleri, aktivite merkezleri, su parkları ve daha birçok unsur bulunuyor. Özellikle çocuklu ailelerin ziyaret ettiği eğlence parkları iyi bir yatırım aracı olarak görülüyor.

Bu yatırım aracını kullanmak için de yaratıcı bir fikir, iyi planlanmış bir proje, gelişmiş teknoloji, uzman üretim ekibi gerekiyor. Eğlence parkı için model ve maket üretim hizmeti, tema park firmaları ve oyun alanı üreticileri tarafından müşterilerine sunuluyor. Global üretim standartlarına uygun, güvenli ve ergonomik oyun ekipmanlarıyla hazırlanan alanlarda binlerce kişi keyifli aktiviteler yapabiliyor. Eğlence parklarında bulunması gerekenler ve eğlence parkları için gerekli model ve maketler neler, gelin yakından bakalım…

Proje Aşaması - Eğlence Parkı Model ve Maket Üretimi

Dünyada çok uzun bir geçmişi olan ancak Türkiye’de yeni yeni fark edilen tema park konsepti, bulundukları şehirlerin ekonomisine önemli değer katmanın yanında ülkenin turist sayısını da ciddi şekilde arttırıyor. Eğlence parkı model ve maket üretimi için ilk adım özgün bir proje bulmak oluyor. Tema parklarda yer alan standart oyun alanlarına ek olarak markanın farkını ortaya çıkaracak konseptler hazırlanması gerekiyor.

Müşteri ile yapılacak görüşmelerde eğlence parkının teması ve konsepti belirlendikten sonra tasarım süreci geliyor. Eğlence parkı projesi detaylandırılarak yapılacak model ve maketler, heykeller ve simülatörler, mockuplar ortaya çıkıyor.

Tasarım Aşaması - Eğlence Parkları Tasarımları Nasıldır?

Eğlence parkı model ve maket üretim sürecinde tasarımcının deneyimi çok önemlidir. Planların ve hayallerin gerçeğe dönüşmesi için oyun alanlarının, aktivite merkezlerinin, su parklarının, kaydırakların, lunaparkın, hayvanat bahçesinin ve daha pek çok eğlence parkı unsurunun birbiriyle bir bütün halinde tasarlanması gerekir.

Oyun parkları tasarım aşamasında eğlence parkı model ve maket üretimi için detaylı çizimler yapılır, hangi malzemelerin kullanılacağı, ekipmanların boyutları ve renkleri belirlenir. Eğlence parkları yapılırken özellikle kullanıcıların sağlığı ve güvenliği göz önünde bulundurulur.

Üretim Aşaması - Eğlence Parkı İşin Uzmanıyla Güzel!

Eğlence parkı model ve maket üretimi sırasında teknolojik parkurlardan yararlanılarak kesim, boyama ve birleştirme işlemleri yapılır. Fiberglass, starafor, metal, çelik, plastik vb. malzemeler kullanılarak 3 boyutlu maketler, çizgi film ve hayvan karakterleri, dekorlar, maskotlar hazırlanır. Tasarım sırasında belirlenen ölçüler ve renklerde ihtiyaç duyulan tüm unsurlar üretilir. Eğlence parkı projesi süresinde:

  • çizgi film karakterleri
  • araba ve otobüs mockupları
  • uçak ve helikopter mockupları
  • hayvan maketleri
  • 3 boyutlu maketler
  • dummyler
  • heykeller
  • simülatörler
  • maskot ve kuklalar gibi unsurlar üretilir. 

Eğlence parkları için önemli olan en iyi malzemeyi kullanmaktır. TSE ve Sağlık Bakanlığı onaylı malzemeler, boyalar ve ekipmanlar kullanılarak standartlara uygun üretim yapılmalıdır. Aksi taktirde eğlence parkı ziyaretçilerinin sağlığı ve hayatı tehlikeye atılmış olur.

Montaj Aşaması - Eğlence Parkları İçin Kusursuz Montaj Şart!

Eğlence parkları için maketler, modeller ve mockuplar üretildikten sonra bir diğer keyifli aşama montajıdır. Güvenli montaj için eğlence parkı model ve maket üretimi ekibi ve montaj ekibi birlikte çalışmalıdır. Eğlence parkı unsurları mekanda belirlenen yerlere monte edilmelidir. Sağlamlık ve güvenlik testlerinden geçmelidir. Kullanım sırasında herhangi bir sorun olmaması için test kullanımı yapılmalı, tehlike içerecek durumlar ortadan kaldırılmalıdır.

Eğlence parkı model ve maket üretimi, alanında uzman ekiplerin yapması gereken komplike bir süreçtir. Eğlence parkları, yıllarca kullanılması hedefiyle en iyi malzemelerden üretilmeli, çevreyi ve ziyaretçilerinin sağlığını tehlikeye atmamalıdır.

Eğlence Parklarında Unutulmaz Deneyimler Sizi Bekliyor!

Çocukların olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çeken, masal temalı, çizgi film kahramanlarıyla dolu, macera, bilim-kurgu, sualtı ve gökyüzü gibi farklı temalara sahip eğlence parkları son yıllarda şehirlerdeki en çok ziyaretçi çeken eğlence mekanları haline geldi.

Çocukların aileleri ile vakit geçirebilecekleri, masal kahramanlarını yakından görebilecekleri, doğayı tanıyacakları, hayatı daha yakından görecekleri ve bolca keyifli zaman harcayacakları eğlence parkları içerisinde siz de ailecek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. İstanbul’un en keyifli eğlence parkları arasında bulunan Vialand, Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, Babalu Park’ı ziyaret edebilirsiniz. Haydi, eğlenmeye…

[widget-134]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095