Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Voleybolcu Heykelleri – Nedir, Nasıl Yapılır?

Sporun Enerjisi Kente Dinamizm Katıyor!

Heykel sanatının ve özellikle dev heykellerin ihtişamlı görüntüsü göz önüne alındığında sporla heykelciliğin neden tarihin en eski dönemlerinden birlikte yakın temasta olduğunu kolaylıkla anlayabilmekteyiz. Nitekim modern dünyada da süren bu ilişki dev voleybolcu heykelleri ile de bir kez daha karşımıza çıkıyor.

Peki dev voleybolcu heykelleri nasıl yapılır? Dev voleybolcu heykel yapımı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve dev voleybolcu heykel fiyatları ile ilgili detaylara hakim olmak mı istiyorsunuz? Yazımızı incelemeye devam edin. Dev voleybolcu heykeli yapım aşamalarına birlikte daha yakından bakacağız…

Dev Voleybolcu Heykelleri Nasıl Yapılır?

Dev voleybolcu heykel yapımı için kullanılabilecek farklı yöntemlerden bahsetmek mümkündür. Geleneksel heykelcilik yöntemlerinin yanı sıra günümüzde 3D reklam maketleri üretiminde kullanılan modern yöntemlerle hem daha uzun ömürlü hem de daha renkli eserler ortaya çıkabilmektedir.

Dev voleybolcu heykelleri için öncelikle heykel yapımında kullanılacak malzemelerin yoğrulması ardından da yüksek ısı uygulanarak pişirilir. Akabinde heykele nihai formunu vermek için oyma ve yontma işlemlerinden geçirilir ve son olarak renklendirme yaparak heykele son hali verilir.

Dev Voleybolcu Heykelleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Dev voleybolcu heykel yapımında kullanılan malzemeler projenin türüne ve amacına göre değişkenlik gösterir. Geleneksel heykelcilik de kullanılan kil, alçı, bakır, alüminyum, demir ve benzeri maden ya da materyaller dev voleybolcu heykeli yapım sürecinde de kullanılmaya uygundur. Ancak 3 boyutlu reklam maketleri söz konusu olduğunda yeni nesil materyallere yönelmek çok daha avantajlıdır.

Yeni nesil materyaller derken kastettiğimiz maddeler bilhassa strafor ve fiberglastır. Fiberglass ve strafor heykel yapımı geleneksel materyallere kıyasla üretim sürecini kolaylaştırdığı gibi dev voleybolcu heykelleri gibi büyük ebatlı bir projenin yüksek maliyetli madenler kullanılarak yapılması sonucunda ortaya çıkacak uçuk fiyatların da önüne geçmektedir. Bu açıdan ekonomik, uzun ömürlü ve daha renkli bir çözüm için strafor ve fiberglass heykeller son yıllarda geleneksel malzemelerin yerini almaktadır.

Dev Voleybolcu Heykel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev voleybolcu heykel fiyatları açısından önem arz eden faktörleri 4 ana başlıkta ele alabiliriz: Malzeme seçimi, malzeme miktarı, işçilik ve heykel türü. Gelin tüm bu faktörlere daha yakından bakalım:

  • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dev voleybolcu heykel yapımı için kullanılan malzemeler çeşitli olduğu gibi bu malzemelerin maliyetleri de farklıdır.
  • Dev voleybolcu heykelleri fiyat bakımından heykelin büyüklüğüyle de doğrudan bağlantılıdır. Daha büyük bir heykel, daha fazla malzeme ve daha yüksek maliyet demektir.
  • Dev voleybolcu heykelleri dendiğinde rölyeflerden modern heykellere, anıtlardan 3D reklam maketlerine kadar farklı türler akla gelmektedir. Bunların her biri yapım süreçleri açısından farklılıklara sahiptir. Dolayısıyla fiyatları da farklı olacaktır.
  • Son olarak dev voleybolcu heykel fiyatları hakkında konuşurken el işçiliğini de unutmamak gerekir. Dev heykeller çoğu zaman kalıp üretimle yapılmaz, çünkü tek bir eser sipariş edilmiştir. Bu nedenle el işçiliğinin maliyet üzerindeki etkisi artmaktadır.

En Ünlü Dev Voleybolcu Heykelleri

Dünyanın en çok takipçiye sahip olan sporlarından biri olan voleybol; 3D reklam projeleri ve dev voleybol heykelleri söz konusu olduğunda da en çok tercih edilen temalardan biridir. Aşağıda dünyadaki bazı dev voleybolcu heykellerini sıraladık. İşte dünyanın en ünlü dev voleybolcu heykelleri:

  • Voleybol Oyuncuları Heykeli, Dubna – Rusya
  • Olimpiyat Oyunları Anıtı, Kanagawa – Japonya
  • Sporcu Heykelleri, Huizhou – Çin
  • Voleybol Heykeli, Montrö - İsviçre

Dev Voleybolcu Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Temel olarak bir 3 boyutlu reklam projesi olarak tanımlayabileceğimiz dev voleybolcu heykelleri kent yaşamına dinamizm katan figürlerden biridir. Nitekim oyun parklarından sosyal alanlara, spor tesislerinden eğitim kurumlarına, kamu binalarından turistik mekanlara kadar farklı birçok alanda kullanılmakta ve kent sakinlerinin ilgisini çekmektedir.

Siz de dev voleybolcu heykeli projenizle kent yaşamında kalıcı bir iz bırakmak, işlek meydanlara yeni bir soluk getirmek istiyorsanız heykel projenizi bizimle paylaşabilirsiniz! Erlas Global’de sizlere en ideal çözümü sunuyor, 3 boyutlu temalandırma ve reklam projeleriyle hayalleri gerçeğe taşıyoruz.

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095