Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Donut Heykelleri – Şehre Tadını Veren Figürler Nasıl Yapılıyor?

Ağza Değil Göze Hitap Eden Dev Donut Heykellerinin Yapım Aşaması

Şehir heykelleri söz konusu olduğunda insanların aklına genellikle bölgenin tarihine ve kültürüne gönderme yapan heykeller gelir. Ancak aktüel bir kent hayatının her zaman bu kadar ciddi olmasına gerek yok! Aksine dev donut heykelleri gibi görünce ısırmak isteyeceğiniz türden renkli figürlerin şehrin atmosferini çok daha neşeli bir hale getirdiğini söylemek mümkün.

Peki son yıllarda ülkemizde de popülerleşmeye başlayan dev donut maketleri nasıl yapılıyor? Yazımızda dev donut heykel yapımı ve yapım sırasında gereken malzemeler hakkında bilgi verecek, dev donut fiyatları neye göre belirleniyor, dev donut maketi nerelerde kullanılır gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız. Eğer dev donut heykelleri ve arka planları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin.

Dev Donut Heykelleri Nasıl Yapılır?

Dev donut heykel yapımı için tercih edilen yöntemler kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösterir. Yine de genel olarak yapım sürecini şu adımlarla özetleyebiliriz:

  • İlk olarak heykelin yerleştirileceği alan hem doku hem de ölçüm açısından incelenir.
  • Ardından dev donut heykeli için bilgisayar destekli bir model çizimi yapılarak siparişi veren müşterinin görüşleri alınır.
  • Revizelerle birlikte çizim üzerinde mutabık kalındıktan sonra heykel yapımında kullanılacak malzemeler yoğrulur.
  • Akabinde bilgisayar ortamındaki çizim 3D yazıcı ve CNC tezgahına aktarılarak dev donut maketi fiziksel ortamda oluşturulur.
  • Oyma ve yontma işlemleriyle heykelde küçük düzeltmeler yapılır ve dev donut maket yapımının son aşamasına geçilir.
  • Son aşamada isteğe bağlı olarak dev donut heykeli özel boya malzemeleri ile renklendirme işlemine tabi tutulur.

Dev Donut Heykelleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Günümüzde dev donut heykel yapımında kullanılan malzemeler daha çok fiberglass ve strafordur. Fiberglass ve strafor gibi yeni nesil malzemeler; geleneksel heykelcilik malzemeleri olarak adlandırabileceğimiz kil, alçı, bakır, demir gibi materyallere kıyasla hem daha ekonomik hem de dış koşullara karşı daha dayanıklıdır. Özellikle açık havada sergilenecek dev donut maketleri için fiberglass ve strafor gibi materyalleri tercih etmek eserin uzun ömürlü olması için çok daha doğru bir seçim kabul edilebilir.

Dev Donut Heykel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Aslında önceki başlıklarda dev donut heykel fiyatları açısından belirleyici olan faktörler hakkında birkaç ipucu verdik. Genel olarak dev donut heykelleri fiyat ve maliyetlerini dört ana başlıkta bir araya getirebiliriz. Bunlar; başta malzeme tercihi olmak üzere, heykelin ebatları, işçilik detayları ve kalıp kullanılıp kullanılmadığı gibi konulardır.

Ayrıca dev donut heykel fiyatları hakkında konuşurken yapım sürecinde kullanılan teknolojik ekipmanların maliyeti, heykelin sergileneceği alana nakliyesi ve heykel kurulumu gibi hususları da gözden kaçırmamak gerekir. Ancak elbette bunlar ilk saydıklarımıza göre dev donut heykelleri fiyat ve maliyetleri açısından daha ikincil konumdadır.

Dev Donut Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Bir şehre modern bir görünüm kazandıracak çevre tasarımları göz önüne alındığında dev donut heykelleri hem en pratik hem de herkesin beğenisini kazanabilecek çözümlerden biridir. Elbette beğeni toplaması ve hem bölgede ikamet edenlerin hem de kente gelen misafirlerin ilgisini çekmesi için başarılı bir uygulama olması gerektiği açıktır.

Nitekim günümüzde park ve bahçelerde, oyun alanlarında, tema parklarda, AVM ve marketlerde, anaokulu ve kreşlerde, lunapark ve etkinlik alanlarında, festivallerde, yiyecek içecek etkinliklerinde ve daha pek çok alanda dev donut heykeli kullanıldığına tanıklık etmekteyiz. Eğer siz de kentlerinizi dev donut heykelleri ile süslemek için projelerinizi bizimle paylaşmak ve dev donut heykel fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz sayfamız üzerinden bizimle hemen iletişime geçin! Dünyayı sanatla şekillendirmeye şehrimizden başlayalım!

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095