Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İbni Sina Heykelleri – Tarihi Kişiliklerin Somut Sergisi

İbni Sina Heykelleri ve Yapım Tekniklerine Kısa Bir Bakış

Kamusal alanda sıkça gördüğümüz, kimi zaman ilginç, kimi zaman tarihi olayları anlatan heykel çalışmaları, İbni Sina heykeli örneklerinde olduğu gibi önemli  tarihi kişilikleri konu alabilir. Aklınıza gelebilecek her nesnenin heykeli yapılabileceği gibi; şirketler de özellikle son yıllarda farklı ürün pazarlama stratejileri ile heykel sanatını birleştirmiş ve heykellere çok daha fazla rastlanır olmuştur. Ancak, heykeller tabii ki yalnızca ticari amaçlı değil; sosyal ve kültürel amaçla da kullanılabilir. İbni Sina heykelleri de bunun güzel örneklerini teşkil etmektedir.

İbni Sina heykelleri nasıl yapılır, İbni Sina heykeli yapımı sırasında kullanılan malzemeler nelerdir ve nasıl bir fiyat politikası izlenir siz de bilmek istiyorsanız gelin, İbni Sina heykeli üretim aşamalarına birlikte bir göz atalım…

İbni Sina Heykeli Nasıl Yapılır?

İbni Sina heykelleri yapılırken kullanılan teknikler arasında hem geleneksel yöntemler hem de yeni nesil yöntemler bir arada kullanılmaktadır. İbni Sina heykeli yaptırmak isteyen şirketler, kendilerine en uygun İbni Sina heykeli modelleri arasından seçimlerini yaparak heykel yapımı sürecini başlatır. Bu aşamada kullanılan materyal de heykelin nasıl işleneceğini belirler.

İbni sina heykeli yapımı sırasında birbirinden farklı birçok materyal kullanılsa da özellikle son yıllarda CNC teknolojisi ile 3D yazıcılar, 3 boyutlu İbni Sina heykelleri yapmak için kullanılan yeni yöntemler arasındadır. Bu yöntemler 3 boyutlu İbni Sina heykelleri yapımında zaman ve maliyetten kazanmak isteyen şirketler arasında tercih edilmektedir. Fiberglas gibi dayanıklı ürünlerden uzun ömürlü olabilecek İbni Sina heykelleri yapılarak istenilen alanda sergilenebilir.

İbni Sina Heykeli Yaparken Hangi Malzeme Kullanılır?

Heykel üretimi sektörü özellikle son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ile birlikte oldukça değişmiş ve her ihtiyaca göre heykeller üretilebilir hale gelmiştir. Dolayısıyla heykel yapımında kullanılan malzemeler ve yöntemler de değişmiş, çeşitlenmiştir.

İbni Sina heykeli yapılırken hangi malzemeler kullanılır sorusunun cevabı için birden fazla materyal sayılabilir. Kil, altın, bakır gibi temel heykelcilik malzemelerinin yanında; heykel yapımı için kullanılan yeni tekniklerle çok daha pratik, düşük maliyetli ve uzun ömürlü materyaller tercih edilmeye başlanmıştır.

Yeni teknikleri ile yapılan 3 boyutlu İbni Sina heykeli yapımında kullanılan malzemeler nelerdir cevaplandıralım… Son yıllarda fiberglas ve strafor kullanımı, heykel yapımında oldukça artmıştır. Hem maliyet bakımından hem de dayanıklı olmasından dolayı şirketler bu malzemelerden yapılmış İbni Sina heykelleri ve maketlerini tercih ederler.

İbni Sina Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Tarihi kişiliklerin tasvirini konu alan heykellerin kullanım alanları arasında; bu kişilerin hayatları, eserleri ve yaşanmışlıkları ile ilgili yerler sayılsa da aslında bu heykeller çok daha geniş alanlarda kullanılmaktadır.

İbni Sina heykeli de İbni Sina’nın anısına, ona gösterilen saygının somut bir örneği olarak ülkenin çeşitli bölgelerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda müze, sergi alanları, şehir merkezleri gibi farklı kamusal alanların İbni Sina heykelleri için uygun kullanım alanları olduğunu söyleyebiliriz.

Kimi zaman biyografisini anlatan metinlerle birlikte sergilenen İbni Sina heykelleri kimi zaman yalnızca tarihi bir mizansen içerisinde kullanılarak halka sergilenmektedir.

İbni Sina Heykeli Fiyatları Belirlenmesinde Neler Etkilidir?

İbni Sina heykelleri fiyatları belirlenmesinde etkili olan kriterlerden en önemlileri arasında ilk sıralarda İbni Sina heykelleri yapımında kullanılan maddelerin maliyetleri ve işçilik ücretleri yer almaktadır. Özellikle tarihi kişiliklerin detaylı ve aslına benzer şekilde kopya edilmesi gerekliliği bu tür heykel çalışmalarının fiyatları üzerinde doğrudan etkili olan kriterlerdir. İbni Sina heykel fiyatları da bu bağlamda kullanılan malzemeden, izlenen yoldan ve işçilikten dolayı değişkenlik göstermektedir. İbni Sina heykelleri fiyatları yalnızca bunlardan etkilenmez, aynı zamanda istenilen projenin büyüklüğü de İbni Sina heykel fiyatları üzerinde etkilidir.

En kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş İbni Sina heykelleri en iyi işçilikle Erlas tarafından hizmetinize sunuluyor. 3 boyutlu İbni Sina heykelleri yaptırmak istiyorsanız ve en iyi İbni Sina heykelleri fiyat politikasıyla Erlas’ı tercih edebilirsiniz. 3 boyutlu heykel çalışmalarımız ve İbni Sina heykelleri fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın!

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095