Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Müzisyen Heykelleri – Heykeller Şarkı Söyler Mi?

Dev Müzisyen Heykel Yapımı

Sanatın en soyut dallandıran biri olan müziği görselleştirmek mümkün müdür? Müziği olmasa da müzisyeni görselleştirmek mümkün! Üstelik dev müzisyen heykelleri ile yalnızca görselleştirmek değil, kentin sokaklarında yetişmiş olan müzisyenleri yeniden o kentin yaşamının bir parçasını haline getirebilir, kent tarihini sanatla şekillendirebiliriz.

Yine de bunlardan önce dev müzisyen heykelleri nasıl yapılır, dev müzisyen heykel fiyatları nasıl belirlenir gibi sorulara yanıt vermek gerekiyor. Sanat severlere müzik eğitimi verdiğiniz bir kurumunuz mu var? Yoksa bir kamu kuruluşu için farklı bir proje mi sunmak istiyorsunuz? Yazımızı inceleyin, dev müzisyen heykel yapımı hakkında daha fazla bilgi edinin, kararınızı ondan sonra verin!

Dünya Müzikle Şekilleniyor! – Dev Müzisyen Heykelleri Nedir?

Bir kentin kültür dokusunu oluşturan unsurlar nelerdir? Her kent için bu soruya farklı cevaplar verilebilir, ancak yine de müziğin bu unsurlar arasında önemli bir yere sahip olacağını tartışmaya gerek yoktur. Müzikleriyle insanların ruhuna dokunan pek çok sanatçı, bir kentin mahallelerinde, sokaklarında yetişmiş ve eserlerini verirken o atmosferden beslenmiştir.

Dev müzisyen heykelleri şehrin sokaklarında yetişerek büyüyen sanatçıyı aynı şehirdeki başka insanlara ilham olması için görselleştirmek olarak tanımlanabilir. Hatta bunun için o şehrin sanatçısı olmasına dahi gerek yoktur. Örneğin; müziği dışında öyküsüyle de sanat severlere ilham olabilecek bir müzisyeni bir müzik eğitim merkezinin yanı başında bir dev müzisyen heykeli ile sergilemek öğrencilerin öğrenme aşklarını artırmaz mı?

Dev Müzisyen Heykelleri Nasıl Yapılır?

Dev müzisyen heykel yapımı için yararlanılabilecek farklı yöntemlerden bahsetmek mümkündür. Günümüzde farklı materyallerle de kolaylıkla uygulanabildiği için daha çok biçimlendirme yönteminde yararlanılmaktadır. Biçimlendirme yönteminde dev müzisyen heykeli yapımında kullanılacak malzemeler öncelikle yüksek ısıya tabi tutularak pişirilir. Ardından da oyma ve yontma işlemleri ile son halini alması sağlanır.

Dev Müzisyen Heykelleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Dev müzisyen heykel yapımında kullanılan malzemeler projenin amacına, türüne ve ortaya çıkması istenen son forma bağlı olarak değişebilmektedir. Kil, alçı, demir, bakır, alüminyum ve benzeri madenlerin dev müzisyen heykel yapımı için kullanılan klasik materyaller olduğunu söyleyebiliriz.

Bu malzemelerin yanı sıra son dönemlerin en çok tercih edilen materyalleri arasında fiberglass ve straforu da saymak gerekir. Özellikle dev müzisyen heykelleri gibi değerli madenler kullanılarak yapıldığında ciddi maliyetler ortaya çıkaran projelerde yeni nesil materyallere yönelmek ekonomik bir çözümdür. Ayrıca fiberglass ve strafor gibi materyallerin dayanıklılık ve bakım gibi başlıklarda da klasik materyallerden daha kullanışlı olduğunu vurgulayalım.

Dev Müzisyen Heykel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev müzisyen heykel fiyatları söz konusu olduğunda göz ardı edilmemesi gereken birçok başlıktan söz etmek mümkündür. Kullanılacak malzeme, işçilik, heykelin boyutları gibi pek çok konu doğrudan doğruya dev müzisyen heykelleri fiyat ve maliyetleri üzerinde belirleyicidir. Bunlardan bazılarını aşağıda sizler için sıraladık. İşte dev müzisyen heykel fiyatları üzerinde etkili olan faktörler:

 • Yukarıda da değindiğimiz gibi malzeme seçimi dev müzisyen heykel fiyatları açısından en önemli konulardan biridir. Değerli madenler yüksek maliyetleri beraberinde getirirken fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyaller çok daha ekonomik çözümler sunmaktadır.
 • Dekoratif heykellere kıyasla dev müzisyen heykelleri çok daha büyük ebatlardadır. Bu da dev müzisyen heykel yapımı sürecinde çok daha fazla malzeme kullanılması demektir. Malzemenin türü kadar ne kadar kullanılacağı da dev müzisyen heykel fiyatları için belirleyicidir.
 • Hacmin büyümesiyle heykel üzerindeki işçilik detaylarının arttığını da unutmamak gerekir. İşçilik detayları da dev müzisyen heykel fiyatları üzerinde belirleyici maliyet kalemlerinden biridir.
 • Dev müzisyen heykelleri genellikle tek bir heykel projesi üzerinden ilerlediği için kalıba değil, el işçiliğine dayanır. Bu da dev müzisyen heykel fiyatları ve maliyetlerinin kalıplarla yapılan seri üretim heykellere kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip olmasına neden olabilir.

Müzik Tarihine Damga Vurmuş İsimlerin Ünlü Dev Müzisyen Heykelleri

Şarkıları halen daha kulaklarımızda olsa da müzik tarihine damga vurmuş ünlü isimlerin birçoğu artık aramızda değildir. Üstelik artık yalnızca şarkılarıyla değil, dev müzisyen heykelleri ile de ilham olmayı sürdürüyorlar. İşte dünyanın en ünlü dev müzisyen heykelleri:

 • Elvis Presley, Memphis – Tennessee
 • Billie Holiday, Baltimore – Maryland
 • Beethoven, Muenster Caddesi Bonn – Almanya
 • John Lennon, Havana – Küba
 • Freddie Mercury, Montrö – İsviçre
 • Janis Joplin, Port Arthur – Texas
 • Jimi Hendrix, Seattle – Washington
 • Aşık Veysel, Gülhane Parkı - İstanbul

Dev Müzisyen Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Elbette yukarıda saydığımız müzikleriyle olduğu gibi dev müzisyen heykelleri ile de dünya tarihine damga vuran isimlerin sayısını artırabiliriz. Ancak şimdilik bunlarla yetinelim. Müzik, heykeltıraşların tarih boyunca yararlandığı temalardan biridir. Nitekim Antik Dünya’dan günümüze değin pek çok ünlü müzisyen, heykeltıraşların eliyle temsil edilmiştir. Günümüzde müzik merkezlerinden eğitim kurumlarına, kamu binalarından sosyal alanlara kadar pek çok alanda dev müzisyen heykelleri kullanılmakta, müziğin ilham verici gücünden yararlanılmaktadır.

Eğer siz de dev müzisyen heykeli için bir proje hazırlatmak ve kurumunuzun kent tarihindeki yerini ölümsüzleştirmek istiyorsanız bize ulaşın. Erlas Global’in deneyimli kadrosuyla sizlere en ideal çözümleri sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095