Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kaliteli Heykel Nasıl Olur? – Bir Heykelin Kalitesini Belirleyen Unsurlar!

Yüksek Kaliteli Bir Heykel Nasıl Anlaşılır?

İnsanlığın var oluşundan bu yana var olan heykelcilik sanatı insanların kendilerini ifade edebildiği en güzel sanat dallarından biridir. Her coğrafyada farklı model ve malzemelerde üretilen heykeller el işçiliği ve günümüz şartları içinde ise makineler yardımı ile işlenerek insanların beğenisine sunulur. Yeni teknolojiler ile üretilen birbirinden farklı heykel modelleri, günümüzde markaların reklam stratejisi olarak kullandığı ya da belediyelerin peyzaj çalışmaları için kullandığı eserler içinde de sıklıkla yer alır.

Markalar ürünlerini tanıtmak için çeşitli hayvan heykelleri, sebze ya da meyve heykelleri yaptırır. Belediyeler ise şehrin kültürel öğelerini yansıtan ya da yalnızca şehrin atmosferini değiştirmek ve renklendirmek için heykeller yaptırır. Bu noktada heykel yaptırmak isteyenlerin ortak noktada birleşeceği ve dikkat etmesi gereken özellikler vardır. Bu özelliklerden en önemlisi ve en çok merak edileni ise heykelin kaliteli olup olmadığıdır. Peki kaliteli heykel nasıl olur? Ve kaliteli heykelin özellikleri nelerdir? Diye merak ediyorsanız sorularınızı cevapladığımız yazımızı incelemeye devam ederek kaliteli heykel nasıl olur öğrenebilirsiniz.

Kullanılan Yöntem – Kaliteli Heykel Yapımı

Heykel ve heykelcilik sanatı çok eski tarihlere uzanır. Bu sebeple geçmişten günümüze gelene kadar pek çok heykel yapma yöntemi karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan en sık kullanılanları ise; oyma, biçimlendirme, inşa ve birleştirmedir.

Heykeller kullanım yerine ve çeşidine göre tercih edilen heykel yapma yöntemleri ile doğru şekillerde yapılırsa kaliteli heykel halini alır. Yani reklam yapmak isteyen bir markaysanız ve amacınız büyük ve dış mekanlar için dayanıklı bir heykel yaptırmaksa kil, bakır, kalay gibi el ile yoğrulmuş ve geleneksel yöntemlerle yapılan heykelleri seçmeniz yanlış bir tercih olacaktır. Onun yerine makine ile yoğrulmuş ve teknolojik yöntemlerle sağlamlaştırılmış heykel çeşitleri seçebilir ve kaliteli heykeller elde edebilirsiniz.

Malzeme Çeşidi – Kaliteli Heykel Yapımı

Kaliteli heykel nasıl olur? Denildiğinde verilmesi gereken ilk cevaplardan biri malzeme çeşidi olmalıdır. Dış mekanlar için kullanılacak heykeller için sağlam olmayan ve dayanıksız malzemeleri seçmek kaliteli heykeller elde etmenizi zorlaştıracaktır. Bu yüzden kaliteli heykeller ve dış mekanın zorlu hava şartlarında sağlamlığından ödün vermeyen heykeller yaptırmak istiyorsanız strafor ve fiberglass gibi sağlam ve uzun ömürlü malzemelerden yapılmış heykelleri seçebilirsiniz.

İşçilik Kalitesi – Kaliteli Heykel Yapımı

Heykeltıraşın stili ve heykel üzerindeki işçiliği de, özellikle tamamen el işçiliği gerektiren heykellerin yapımında kaliteyi doğrudan etkileyen özelliklerdendir.  Detay gerektiren büst gibi heykellerin daha ince ve dikkatli işlenmesi gerekir. Bu tarz heykellerin kaliteli heykel sınıfına girebilmesi için her detayının kusursuz işlenmesi gerekir.

Kaliteli Heykel Fiyatları

Kaliteli heykel fiyatları; işçilik kalitesi, kullanılan malzeme,  yöntem gibi pek çok unsurdan etkilenir. Yeni teknoloji sayılan strafor ve fiberglass gibi malzemelerden üretilen heykeller; el işçiliği gerektiren; bakır kalay, tunç, altın ve demir gibi malzemelerden üretilen heykellere göre maliyetli daha düşük heykellerdir. Strafor ve fiberglass gibi malzemelerden üretilen heykeller maliyeti düşük olsa da kalitesinden ödün vermeyen heykel modelleri arasındadır. Erlas Global olarak hem uygun fiyatlı hem de kaliteli heykel modelleri üreterek yıllardır heykel yaptırmak isteyen markalara ve peyzaj çalışmalarına destek oluyoruz! Siz de markanızın bilinirliğini artıracak reklamlar için kaliteli heykel modelleri arıyorsanız bize ulaşabilirsiniz!

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095