Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Müzik Aleti Heykelleri – Kulaklarınıza Değil Gözlerinize Hitap Eden Enstrümanlar!

Şehrin Dokusunu Gençleştiren 3 Boyutlu Dev Müzik Aletleri…

Gündelik hayatta pek fazla müzik dinleyen biri olmasak bile hayatımızın her alanına müziğin bir şekilde sızdığına tanıklık ediyoruz. Bu çoğu zaman kulak yoluyla olsa da 3 boyutlu reklam projelerinin önem kazanmasıyla zaman zaman dev müzik aletleri gibi yenilikçi heykel ve maketler yoluyla da olabiliyor. Yine de şehrin dokusuyla uyumlu ve şehre canlılık katan dev müzik aleti heykelleri için profesyonel bir çalışma gerektiği de açık…

Peki marka veya kurumunuzun gerçekten profesyonel bir firmadan hizmet aldığını nereden bileceksiniz? En iyisi dev müzik aletleri ve yapım süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek gibi gözüküyor. Gelin, dev müzik aleti maket ve heykellerinin yapımına, yapımında kullanılan malzemelere, dev müzik aleti heykel fiyatları ve maliyetlerine daha yakından bakarak 3D reklamcılığı tanımaya çalışalım.

Dev Müzik Aleti Heykelleri Nasıl Yapılır?

Dev müzik aleti heykel yapımı için kullanılan yöntemlerin her geçen gün modernleştiğini ve teknoloji destekli bir hal aldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun detaylarına bir sonraki başlığımızda kullanılan malzemeleri incelerken daha fazla değineceğiz. Yine de dev müzik aleti heykel yapımı süreçlerini şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Öncelikle heykelin konumlandırılacağı alanın ölçülmesi ve analiz edilmesi gerekir.
 • Ardından model çizimler üzerinden dev müzik aleti heykelleri için bir ön çalışma yapılır ve heykelin formuna müşteriyle birlikte karar verilir.
 • Biçimlendirme işlemine başlarken ilk olarak dev müzik aleti heykel yapımında kullanılan malzemeler, malzeme tercihine bağlı olarak elle veya makine kullanılarak yoğrulur.
 • Ardından yoğrulan malzemeler yüksek ısı verilerek pişirilir ve kalıp halini alması sağlanır.
 • Pişirme işleminin akabinde oyma ve yontma işlemleriyle heykele son hali verilir.
 • Son olarak isteğe göre renklendirme işlemleri yapılır ve dev müzik aleti maket ya da heykeli konumlandırılacağı alana yerleştirilir.

Dev Müzik Aletleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Dev müzik aleti heykel yapımında kullanılan malzemeler, yukarıda da bahsettiğimiz gibi giderek modernleşmekte, 3 boyutlu tasarımlar için yeni imkanlara olanak sağlamaktadır. Elbette kil, alçı, demir, bakır ve buna benzer geleneksel heykelcilik malzemeleri ile de dev müzik aleti heykelleri yapmak mümkündür. Ancak günümüzde çok daha akılcı ve pratik çözümler olduğunu vurgulamak gerekir.

Bilhassa strafor ve fiberglass gibi yeni nesil materyaller hem dev müzik aleti yapımı maliyetlerini aşağı çekmekte hem de heykelin daha uzun ömürlü, dayanıklı ve bakımı kolay bir sergileme olanağına sahip olmasını sağlamaktadır. Ayrıca fiberglas ve strafor müzik aleti heykelleri, renklendirme gibi işlemlere de daha uygundur. Nitekim bu sayede kent meydanlarına gerçekten hareket getiren tasarımlar ortaya çıkarmak da kolaylaşmaktadır.

Dev Müzik Aleti Heykel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev müzik aletleri fiyat ve maliyetleri açısından hesaba katılması gereken çeşitli unsurlardan söz etmek mümkündür. Bu nedenle her projenin kendi koşullarına göre özel olarak fiyatlandırılması gerekir. Ancak yine de dev müzik aletleri fiyat hesaplamasında öne çıkan unsurları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Dev müzik aleti heykel fiyatları bakımından malzeme seçimi ilk dikkat edilmesi gereken başlıklardan biridir. Yukarıda da değindiğimiz gibi değerli madenler yüksek maliyetleri beraberinde getirirken fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyaller çok daha ekonomik çözümler sunmaktadır.
 • Dev müzik aletleri boyutları itibariyle dekoratif heykel ve maketlerle kıyaslanamayacak kadar fazla malzeme gerektirir. Bu nedenle malzeme türü kadar kullanılması gereken malzeme miktarı da dev müzik aleti heykel fiyatları üzerinde belirleyicidir.
 • Hacmin büyümesiyle heykel üzerindeki işçilik detaylarının arttığını da unutmamak gerekir. İşçilik detayları da dev müzik aleti heykel fiyatları üzerinde belirleyici maliyet kalemlerinden biridir.
 • Dev müzik aleti heykelleri genellikle tek bir heykel projesi üzerinden ilerlediği için kalıba değil, el işçiliğine dayanır. Bu da dev müzik aleti heykel fiyatları ve maliyetlerinin kalıplarla yapılan seri üretim heykellere kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip olmasına neden olabilir.

Kent Meydanlarını Hareketlendiren En Ünlü Dev Müzik Aleti Heykelleri

3 boyutlu reklamcılığın dikkat çekme ve ifade gücünü müziğin ruha hitap eden estetiğiyle bir araya getiren dev müzik aleti heykelleri dünyanın farklı kentlerinde, işlek meydanlarda, caddelerde ve merkezlerde karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan bazılarını sizler için aşağıda sıraladık. İşte en ünlü dev müzik aleti heykelleri ve bulundukları şehirler:

 • Stradivari Anıtı, Cremona – İtalya
 • Dev Ahşap Keman Heykeli, Mittenwald – Almanya
 • Violinist Heykeli, Kuldiga – Litvanya
 • Austin Guitartown Heykelleri, Teksas – ABD
 • Gitar Heykeli (Kurt Cobain Parkı), Washington – ABD
 • Gitar Heykeli, Zheng’an – Çin
 • Oscar Peterson Heykeli, Ottawa – Kanada
 • Elton John Heykeli, Kobuleti Müzisyenler Parkı – Gürcistan

Dev Müzik Aleti Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Antik Yunan’dan günümüze değin heykelciliğin en çok işlenen temaları arasında yer alan müzik, dev müzik aletleri gibi yaratıcı tasarımlar ve 3 boyutlu reklam maketleri ile modern dünyanın şehir meydanlarına da renk katmayı sürdürmektedir. Müzik merkezlerinden eğitim kurumlarına, sosyal alanlardan cafe ve restoranlara, alışveriş merkezlerinden festivallere kadar pek çok farklı noktada kullanılan dev müzik aleti heykelleri şehrin dokusuna yeni bir yorum katmaktadır.

Eğer sizin de dev müzik aleti maket ya da heykelleri gibi projeleriniz varsa bize ulaşabilirsiniz. Erlas Global’in yaratıcı ve yenilikçi çözümleriyle markanızı kentin ayrılmaz bir parçası haline getirecek, insanların dijital dünyadan uyanarak fiziksel dünyada kurumunuzu fark etmenizi sağlayacağız.

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095