Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İnek Heykelleri Nasıl Yapılır? – İnek Heykelleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İnek Heykeli Nedir? İnek Heykeli Yapım Sürecine Yakından Bakıyoruz…

İster bahçe dekoratifi olarak ister ticari amaçlarla kullanın, inek heykelleri son yıllarda her an karşınıza çıkabilecek ürünlerdendir. Bunun sebeplerinden bir tanesi, heykelciliğin günümüzde bir sanat dalı olarak algılanmasından ziyade şirketlerin pazarlama stratejilerinde gelişen teknoloji ve yenilenen reklamcılık anlayışı ile birlikte kullanılmaya başlanmasıdır.

Geleneksel reklamcılık anlayışı yerini 3 boyutlu reklam heykelleri ve maketlere bırakmaya başlamış, dolayısıyla inek heykelleri de özellikle süt ve süt ürünü ile ilgili üretim yapan markaları, ünlü çikolata şirketleri de inek heykelleri ve maketlerini reklam amaçlı kullanmaktadır.

Reklam amaçlı kullanılan inek heykelleri ve maketlerinin kullanım alanları yalnızca ticari amaçlarla sınırlı değildir. Ticaretten sanata, müzelerden dükkanlara her yerde karşınıza çıkabilecek farklı boyutlarda 3 boyutlu inek maketi ve çeşitleri bulunmaktadır. Eğer siz de inek heykelleri nasıl yapılır merak ediyor ve üretim sürecine biraz daha yakından bakmak istiyorsanız, heykelciliğin en kullanışlı alanlarından birine bir göz atalım.

İnek Heykelleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Tarihin en eski sanat dallarından biri olan heykelcilik, günümüzde yalnızca sanat dalı olarak değil, ticaret amaçlı da kullanılmaya başlanması ile çok daha farklı bir gözle algılanıyor. Özellikle 3 boyutlu reklam heykelciliği, markaların çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlaması nedeniyle tercih ediliyor ve etkili bir pazarlama stratejisi olarak gücünü koruyor.

İnek heykelleri de özellikle süt ve süt ürünleri ile ilgili şirketlerin tanıtımlarında ve reklamlarında yer alırken birçok farklı alanda kullanılabiliyor. Genellikle çiftliklerin bahçe dekorasyonlarında kullanılan inek heykel modelleri aynı zamanda dizi ve film çekimlerinde dekor olarak kullanılıyor. Yöresel yiyecek içecek festivallerinde ise yörenin süt ürünlerinin tanıtılmasında özellikle inek heykeli modellerine yer veriliyor.

İnek Heykeli Yapımı - İnek Heykelleri Nasıl Yapılır?

İnek heykellerinin geniş kullanım alanlarına sahip olduğundan bahsetmiştik. Peki, inek heykelleri nasıl yapılır? Her etkinlik için kullanılan inek heykel malzemesi aynı mıdır yoksa farklı amaçlarla kullanılan inek heykelleri için farklı malzemeler kullanılabilir mi?

İnek heykelleri yapılırken kullanılan metodlar da teknolojinin gelişmesi ile yenilenmiş ve çeşitlenmiştir. Heykelcilik sektörü, yapım sırasında kullanılan metodlar ile çok daha pratik bir hale gelmiş ve reklamcılık için kullanılan heykellerin üretimi de heykelcilik anlayışına seri üretim ve hız kazandırmıştır. Bu nedenle inek heykelleri yapılırken tek bir yöntemden bahsetmek yanlış olacaktır.

  • 3 boyutlu büyük inek heykeli yapımında da tıpkı birçok heykel gibi malzemeler yoğrularak işe başlanır. Bu noktada uygulanacak yöntem için kullanılacak malzemenin türü, yoğurma işleminin yöntemini belirler. El ya da makine kullanılarak inek heykel yapımı sürdürülebilir
  • Yoğurma sürecinin ardından inek heykeli yapımı için kullanılacak malzemenin pişirilme aşamasına geçilir. Bu aşama için dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerden biri pişirme sırasında heykel materyalinin hava almamasıdır. Aksi halde heykel üzerinde sonradan çatlaklar oluşabilir.
  • Pişirme sürecinin ardından malzeme, oyma ve yontma işlemlerine tabi tutularak inek heykeli haline getirilir. Son şeklini alan inek daha sonra uygun ve dikkat çekici renklerle boyanarak teslim aşamasına gelir.

Her ne kadar geleneksel heykelcilik anlayışı içerisinde yapılan inek heykel modellerinin yapım aşaması ile 3 boyutlu reklam heykelciliği ile yeni nesil bir anlayışa sahip heykel yapım süreçlerinin ortak noktaları bulunsa da kullanılan malzemeler ve birçok yapım tekniği açısından her iki süreç birbirinden ayrılmaktadır. Bu nedenle inek heykelleri yapımında kullanılan malzemeler ve inek heykeli yapımı yöntemlerinden yeni nesil reklamcılık anlayışı içinde bahsedilecekse, farklı noktalara odaklanılmalıdır.

İnek Heykelleri Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

İnek heykeli yapımı sırasında kullanılan malzemeler, geleneksel heykelcilik ve ticari amaçlı heykel yapımı için farklılık göstermektedir. Projenin büyüklüğü ve şirketlerin isteklerine göre inek heykeli yapımı süreci şekillenir. Şirketler, düşük maliyetler ve en kaliteli işçilikler ile 3 boyutlu reklam maketleri ve heykelleri arayışına girerler. Bu nedenle farklı maliyetlere sahip birçok malzeme, farklı inek heykeli modelleri için kullanılmaktadır. Bu sayede polyester inek, fiber inek maketi gibi çok çeşitli modeller yapılabilir.

Son yıllarda inek heykeli modelleri yapımında yeni nesil heykelcilik anlayışıyla kil ve alçı gibi materyallerin yerine daha uzun yıllar kullanılacak fiberglas ve strafor gibi materyaller kullanılmaktadır. Bu sayede hem markalar ekonomik açıdan tasarruf ederek kullanacakları ürünün uzun ömürlü olmasıyla kalıcılığı da sağlar. İnek maketleri bu nedenle pratik ve kârlı materyallerden yapılmaktadır.

İnek Heykeli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İnek Heykeli fiyatları belirlenirken dikkate alınan birçok kriter mevcuttur. Ancak bunları ana başlıklar halinde incelemek mümkündür; yapılacak inek heykelinin büyüklüğü ve kullanılacak malzeme inek heykelleri fiyat belirleme aşamasında doğrudan bir etki gösterirken; heykel işçiliği ve projenin kullanılacağı alan da inek heykel fiyatları üzerinde dolaylı yoldan etkisini gösterir.

Heykel üretimi sektöründe Erlas olarak uzun yıllar biriktirdiğimiz deneyimle en kaliteli işçilikleri, en iyi fiyatlı inek heykelleri ile hizmetinize sunuyoruz. 3 boyutlu reklam heykelleri başta olmak üzere, istediğiniz 3 boyutlu büyük heykel modelleri ve inek heykeli fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095