Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Piyano Heykelleri – Meydanlara Müzikle Renk Katıyoruz!

Dev Piyano Heykel Yapımı - Nedir, Nasıl Yapılır?

Hiç kuşkusuz en soyut sanat olan müziği görselleştirmek ve şehir hayatının bir parçası haline getirmek diğer tarihi ve kültürel değerlere kıyasla biraz daha zor. Yine de müziği elle tutulur bir forma sokmak için de çeşitli yöntemler var. Hele ki şehrin önemli simgelerinden birini yaratmak istediğinizde dev piyano heykelleri bunların başında geliyor.

Peki dev piyano heykelleri ile ilgili daha fazla detaya hakim olmak istemez misiniz? Dev piyano heykelleri nasıl yapılır, dev piyano heykel yapımında kullanılan malzemeler neler, dünyanın en ünlü dev piyano heykelleri hangi şehirlerde… Tüm bu soruları ve fazlasını yazımızın devamında bulacaksınız!

Dünyaya Müzikle Şekil Vermek! – Dev Piyano Heykelleri Nedir, Ne İşe Yarar?

Bir şehrin kültürünü oluşturan unsurlar arasında müziğin son derece önemli olduğunu söylemeye bile gerek yoktur. Hele ki modern bir şehir dokusu oluşturmak için dev piyano heykeli gibi modern müziği yansıtan araçlardan faydalanmak mümkündür. Nitekim sanatla iç içe bir şehrin, sakinleri için de ilham verici bir yaşantıya sahip olacaktır. Bu noktada dev piyano heykelleri şehir planlaması yapan kurumlardan kendi markasını öne çıkarmak isteyen işletmelere kadar pek çok farklı kuruluşa şehrin kültürel dokusunun bir parçası olma şansı sunmaktadır.

Dev Piyano Heykelleri Nasıl Yapılır?

Dev piyano heykel yapımı için yararlanılabilecek farklı yöntemlerden bahsetmek mümkündür. Günümüzde farklı materyallerle de kolaylıkla uygulanabildiği için daha çok biçimlendirme yönteminde yararlanılmaktadır. Biçimlendirme yönteminde dev piyano heykeli yapımında kullanılacak malzemeler öncelikle yüksek ısıya tabi tutularak pişirilir. Ardından da oyma ve yontma işlemleri ile son halini alması sağlanır.

Dev Piyano Heykelleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Dev piyano heykeli yapımında kullanılması şart malzemelerden bahsetmek mümkün değildir. Heykelin türüne veya amacına ve heykeltıraşın stiline göre farklı malzemeler kullanılabilir. Kil, alçı, demir, bakır, alüminyum ve benzeri madenlerin dev piyano heykeli yapımında kullanılan geleneksel materyaller olduğunu söyleyebiliriz.

Buna karşılık son yıllarda fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyallerin de öne çıktığını vurgulamak gerekir. Özellikle dev piyano heykelleri gibi değerli madenler kullanılarak yapıldığında ciddi maliyetler ortaya çıkaran projelerde yeni nesil materyallere yönelmek ekonomik bir çözümdür. Ayrıca fiberglass ve strafor gibi materyallerin dayanıklılık ve bakım gibi başlıklarda da klasik materyallerden daha kullanışlı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Dev Piyano Heykel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev piyano heykel fiyatları için göz önünde bulundurulması gereken çeşitli faktörlerden bahsetmek mümkündür. Kullanılacak malzeme, işçilik, heykelin boyutları gibi konular dev piyano heykelleri fiyat ve maliyetlerinin ayrılmaz birer parçası olarak düşünülebilir. Gelin bu saydıklarımıza daha yakından bakalım:

  • Malzeme tercihi dev piyano heykel fiyatları açısından en önemli konulardan biridir. Değerli madenler yüksek maliyetleri beraberinde getirirken fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyaller çok daha ekonomik çözümler sunmaktadır.
  • Dekoratif heykellere göre dev piyano heykelleri çok daha büyük ebatlardadır. Bu da dev piyano heykel yapımı sürecinde çok daha fazla malzeme kullanılması demektir. Malzemenin türü kadar ne kadar kullanılacağı da dev piyano heykel fiyatları için belirleyicidir.
  • Hacmin büyümesiyle heykel üzerindeki işçilik detaylarının arttığını da unutmamak gerekir. İşçilik detayları da dev piyano heykel fiyatları üzerinde belirleyici maliyet kalemlerinden biridir.
  • Dev piyano heykelleri genellikle tek bir heykel projesi üzerinden ilerlediği için kalıba değil, el işçiliğine dayanır. Bu da dev piyano heykel fiyatları ve maliyetlerinin kalıplarla yapılan seri üretim heykellere kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip olmasına neden olabilir.

Şehir Meydanlarına Renk Katan En Ünlü Dev Piyano Heykelleri

Müzikle heykel sanatını bir araya getiren dev piyano heykelleri dünyanın pek çok noktasını yerli ve yabancı turistler için ilgi çekici bir uğrak haline getiriyor. Bunlardan bazılarını sizler için aşağıda sıraladık. İşte en ünlü dev piyano heykelleri ve bulundukları şehirler:

  • Piyano Heykeli, Frutillar – Şili
  • Muzik Hall Plaza, Shenzhen – Çin
  • Oscar Peterson Heykeli, Ottawa – Kanada
  • Elton John Heykeli, Kobuleti Müzisyenler Parkı – Gürcistan

Elbette burada saydıklarımız yalnızca global çapta popülerlik kazanmış dev piyano heykelleri. Bunların dışında kültürel aktiviteler bakımından zengin olan her kentin dev piyano heykeli gibi ayrıntılarla şehir halkına renkli bir yaşam sunduğunu söyleyebiliriz.

Dev Piyano Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Müzik, heykelcilik tarihinde en çok işlenen temalardan biridir. Nitekim Antik Yunan’dan günümüze kadar arp, piyano, keman gibi birçok enstrüman heykel sanatıyla temsil edilmiştir. Günümüzde müzik merkezlerinden eğitim kurumlarına, kamu binalarından sosyal alanlara kadar pek çok alanda dev piyano heykelleri kullanılmakta, müziğin ilham verici gücü şehrin kültürü ve dokusuyla bir araya getirilmektedir. Böylelikle hem kurumlar şehrin ayrılmaz bir parçası olduklarını gösterme şansı yakalamakta hem de kalabalık meydanlara sanatla renk katmak mümkün olmaktadır.

Eğer sizin de dev piyano heykeli ve buna benzer bir projeniz varsa bize ulaşabilirsiniz. Erlas Global, deneyimli ekibi ile sizlere en ideal çözümleri sunacak!

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095