Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Özel Tasarım Bank Modelleri ve Fiyatları – Bank Yapan Firmalar

Özel Tasarım Banklar Nasıl Yapılır? Özel Tasarım Bank Yapım Süreci

En hızlı haliyle akan şehir yaşamında durup bir soluk almak isteyenlerin kullanımı için tasarlanan özel tasarım banklar aynı zamanda şehrin sokaklarını çok daha işlevsel bir hale getirmektedir. Standart bank modelleri yerine çok daha hareketli ve şehre canlılık getirecek tasarım banklar ile parklar, bahçeler, sokaklar süslenmektedir.

Özel tasarım bank modelleri, sıradan duruşu değiştirmek ve insanlara dinleneceği konforlu alanlar sunmak adına oldukça tercih edilmektedir. Özel tasarım banklar ve fiyatları, bank modelleri yapımında kullanılan malzemeler hakkında sizler için bir yazı hazırladık.

Özel Tasarım Banklar Nedir?

Özel tasarım bank modelleri nasıl yapılır konusuna geçmeden önce, tasarım banklar nedir ve nasıl kullanılır biraz değinelim. Özel tasarım banklar, şehrin çeşitli yerlerinde karşınıza çıkan, standart bank görünümünden uzakta, kimi zaman eğlenceli kimi zaman çok daha şık bir tasarımda kullanıma sunulan ürünlerdir.

Özel tasarım bank yaptırmak isteyen firmanın zevkine ve kullanım amacına göre özel tasarım bank modelleri yapımı süreç ve kullanılan malzeme açısından farklılaşmaktadır. Kamusal alanda sıkça görebileceğiniz bank modelleri bulunduğunuz konumun koşullarına göre üretilmekte ve tasarımı, istenen konsepte uygun bir şekilde yapılmaktadır.

Özel Tasarım Banklar Nasıl Yapılır?

Özel tasarım banklar şehir merkezinin renklenmesini sağlayan en kullanışlı ürünlerdendir. Özel tasarım bank yapımı sırasında birbirinden farklı birçok materyal kullanılabilir. Bank tasarımları, bank yaptırmak isteyen şirketin ihtiyacına ve isteğine göre değişkenlik göstermektedir.

Özel tasarım banklar yapılırken kullanılan yöntemlerden bir tanesi özellikle son yıllarda kullanılan 3D modelleme ve CNC teknolojisidir. Bu yeni teknolojilerin ışığında, modellenen banklar daha hızlı ve pratik bir şekilde üretilmeye başlanır. Demir ve ahşap atölyelerinde, modellenen bank işlenmeye ve birleştirilmeye başlar.

Kullanılan materyalin özelliğine göre üretim sürecine hakim olan yöntem de değişkenlik gösterebilir. Örneğin beton ya da ahşap bank tasarımları birbirinden farklı yapım süreçlerine sahiptir.

Özel Tasarım Banklar Hangi Malzemelerle yapılır?

Tasarım banklar tasarlanırken isteğe göre ahşap, beton ve demir başta olmak üzere plastik, fiberglas ve strafor malzemelerinin de kullanıldığı görülmektedir. Tasarım banklar üretilirken kullanılan malzemeler, kullanım alanına göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin iç mekanlarda demir bankların kullanımı uygun görülebilecek iken, dış mekanlar için demir bank tasarımları iyi bir seçenek olmayabilir.

Özel Tasarım Banklar Nerelerde Kullanılır?

Özel tasarım bank modellerinin kullanım alanı oldukça fazladır. Sokakların ve parkların vazgeçilmez materyallerinden biri olan banklar, kamusal alanlarda rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. İsteğe ve ihtiyaca göre farklı bank tasarımları bulunmaktadır, bunları şehir için hayatın çeşitli alanlarında görmek mümkündür. Bank modelleri nerelerde bulunur sorusununu cevabı bize oldukça kabarık bir liste sunar; bu nedenle, özel tasarım banklar ve kullanım alanları ile ilgili fikir sahibi olabilmeniz için en başat mekanları listeliyoruz.

Okul ve Üniversiteler

Özel tasarım banklar her yerde kullanılabildiği gibi okul ve üniversitelerde öğrencilerin rahatı ve konforu gözetilerek kullanıma açılabilir. Okullara uygun çeşitli bank modelleri, öğrencilerin ders aralarında keyifli vakit geçirebilmesine olanak tanır.

Alışveriş Merkezleri

Yoğun bir alışveriş sürecinin arasında AVM içlerinde dinlenebileceğiniz farklı şekillerde ve AVM’lerin kendi konseptlerine uygun bank tasarımları bulunmaktadır. Alışveriş merkezlerinde kullanılan özel tasarım bank çeşitleri kimi zaman ahap kimi zaman fiberglas ya da strafordan tercih edilebilir.

Park ve Bahçeler

Yürüyüşleriniz sırasında dinlenip soluklanmanızı sağlayan bank modelleri genellikle belediyeler tarafından ahşap malzemenin kullanıldığı tasarımlardan tercih edilir. Ancak, çevre düzenlemesi ve renklendirme çalışmaları ile birlikte, daha renkli ve ilginç tasarıma sahip bank modelleri de park ve bahçelerde kullanılmaktadır.

Özel İşletmeler

Her işletmenin müşterisini memnun etmek için çalıştığı aşikardır. Bu nedenle bazen bir bankada, bazen bir dişçide sıra beklerken dinlenebileceğiniz, özel işletmelerin yapısına ve ihtiyaçlarına uygun özel tasarım banklar üretilmektedir.

Konutlar

ÖZellikle belirli bir siteye dahil olan bahçeli konutlarda özel tasarım bank çeşitleri kullanılmaktadır. Site sakinlerinin keyifli vakit geçirebilecekleri bahçelerde sitenin atmosferine uygun, konforlu tasarım banklar kullanılmaktadır.

Turistik Sokaklar

Her yerde gördüğümüz ahşap bank modelleri yerine bazı sokaklarda daha farklı tasarımlara sahip bank çeşitlerine rastlayabiliriz ya da demir ve ahşap malzemelerin kullanıldığı klasik bank modellerinin daha farklı incelikleri bulunduğunu gözlemleyebiliriz. ÖZellikle turistik sokaklarda çevre düzenlemesi ile alakalı, insanlarda olumlu etki bırakabilecek bank modelleri kullanılmaktadır.

Kamu Kurumları

Hastaneler, havaalanları, adliyeler… Aklınıza gelebilecek her kamu kuruluşunda mutlaka halkın hizmetine sunulmuş banklar bulunmaktadır. Her birinin materyali ve tasarımı farklı olsa da kamu kuruluşların da olmazsa olmaz ürünlerinden biri konforlu bank tasarımları diyebiliriz.

Özel Tasarım Bank Fiyatları

Özel tasarım bank fiyatları üzerinde etkili olan birçok kriter bulunmaktadır. Özel tasarım banklar üretilirken kullanılan metodlar, bank üretiminde kullanılan malzemeler, proje büyüklüğü ve kullanım alanı, özel tasarım bankları fiyatları üzerinde etkilidir.

Özel Tasarım Bank Firmaları Arasından Seçiminizi Nasıl Yapmalısınız?

Bank tasarımları her ne kadar aynı amaca hizmet etse de, bank yapan firmalar arasında özel tasarım bank siparişleriniz için dikkat etmeniz gereken önemli kriterler bulunmaktadır. Özel tasarım bank firmaları farklı modellerini kullanıma sunsa da her bir bank tasarımı kimi zaman başarılı olmayabilir. Tasarım ideal olsa bile kullanılan malzeme istenilen sonucu vermeyebilir. Bu nedenle özel tasarım bank yapan firmalar arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken kriterleri sizler için anlatacağız.

1. Kaliteli Malzeme Kullanımı

Özel tasarım bank firmaları arasından seçim yaparken mutlaka kullanılan malzemelerin ihtiyaçlarınızı karşılayacak kalitede olmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde, bankların kalitesinden memnun kalmaz; uzun süre kullanım sonrasında çabuk deforma olan banklar sizlere maddi açıdan sorun yaşatabilir.

2. Ortama Uygun Tasarımlar Sunmalı

Bak firmaları ürün kalitesi ve üretim yöntemlerinin yanında, bank tasarımları özgünlüğü ve yaratıcılıkları ile öne çıkmaktadır. Eğer siz de tasarım bank modellerinizin dikkat çekmesini istiyorsanız özel tasarım bank firmaları sizlere nasıl model seçenekleri sunabilir dikkat etmelisiniz.

3. Kullanımda Rahatlığı Önemsemeli

Şehrin her noktasında karşınıza çıkabilecek özel tasarım bank modelleri, şık ve ilginç tasarımları yanında kullanım kolaylığı ve rahatlık sunmalıdır. Bu nedenle, tasarım bank firmaları tarafından üretilen bank tasarımlarının konforlu olmasına dikkat etmelisiniz.

4. Makul Fiyatlar Sunmalı

Özel tasarım bank üretimleri ve fiyat politikaları, bank yapan firmalar arasında değişkenlik göstermektedir. Sizleri maddi açıdan zorlamayacak ve en iyi kaliteyi sunacak özel tasarım bank firmaları arasından seçim yapmalısınız.

Erlas Global, şehrin her noktasında kullanılabilecek şık, konforlu, kullanışlı ve özgün özel tasarım bank modelleri üreten ve bu nedenle oldukça tercih edilen firmalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Sektörde geçirdiği uzun yıllar sonunda biriktirdiği tecrübe ile müşterilerinin taleplerini en iyi biçimde karşılayan Erlas ile siz de özel tasarım banklar ve üretim süreci açısından kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız vakit kaybetmeden iletişime geçebilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095