Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Keçi Heykelleri Nasıl Yapılır? Nerelerde Kullanılır?

Dev Keçi Heykelleri Her Yerde!

Hayvan heykelleri arasında en gizemli hayvanlardan kabul edilen ve bereketin simgesi olan dev keçi heykelleri, reklam ve peyzaj çalışmalarında sıklıkla kullanılır. Günümüzde parklarda ve bahçelerde ya da markaların bilinirliğini artırmak için tercih ettiği bir hayvan figürü olarak kullanılsa temsil ettiği konular düşünüldüğünde keçi, mitolojik devirlerden bu yana insanlar için oldukça önemli bir hayvan olmuştur. 

Hem tarihi açıdan temsil ettiği konularla hem de markaların sıklıkla tercih ettiği eğlenceli hayvan figürlerinden biri olan keçi, üç boyutlu şekillerde tasarlanarak şehirleri süslemektedir. Belediyeler ve markalar fotoğraflar kullanmak yerine insanların dikkatini çeken üç boyutlu keçi maketi ya da heykelleri tercih etmektedirler.

Dev Keçi Heykel Yapımı – Dev Keçi Heykelleri Nasıl Yapılır?

İnsanlık tarihinin ilk çağlardan bu yana gelişerek ve değişerek gelen sanat dallarından biri olan heykelcilik sanatı, günümüzde yeni eklenen modern ve geleneksel yöntemlerle var olmaya devam etmektedir. Bu noktada dev keçi heykelleri geleneksel ve modern yöntemlere göre iki şekilde yapılmaktadır.  Geleneksel yöntemlerde ve el işçiliği gerektiren aşamaları sıralamak gerekirse:

 • Öncelikle heykelin yapılacağı malzeme seçilir ve yoğrulmaya başlanır. Makine ya da el ile yoğurma tercihe göre değişmektedir.
 • Hemen ardından yoğrulmuş hale gelen malzemenin hamuru yüksek ısıya maruz bırakılır. Hamur pişirilirken sonrasında çatlama olmasın diye hava alması sağlanır.
 • Yüksek ısıya maruz bırakılarak pişirilen hamura oyma ve yonta işlemi yapılır.
 • Son aşama olarak ise heykel renkli istendiyse renklendirilerek eğlenceli hale getirilir.

Dev Keçi Heykelleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Dev keçi heykelleri yapımında kullanılacak malzemeler hem düşük maliyetli hem de oldukça yüksek maliyetli malzemeler olarak ikiye ayrılır. Ekonomik, uzun ömürlü ve yeni teknoloji ile üretilmiş bir heykel için strafor ve fiberglass gibi malzemeler rahatlıkla tercih edilebilir. El işçiliği gerektiren heykel yapımları için ise kil, alüminyum, bakır, alçı, demir, tunç, kalay, kurşun, altın gibi malzemeler kullanılabilir.

Dev Keçi Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Dev keçi heykelleri; süt, yoğurt, dondurma gibi gıda ürünleri satan markaların pazarlama yöntemlerinde tercih ettikleri heykellerdendir. Pazarlama ve reklam dışında ise keçiler, belediyelerin kamuya açık parkları ve bahçeleri eğlenceli hale getirmek için kullandığı dikkat çeken hayvan figürlerindendir.

Şehir meydanlarından, parklara, kamu binalarından sanat merkezlerine kadar tercihe ve amaca göre her yerde kullanılabilen dev keçi heykelleri, şehir yaşamına renk katarak belediyelerin ve markaların hedeflerine ulaşmasına yardımcı olur.

Eğlenceli Dev Keçi Heykelleri!

Özellikle Asya ve Türk kültüründe sıklıkla tercih edilen keçi heykelleri, pazarlama için yapıldıysa genellikle koyulacağı şehrin ve yerin markanın bilinirliğini artırmak istediği bir noktaya konur. Şehrin tarihine atıf yapılmak istendiyse de sanat merkezleri ve şehir meydanları gibi yerlerde olması tercih edilir. Dünya çapında en ünlü dev keçi heykelleri arasında sayabileceğimiz ve adeta görsel şölen sunan koyun heykelleri şu ülkelerde bulunur:

 • Singapur
 • Çin
 • Türkiye
 • Tayland

Dev Keçi Heykel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev keçi heykel fiyatları için belirleyici olan faktörlerden;  malzeme türü, işçilik, makine mi yoksa el ile mi yapılacağı gibi unsurlar dev keçi heykeli fiyatlarının belirlenmesi konusunda oldukça önem taşır. Dev keçi heykelleri fiyatlarını etkileyen faktörler şu şekilde açıklanabilir:

 • Değerli madenler, kil alüminyum gibi maliyeti yüksek malzemelerin yanında strafor ya da fiberglass gibi hem rengi solmayan ve uzun hem de uygun fiyatlı malzeme kullanımı dev koyun heykel fiyatlarını doğrudan etkiler.
 • Dev keçi heykelleri ebat olarak oldukça büyük olduğu için fiyatları konusunu kullanılan malzemenin ne kadar olduğu da etkiler.
 • El işçiliği ile üretilen dev keçi heykelleri yeni teknolojiler ile üretilen dev koyun heykellerine göre daha maliyetlidir bu sebeple geleneksel yöntemlere göre yapılan dev keçi heykel fiyatları fabrika üretimi heykel fiyatlarından çok daha pahalı bir seçimdir.

Eğer siz de markanızı bilinirliğini artırmak ve hem uygun fiyatlı hem de kaliteli işler yapmak istiyorsanız dev keçi heykel fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz! Markanızı ve projenizi duymayan kalmasın!

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095