Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çiftlik Havası Veren Kuzu Heykelleri – Nedir, Nasıl Yapılır?

Çocuk Parkında, Bahçede, Market Önlerinde… Kuzu Heykelleri Şehrin Her Yerinde

Heykelcilik anlayışının, sanat atölyelerinin dışına çıkmasıyla her alanda farklı modellerde heykeller, farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Büyük reklam panolarında bulunan yazılar giderek ilgiyi üstlerinden kaybetmekte, reklamcılık anlayışında akılda kalıcılığın fanahtarı büyük heykellerde aranmaktadır. Yalnızca reklamcılık için değil, şehir süslemeleri için kullanılan çeşitli hayvan heykelleri, toplumun sanatla iç içe bir gün geçirmesine de fayda sağlamaktadır. Bu nedenle park ve bahçelerde kuş, eşek, at ve kuzu heykelleri yer almaktadır.

Şehir içinde park ve bahçelerin sayısı giderek azalsa da mevcut durumda doğal hayat, heykelcilik sayesinde unutulmuyor; park ve bahçeleri birbirinden sevimli kuzu heykelleri süslüyor. Özellikle çocukların çok sevdiği kuzu heykelleri ile aynı zamanda süt ve süt ürünleri satan marketlerin önlerinde bile karşılaşmak mümkün!

Kuzu heykelleri ister süs amaçlı ister ticaret amaçlı olsun; sevimli görüntüleri sayesinde herkesi tarafından oldukça beğeniliyor. Eğer siz de süslemeleriniz ya da markanız için bir kuzu heykeli istiyor ve üretim sürecini merak ediyorsanız gelin, kuzu heykelleri nasıl yapılır, yapımlarında kullanılan malzemeler nelerdir, kuzu heykeli fiyatları nasıl değişir bir yakından bakalım…

Kuzu Heykelleri Nasıl Yapılır?

Heykelcilik, insanların severek uğraştığı sanat dallarından biridir. Oldukça zaman ve emek isteyen heykel sanatının tanımı ve kullanım alanlarına zamanla yeni maddeler de eklenmiştir. Bu durum ise heykel yapımında uygulanan tekniklerin değişmesine neden olmuş, kullanılan malzemeler ve istenilen heykel türüne göre çeşitli yöntemler ortaya çıkmıştır.

3D kuzu heykelleri için de üretim süreci farklılık göstermektedir. Kuzu heykeli yapımı sürecinde, geleneksel bir anlayışla yapılan heykel çeşitlerinin yoğrulması, pişirilmesi ve oyulması gibi temel aşamalar; yeni nesil ticari heykelcilik anlayışı ile hız kazanmış ve farklı tekniklerle ticari üretime geçilmiştir. Tek bir 3D kuzu maketi üretim sürecinden bahsedilemez, kullanılan malzeme ve büyüklüğe göre farklı teknikler bulunmaktadır. Ancak söyleyebiliriz ki geleneksel heykel yapımında kullanılan bazı teknikleri eğer malzemeniz geleneksel heykelciliğe uygun malzemeler ise rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kuzu Heykelleri Yapılırken Hangi Malzeme Kullanılır

Kuzu heykeli yapılırken kullanılan malzemeler, teknolojinin gelişmesi ile farklı bir noktaya evrilmiştir. Geleneksel heykelcilik anlayışında heykel yapımı için kullanılan kil, altın, gümüş ve bakır gibi malzemelerin yerini çok daha modern teknikler ile üretilen ve işlenişinde farklı yöntemlerin kullanıldığı uzun ömürlü materyaller almıştır.

3D kuzu heykeli yapımında, fiberglas ve strafor oldukça tercih edilen materyaller arasındadır. Bunun sebebi ise bu malzemelerin hem çok daha dayanıklı olması hem de malitel açısından proje sahibi kişileri zorlamamasıdır.

Kuzu Heykelleri Kullanım Alanları Nelerdir

Kamusal alanda sıkça karşılaştığımız heykeller arasında birbirinden farklı amaçlara hizmet eden; gerek süsleme gerek ise ticari amaçlarla yapılan birçok kuzu heykeli bulunmaktadır. Kuzu heykelleri kullanım alanı açısından oldukça geniş bir yelpaze sunar.

Park ve bahçeler gibi kamusal alanda halk ile iç içe ya da müze, sergi ve etkinlikler için farklı modellerde kuzu heykelleri bulunmaktadır. Aynı zamanda anaokullarının bahçelerini, yöresel yiyecek ve içecek etkinliklerinin standalarını süslemekte; kimi zaman süt ve süt ürünleri satışı yapılan yerlerin girişlerinde dikkat çekici bir pazarlama stratejisi olarak kullanılmaktadır.

Kuzu Heykeli Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

3D kuzu heykeli fiyatları belirlenirken üretim merkezlerinin dikkate aldığı birden fazla kriter bulunmaktadır. Kuzu heykellerinin materyalleri, özellikle kuzu heykelleri fiyatları üzerinde etkili olan kriterlerin başında gelir. Reklamcılık sektöründe de kullanılan heykeller için şirketler en düşük maliyetlerle en kaliteli sonucu istemekte ve ona göre ürün seçimi yapmaktadır. Kuzu heykelleri fiyatları projenin büyüklüğü ve kullanım alanına göre değişkenlik göstermekle birlikte projede gösterilecek işçilik de kuzu heykeli fiyatları üzerinde etkilidir.

3 boyutlu kuzu heykelleri ile ilgileniyor ve en iyi kuzu heykeli fiyatları ile siz de projeniz için kaliteli malzemelerden bir kuzu heykeli yaptırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçerek ürünlerimiz ve kuzu heykel fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095