Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Meyve Heykelleri - Göz Alıcı Meyve Heykelleri Şehirleri Süslüyor!

Meyve Heykel Yapımı – Atölyede Gerçekleşen Muazzam Eserler!

Şehir meydanlarında, parklarda peyzaj çalışmaları ve markaların bilinirliklerini artırmak için sıklıkla kullandığı meyve heykelleri, renkli ve hareketli yapıları ile adeta bir görsel şölen sunuyor. Şehirde üretimi yapılan ve sıklıkla yenilen bir meyvenin o şehirde heykelinin olması eğlenceli ve dikkat çekici bir durumdur. Bu durumu pazarlama ve peyzaj çalışmaları için kullanmak ise oldukça doğru bir hamledir.

Meyve heykelleri pek çok ülkede hem pazarlama hem de peyzaj çalışmaları için tercih edildiği gibi Türkiye’de de aynı amaçlarla belediyeler ve markalar tarafından tercih edilmektedir. Elma heykeli, bal kabağı heykeli, karpuz heykeli gibi seçenekleri çoğaltılabilecek pek çok meyve heykeli ülkemizde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Meyve Heykelleri Nasıl Yapılır? – Meyve Heykel Yapımı

Sanatsal bakış açısıyla meydana getirilen malzemelerin üç boyutlu forma ulaştırılmasına heykelcilik adı verilir. Heykelcilik sanatı ilk çağlardan beri taşlar ve duvarlar oyularak yapılan ve insanların kendilerini yansıttığı bir sanat dalıdır. İlk çağlardan günümüze kadar gelirken teknolojinin de gelişmesi ile birlikte heykel sanatı farklı yöntemler ve teknikler kazanmıştır. Günümüzde hem ekonomik boyutu ile hem de uzun ömürlü olması ile strafor ve fiberglass malzemelerden üretilen heykeller popülerlik kazanmıştır. Markaların hem bütçelerini hem de dayanıklılığını gözettiği reklam çalışmaları için kullandıkları meyve heykelleri genellikle strafor ve fiberglass malzemelerinden üretilenlerdir. Geleneksel heykel yapımı aşamalarını anlatmak gerekirse:

  • Malzemelerin seçilip yoğrulması gerekir.
  • Yoğrulan malzemeler yüksek ısıya maruz bırakılarak pişirilmelidir.
  • Ardından oyma tezgahına alınan pişirilmiş malzeme şekil verilecek meyve formuna getirilir.
  • Son olarak gerek duyulduğu takdirde renklendirme çalışması yapılır.

Ancak hemen hatırlatalım, bu aşamalar strafor ve fiberglass gibi malzemelerden üretilen heykeller için değil el işçiliği ile yapılan heykeller içindir.

Eğlenceli Meyve Heykelleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Kil, alçı, alüminyum, bakır, demir, tunç, kalay, hatta altın gibi maden veya materyaller meyve heykelleri için de kullanılabilir. Ancak yukarıda da bahsi geçen strafor ve fiberglass gibi günümüzde bu madenlerin alternatifi olabilecek materyallerden de bahsetmek mümkündür.

Fiberglass ve strafor gibi malzemeler meyve heykelleri gibi renkli ve sağlam yapılması gereken projelerin yapımında birçok avantaj sağlamaktadır. Değerli madenlerin böylesine renkli bir projede kullanılması maliyetleri oldukça artırırken fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyaller çok daha ekonomik bir çözüm sağlamaktadır.

Meyve Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Meyve heykelleri bir şehrin tanıtımını turistlere yapmak için en iyi seçeneklerden biri olduğu gibi bölgenin kültürel mirasını geleceğe aktarmanın da en ideal yolları arasındadır. Meyve heykellerini markalar, belediyeler, müzeler gibi pek çok yer kullanır.

Markaların ürünlerinin tanıtımını yapmak için, belediyeler park ve bahçeleri süslü bir hale getirmek için, müzeler de ziyaretçi sayılarını artırmak ve heykellerini tanıtabilmek için meyve heykelleri kullanmaktadır.

Ülkemizde ve Dünyada En Ünlü Meyve Heykelleri!

Ülkemizde ve dünyanın farklı yerlerinde markaların ve belediyelerin kendilerini tanıtmak ya da şehir meydanlarını, müzeleri eğlenceli hale getirmek için kullandığı heykel çeşitleri arasında sayılan meyve heykelleri birçok şehirde bulunur.  İşte en ünlü meyve heykellerinin bulunduğu ülkeler:

  • İngiltere
  • ABD
  • Türkiye

Meyve Heykelleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Meyve heykel fiyatları için belirleyici olan faktörlerden;  malzeme türü, işçilik, makine mi yoksa el ile mi yapılacağı gibi unsurlar meyve heykeli fiyatlarının belirlenmesi konusunda oldukça önem taşır. Meyve heykelleri fiyatlarını etkileyen faktörler şu şekilde açıklanabilir:

  • Değerli madenler, kil alüminyum gibi maliyeti yüksek malzemelerin yanında strafor ya da fiberglass gibi hem yeni hem de uygun fiyatlı malzeme kullanımı meyve heykel fiyatlarını doğrudan etkiler.
  • Meyve heykelleri genel olarak renkli tercih edildiği için kullanılan boya çeşitleri de meyve heykel fiyatları konusunu oldukça etkileyen bir unsurdur.

Eğer siz de markanızı tanıtmak ve hem uygun fiyatlı hem de kaliteli işler yapmak istiyorsanız dev koyun heykel fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz! Projelerinizin adını herkes duysun!

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095