Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Tenisçi Heykelleri – Sporun Ruhunun 3 Boyutlu Hali

Dev Tenisçi Heykel Yapımı – Nedir, Ne İşe Yarar?

Heykelciliğin en eski dönemlerinden bu yana sporcular, dev ve ihtişamlı heykellerin başlıca temalarından biri olmuştur. Günümüzde de farklı spor dallarından başarılarıyla insanlara ilham veren sporcuların heykelleri yapılmaktadır. Dev tenisçi heykelleri de bunlardan biridir. Bireysel performansların büyük önem taşıdığı tenis gibi bir sporun ilham veren öyküler ve tasvirleri beraberinde getirmesi şaşırtıcı olmasa gerektir.

Peki dev tenisçi heykelleri nasıl yapılır? Dev tenisçi heykel yapımı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve dev tenisçi heykel fiyatları ile ilgili detaylara hakim olmak mı istiyorsunuz? Yazımızı incelemeye devam edin. Dev tenisçi heykel yapımı nasıl işliyor daha yakından bakacağız.

Kent Yaşamına Dinamizm Katmanın En İyi Yolu! – Dev Tenisçi Heykelleri Nedir?

  1. yüzyılın en popüler sporlarından biri olan tenis, yalnızca spor müsabakalarıyla değil sanat ve kültürel aktivitelerle de kent yaşamının bir parçasıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi özellikle bireysel performansların öne çıktığı bir spor olması tenisçilerin heykel sanatçılarına birçok ilham verici öykü sunmasını sağlamaktadır.

Günümüzde dev tenisçi heykelleri, kentlere turist çekmekten kent yaşamına dinamizm katmaya, spor markalarının tanıtım çalışmalarından insanların spora ilgi duymasını sağlamaya kadar pek çok alanda kullanılmaktadır.

Dev Tenisçi Heykelleri Nasıl Yapılır?

Dev tenisçi heykel yapımı için kullanılan farklı yöntemlerden bahsetmek mümkündür. Başlıca yöntemlerden biri olan biçimlendirme işleminde öncelikle heykelin yapımında kullanılacak malzeme yoğrulur. Ardından yoğrulan malzeme yüksek ısı uygulanarak pişirilir ve oyma ya da yontma işlemleri için hazır hale getirilir.

Dev Tenisçi Heykelleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Dev tenisçi heykel yapımında kullanılan malzemeler sabit kalmak zorunda değildir. Projenin türü, amacı ve buna benzer değişkenler kullanılacak malzemeler üzerinde de etkilidir. Kil, alçı, bakır, alüminyum, altın ve buna benzer materyaller dekoratif heykellerde olduğu gibi dev tenisçi heykel yapımı için de temel malzemeler arasında yer almaktadır.

Bu malzemelere ek olarak son yıllarda strafor ve fiberglass materyallerin de önem kazandığını vurgulamak gerekir. Özellikle dev tenisçi heykelleri gibi büyük ölçekli projelerde değerli madenlerin kullanılması maliyeti ciddi oranda arttırırken fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyaller ekonomik bir çözüm sunmasının yanı sıra dayanıklılık, uzun ömürlülük ve bakım gibi konularda da geleneksel materyallere kıyasla avantajlıdır.

Dev Tenisçi Heykel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev tenisçi heykelleri fiyat ve maliyet bakımından temel olarak 3 ana başlığa bağlıdır. Bunlardan ilki yukarıda da bahsettiğimiz malzeme tercihidir. Seçilen malzemenin maliyetine bağlı olarak dev tenisçi heykel fiyatları da artmaktadır. Aynı şekilde ne kadar malzeme kullanılacağı da bir o kadar önem taşır. Bu nedenle daha büyük boyutlu dev tenisçi heykelleri fiyat bakımından daha pahalı olabilir.

Ayrıca dev tenisçi heykel fiyatları açısından el işçiliğinin önemini de unutmamak gerekir. Dev tenisçi heykeli için kalıp kullanılan seri üretim tarzı heykel yapım süreçlerinden bahsetmek pek mümkün değildir. Bu nedenle çoğu zaman yapım aşaması el işçiliğine dayanmaktadır. Bu da doğal olarak dev tenisçi heykel fiyatları üzerinde etkisini hissettirmektedir.

En Ünlü Dev Tenisçi Heykelleri

Ülkemizde yeni yeni popülerlik kazanmaya başlasa da dünyada birçok efsane sporcu dev tenisçi heykelleri ile onurlandırılmaktadır. Nitekim spora gönül veren gençlere ilham olan bu tür heykellerin ayrıca kent meydanlarına hareket getirdiğini de söylemek mümkündür. İşte dünyanın önemli kentlerinde yer alan en ünlü dev tenisçi heykelleri:

  • Arthur Ashe Anıtı, Virginia – ABD
  • Rafael Nadal Heykeli, Roland Garros – Fransa
  • Roger Federer Heykeli, Şangay – Çin
  • Rod Laver Heykeli, Melbourne - Avustralya

Dev Tenisçi Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Yukarıda dünyanın en bilinen 3 dev tenisçi heykeli ve konumlarını listeledik. Elbette bunlar modern dünyanın ikonları haline gelmiş simgeler, ancak bunların dışında da çok sayıda seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Sadece bu heykellere bile baktığımızda dev sporcu heykellerinin kent yaşamında tuttuğu yeri görmek mümkündür.

Dev tenisçi heykelleri, başta tabii ki tenis olmak üzere spora dikkat çekmek için kullanılabilecek başlıca figürlerden biridir. Nitekim eğitim kurumlarından spor merkezlerine, devlet kurumlarından spor organizasyonlarına kadar pek çok kuruluş ve marka dev tenisçi heykelleri ile insanların dikkatini çekmeyi hedeflemektedir.

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095