Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Eğlence Parkı Üretimi Nasıl Yapılır?

Dünyanın En Keyifli Eğlence Parkları Nasıl Ortaya Çıkıyor?

Eğlence sektörü teknolojiyle bir araya gelince klasik oyun parkları yerini modern eğlence parklarına bırakıyor. Kapalı ve açık mekanlarda yer alan eğlence parklarında birbirinden farklı oyun alanları, bilim ve araştırma bölümleri, aktivite merkezleri, su parkları ve daha birçok unsur bulunuyor. Özellikle çocuklu ailelerin ziyaret ettiği eğlence parkları iyi bir yatırım aracı olarak görülüyor.

Bu yatırım aracını kullanmak için de yaratıcı bir fikir, iyi planlanmış bir proje, gelişmiş teknoloji, uzman üretim ekibi gerekiyor. Eğlence parkı üretimi hizmeti, tema park firmaları ve oyun alanı üreticileri tarafından müşterilerine sunuluyor. Global üretim standartlarına uygun, güvenli ve ergonomik oyun ekipmanlarıyla hazırlanan alanlarda binlerce kişi keyifli aktiviteler yapabiliyor. Eğlence parkları nasıl üretiliyor ve eğlence parklarında bulunması gerekenler neler, gelin yakından bakalım…

Proje Aşaması - Eğlence Parkı Üretimi

Dünyada çok uzun bir geçmişi olan ancak Türkiye’de yeni yeni fark edilen tema park konsepti, bulundukları şehirlerin ekonomisine önemli değer katmanın yanında ülkenin turist sayısını da ciddi şekilde arttırıyor. Eğlence parkı üretimi için ilk adım özgün bir proje bulmak oluyor. Tema parklarda yer alan standart oyun alanlarına ek olarak markanın farkını ortaya çıkaracak konseptler hazırlanmalı.

Müşteri ile yapılacak görüşmelerde eğlence parkının teması ve konsepti belirlendikten sonra tasarım süreci gelir. Eğlence parkı projesinin detaylandırma işlemi orada yapılır.

Tasarım Aşaması - Eğlence Parkları Tasarımları Nasıldır?

Eğlence parkı üretim sürecinde tasarımcının deneyimi çok önemlidir. Planların ve hayallerin gerçeğe dönüşmesi için oyun alanlarının, aktivite merkezlerinin, su parklarının, kaydırakların, lunaparkın, hayvanat bahçesinin ve daha pek çok eğlence parkı unsurunun birbiriyle bir bütün halinde tasarlanması gerekir.

Oyun parkları tasarım aşamasında eğlence parkı üretimi için detaylı çizimler yapılır, hangi malzemelerin kullanılacağı, ekipmanların boyutları ve renkleri belirlenir. Eğlence parkları yapılırken özellikle kullanıcıların sağlığı ve güvenliği göz önünde bulundurulur.

Üretim Aşaması - Eğlence Parkı İşin Uzmanıyla Güzel!

Eğlence parkı üretimi sırasında teknolojik parkurlardan yararlanılarak kesim, boyama ve birleştirme işlemleri yapılır. Fiberglass, starafor, metal, çelik, plastik vb. malzemeler kullanılarak 3 boyutlu maketler, çizgi film ve hayvan karakterleri, dekorlar, maskotlar hazırlanır. Tasarım sırasında belirlenen ölçüler ve renklerde ihtiyaç duyulan tüm unsurlar üretilir. Eğlence parkı üretimi süresinde:

 • çocuk etkinlik alanları
 • su parkları
 • su oyuncakları
 • eğlence alanları
 • otel ve avm etkinlik alanları
 • trambolin
 • şişme oyun üniteleri
 • top havuzları
 • tüneller
 • yarış parkurları
 • sokaklar, kaldırımlar, mahalleler, arabalar, otobüsler
 • salıncaklar
 • çizgi film karakterleri
 • hayvan maketleri
 • sanat atölyeleri gibi ekipmanlar ve alanların hazırlanması tamamlanır.

Eğlence parkları için önemli olan en iyi malzemeyi kullanmaktır. TSE ve Sağlık Bakanlığı onaylı malzemeler, boyalar ve ekipmanlar kullanılarak standartlara uygun üretim yapılmalıdır. Aksi taktirde eğlence parkı ziyaretçilerinin sağlığı ve hayatı tehlikeye atılmış olur.

Montaj Aşaması - Eğlence Parkları İçin Kusursuz Montaj Şart!

Eğlence parkları üretildikten sonra bir diğer keyifli aşama montajıdır. Güvenli montaj için eğlence parkı üretimi ekibi ve montaj ekibi birlikte çalışmalıdır. Eğlence parkı unsurları mekanda belirlenen yerlere monte edilmelidir. Sağlamlık ve güvenlik testlerinden geçmelidir. Kullanım sırasında herhangi bir sorun olmaması için test kullanımı yapılmalı, tehlike içerecek durumlar ortadan kaldırılmalıdır.

Eğlence parkı üretimi, alanında uzman ekiplerin yapması gereken komplike bir süreçtir. Eğlence parkları, yıllarca kullanılması hedefiyle en iyi malzemelerden üretilmeli, çevreyi ve ziyaretçilerinin sağlığını tehlikeye atmamalıdır.

Eğlence Parklarında Unutulmaz Deneyimler Sizi Bekliyor!

Çocukların olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çeken, masal temalı, çizgi film kahramanlarıyla dolu, macera, bilim-kurgu, sualtı ve gökyüzü gibi farklı temalara sahip eğlence parkları son yıllarda şehirlerdeki en çok ziyaretçi çeken eğlence mekanları haline geldi.

Çocukların aileleri ile vakit geçirebilecekleri, masal kahramanlarını yakından görebilecekleri, doğayı tanıyacakları, hayatı daha yakından görecekleri ve bolca keyifli zaman harcayacakları eğlence parkları içerisinde siz de ailecek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. İstanbul’un en keyifli eğlence parkları arasında bulunan Vialand, Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi, Babalu Park’ı ziyaret edebilirsiniz. Haydi, eğlenmeye…

[widget-134]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095