Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Sebze Heykelleri – Birbirinden Renkli Dev Sebze Heykelleri Şehirleri Süslüyor!

Dev Sebze Heykel Yapımı Sürecini Birlikte İnceleyelim!

Her coğrafyanın ve özele girmek gerekirse her şehrin özdeşleştiği bir değer olduğunu rahatlıkla söylemek mümkündür. Bu değerler; bazen bir meyve bazen bir hayvan figürü bazen ise bir sebze olur. Dev sebze heykelleri hem bulunduğu şehrin ve coğrafyanın kültürel değerlerinin gelecek nesillere aktarılmasında hem de bahsi geçen şehrin hangi unsur ile bütünleştiğini gösterip turist çekme noktasında fayda sağlamaktadır. En ünlü dev sebze heykelleri ziyaretçileri düşünüldüğünde pek çok şehir dev sebze heykeli gibi yatırımlarla şehrin hem tarım gelirine hem de turizmine katkı sağlamaktadır.

Şehir kültürünü korumak ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlama noktasında dev sebze heykeli yaptırmayı düşünen marka, belediye ya da müzeler;  dev sebze heykel yapım aşamaları, dev sebze heykel fiyatları ve nerelerde kullanıldığına dair bilgi edinmek istiyorsa yazımızın devamında bu konular hakkında detaylı bilgiye erişebilirler…

Dev Sebze Heykelleri Nasıl Yapılır? – Dev Sebze Heykel Yapımı

Dev sebze heykel yapımı için tek bir yöntemden bahsetmek söz konusu olamaz. Heykeltıraşın tarzına ve heykelin istenen ebatlarda ve istenen bütçede gerçekleşmesi yapım malzeme ve işçiliği etkileyebilir. El işçiliğinde tercih edilen malzemelerden; altın, bakır, tunç, kalay, kil gibi pek çok malzeme genel olarak yüksek bütçe gerektirir. Bunun yanında yeni teknoloji ile üretilen strafor ve fiberglass gibi materyallerden üretilen dev sebze heykelleri oldukça düşük maliyetli ve düşün maliyetli olmasına rağmen malzemelerin kalitesi itibariyle oldukça uzun ömürlüdür.

Geleneksel heykel yapım aşamalarından bahsetmek gerekirse malzemelerin önce makine ya da elle yoğrulması ile başlanır. Yoğrulan malzemeler pişirilerek heykel yapımı için hazır hale getirilir. Fakat bu pişirme işlemi esnasında hamurun hava alması son derece önem taşır. Aksi takdirde hava almayan hamurlar heykel yapılırken çatlama ya da dökülme yaşayabilir. Pişirilen hamura dev sebze şekli verilerek renklendirme işlemi yapılır.

Geleneksel işlemlerle yapılan dev sebze heykelleri strafor ve fiberglass ile yapılmış heykellere göre daha az ömürlü olur ve bunun yanında renkleri de çabuk solar. Bu yüzden genellikle markalar ve belediyeler dev sebze heykeli yaptırmak için malzeme olarak strafor ya da fiberglass maddelerini tercih ederler.

Cıvıl Cıvıl Renklerde Dev Sebze Heykelleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Heykel yapma tekniklerinden birini seçmenin güçlüğü kadar gibi dev sebze heykel yapımında kullanılacak malzemeler için de tek bir malzeme çeşidi belirlemek güçtür. Geleneksel heykelcilik malzemeleri arasında sayılabilecek;  kil, alçı, demir, bakır, tunç, kalay gibi malzemeler dev sebze heykelleri için de kullanılabilir.

Son yıllarda uzun ömürlü olması ve canlı renk yapısını koruması ile öne çıkan strafor ve fiberglass gibi malzemelerden de söz etmek gerekir. Özellikle dev sebze heykelleri gibi ebat bakımından büyük heykel yapımlarında değerli madenleri kullanmak heykelin ve yapılacak projenin maliyetini oldukça etkilemektedir. Maliyetinin düşük olması ve uzun ömürlü olmasının yanında renkli bir tasarıma sahip olması gereken dev sebze heykelleri için fiberglass ve strafor, heykeltıraşlara çok daha fazla seçenek sunmakta, renklendirme işlemini kolaylaştırmaktadır.

Dev Sebze Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Dev sebze heykelleri, dünyanın farklı ülkelerinde kalabalık ve turist çeken şehir meydanlarını süsleyen gösterişli heykellerin başında gelmektedir. Çoğu zaman belediyeler tarafından park ve bahçelere konulan dev sebze heykelleri, markaların bilinirliğini artırmak için de tercih ettiği üç boyutlu bir pazarlama yöntemidir.

Sanat merkezlerinden müzelere, parklardan bahçelere, şehir meydanlarından eğitim kurumlarına kadar pek çok yerde kullanılan dev sebze heykelleri herkesin ilgisini çekmek için oldukça uygun bir heykel çeşididir.

Turistleri Kendine Çeken En Ünlü Dev Sebze Heykelleri!

Dünyanın ve ülkemizin pek çok bölgesinde olan dev sebze heykelleri şehir meydanlarına, bahçelere, parklara ve kalabalık noktalara hareket ve renk katmak için kullanılmaktadır. Sizler için sıraladığımız listede ise dünyada ve ülkemizde en ünlü dev sebze heykelleri ve en çok ziyaretçi alan dev sebze heykelleri mevcuttur. İşte en ünlü dev sebze heykellerinin bulunduğu ülkeler:

  • Çin- Pekin (Brokoliden Yapılmış Dinazor Heykeli)
  • Türkiye- Kırkağaç (Kavun Heykeli)
  • Türkiye – Sarıgöl ( Üzüm Heykeli)
  • Türkiye – Korkuteli ( Armut Heykeli)
  • Türkiye – Denizli ( Biber Heykeli)

Dev Sebze Heykelleri Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev sebze heykel fiyatları söz konusu olduğunda devreye giren çeşitli faktörlerden bahsetmek mümkündür. Özellikle malzeme tercihi, işçilik detayları, heykelin ebatları gibi başlıklar dev sebze heykelleri fiyat ve maliyetlerini doğrudan etkileyen unsurlardır.

Eğer siz de sebze heykelleri hakkında bilgi almak istiyor, yaratıcı bir heykel projesine adım atmayı düşünüyorsanız bize ulaşın! Erlas Global, deneyimli heykeltıraşları ve uzman ekibiyle size en ideal çözümleri sunuyor…

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095