Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Özel Tasarım Oturma Üniteleri Modelleri ve Fiyatları

Özel Tasarım Oturma Üniteleri Nelerdir, Nerelerde Kullanılır?

Sosyal hayatınızda yalnızca evde vakit geçirmez, kimi zaman bir işinizi halletmek için dışarı çıkarsınız, kimi zaman arkadaşlarınızla buluşursunuz ya da bazen yalnızca nefes almanız gerekir. Bu nedenle, gidebileceğiniz yerlerde çeşitli bank ve oturma üniteleri bulunmaktadır. ÖZel tasarım oturma üniteleri de insanların ev dışında geçirdikleri vakit süresi boyunca yorulmamaları adına şehrin çeşitli bölgelerine yerleştirilmektedir.

İlginç tasarımları ve sevimli görünümleri ile özel tasarım bank üniteleri kullanışlı olmaları ve şehrin görünümünü güzelleştirdikleri için tercih edilen kent mobilyaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Peki, özel tasarım oturma üniteleri üretim süreci neleri kapsamaktadır? Özel tasarım oturma ünitesi yapımı ve oturma ünitesi yapan firmalar hakkında, rehber niteliği taşıyan bir yazı hazırladık.

Özel Tasarım Oturma Ünitesi Nedir?

Sokak ve parkları süsleyen ve aynı zamanda insanlara ev dışarısında belirli bir konfor sunan özel tasarım oturma ünitesi modelleri, farklı tasarımlara sahip olsalar da aynı amaca hizmet ederler: insanların sokaklarda rahatça oturup dinlenmesi. Oturma ünitesi modelleri şehrin her noktasında olabilir, yani kullanım alanı oldukça geniştir.

Özel tasarım oturma ünitesi modelleri, firma isteğine ve kullanılacak mekana göre farklı büyüklüklerde ve şekillerde olabilmektedir. Kullanılan materyaller ise oturma ünitesi firmasının incelemeleri sonucunda mekana uygunluğu tespit edilerek seçilmekte ve en uygun materyaller arasından tercih yapılmaktadır.

Özel Tasarım Oturma Üniteleri Nerelerde Kullanılır?

Özel tasarım oturma ünitesi çeşitleri şehrin her noktasında olabilir. Geniş ve ferah olan alanlarda özellikle dış mekan mobilyası olarak tercih edilen oturma üniteleri, kullanım alanı açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Dolayısıyla, özel tasarım oturma ünitesi çeşitlerinin kullanım alanlarından en tercih edilen ve yaygın olanları listelenebilir.

Okullar ve Üniversiteler

Anaokulları, ilk ve ortaokullar ile üniversiteler farklı oturma ünitesi modellerinin görülebileceği eğitim merkezleridir. Özel tasarım oturma ünitesi yapan firmalar bu eğitim kurumlarının ihtiyaçlarına ve isteklerine göre, kurumlara uygun tasarım mobilyalar üretirler. Özel tasarım oturma üniteleri de bu mobilyalar arasında yer almaktadır.

Parklar ve Bahçeler

Özel tasarım oturma ünitesi modelleri ve bank çeşitleri ile en fazla karşılaştığımız yar park ve bahçelerdir. Açık havada oldukça kullanışlı olan özel tasarım oturma ünitesi çeşitleri, kimi zaman plastik, kimi zaman ahşap kullanılarak yapılabilir; zevk ve isteğe göre uygun renklere boyanarak teslim edilir.

Alışveriş Merkezleri

AVM’ler özel tasarım oturma ünitesi modellerinin en sık rastlandığı kamuya açık alanlardan bir tanesidir. İç mekan ve dış mekan fark etmeden oturma üniteleri AVM bünyelerinde insanların kullanımına sunulmuştur. Konforuna özen gösterilen oturma üniteleri her malzemeden yapılabildiği gibi, bazen tercihe göre minder gibi seçenekler de eklenebilir.

Çocuk Parkları ve Eğlence Alanları

Her yerde çocukların koşturduğu çocuk parkları ve eğlence alanları, hem ebeveynler hem de yorgun çocukların dinlenebilmesi için bünyesinde konforlu özel tasarım oturma üniteleri bulundurmalıdır. Çocukların ilgisini çekecek tasarımlara sahip oturma üniteleri aynı zamanda canlı renkleri ve konforları ile beğeni toplayan kullanışlı ürünlerdir.

Konutlar

Konutlar da özel tasarım oturma ünitesi çeşitleri ve modellerinin sıklıkla kullanıldığı mekanlardan biridir. Özellikle site tipi konutlarda ortak kullanım alanlarını süsleyen özel tasarım oturma ünitesi modelleri isteğe bağlı olarak ahşap, plastik ya da beton gibi seçenekler arasından seçilebilir.

Özel Tasarım Oturma Üniteleri Nasıl Yapılır?

Şehir merkezleri başta olmak üzere, insanların kullanımına açılmış en renkli ve kullanışlı ürünlerdir. Oturma üniteleri yapılma sürecinde kullanılan teknikler, hangi malzemenin kullanıldığına göre değişiklik göstermektedir.

Oturma ünitesi yapımında kullanılan yöntemler 3D modelleme sistemi ve CNC teknolojisidir. Bu iki teknoloji sayesinde oturma ünitesi tasarımları oldukça pratik ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Daha sonra ise modellenen bank tasarımları demir ve ahşap atölyelerinde, plastik ve fiberglas gibi malzemeler için de üretim tesislerinde yapılmaya başlanır.

Özel Tasarım Oturma Üniteleri Yapılırken Kullanılan Malzemeler

İç mekan ve dış mekan için yapılan özel tasarım oturma üniteleri kullanım alanına göre farklı materyallerden yapılabilir. Kimi zaman çok daha renkl, kimi zaman daha klasik bir görüntü isteyen şirketlerin istek ve ihtiyaçlarına göre seçenekler değerlendirilebilir. Ahşap, beton, demir başta olmak üzere plastik, fiberglas ve strafor malzemeler de özel oturma ünitesi modelleri tasarlanırken kullanılan materyallerdendir.

Oturma Ünitesi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Oturma ünitesi fiyatları üzerinde etkili olan birden fazla kriter mevcuttur. Oturma ünitesi fiyat belirleme aşamasında, özel tasarım oturma ünitesi çeşitleri üretimi yapan firmalar; kullanılan malzemenin maliyetini, projenin büyüklüğünü ve özgünlüğünü, kullanım alanlarını dikkate alarak özel tasarım bank fiyatları ayarlamaktadır.

Erlas Global olarak şehrin her noktasında özel tasarım oturma ünitesi modelleri ile hizmet veriyor; en uygun oturma ünitesi fiyatları ile en kaliteli hizmeti sunmaya özen gösteriyoruz. Özel tasarım oturma ünitesi fiyatları ve üretim aşamaları hakkında detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095