Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Dinozor Heykelleri – Şehre Renk Katan Figürlerin Yapım Aşaması

Dev Dinozor Heykel Yapımı - Nedir, Nasıl Yapılır?

Kimi meydanlar bulundukları şehrin tarihi ve kültürel dokusunu yansıtır. Ancak her meydan veya işlek bölgede bunu yapmak zorunda değiliz. Aksine şehir yaşamının önemli bir parçası da eğlencedir. Nitekim dev dinozor heykelleri gibi şehrin caddelerine ve meydanlarına renk katan dokunuşlar eğlenceli bir şehir hayatının ilk adımlarından biri olabilir.

Ancak kabul etmek gerekir ki dev dinozor heykeli yapabilmek ve renkli bir heykelle insanların ilgisini çekebilmek kolay değildir. Doğru malzeme kullanımı, usta bir işçilik, mekan ölçülerine ve dokusuna uygun bir biçimlendirme, renklendirme gibi tüm faktörler gerçekten şehre neşe katan bir dev dinozor heykelleri için gerekli bazı hususlardır.

Gelin, en iyisi dev dinozor heykel yapımı ve yapım sırasında kullanılan malzemelere birlikte bakalım ve aynı zamanda dev dinozor heykel fiyatları üzerinde etkili olan faktörler hakkında fikir edinelim. İşte bir dev dinozor heykeli yapımının arka planı…

Dev Dinozor Heykel Yapımı – Dev Dinozor Heykeller Nasıl Yapılır?

Dev dinozor heykel yapımı için tek bir yöntemden bahsetmek pek de mümkün değildir. Heykeltıraşın stiline ve heykelin istenen nihai görünümüne bağlı olarak farklı yöntemler kullanılabilir. Farklı materyallere uygulanabilmesi açısından genellikle dev dinozor heykel yapımı için biçimlendirme, oyma ve yontma gibi işlemler kullanılır.

Bunun için ilk olarak dev dinozor heykeli yapımında kullanılacak malzemeler yoğrulur. Malzeme türüne göre elle veya farklı ekipmanlar aracılığıyla bu işlem yapılabilir. Ardından yoğrulan malzeme yüksek ısıya tabi tutulur. Bunun akabinde de oyma ve yontma işlemleriyle heykele son şekli verilir. Son olarak gerek duyulduğu takdirde renklendirme gibi işlemlerden de geçirilebilir. Özellikle dev dinozor heykeli gibi daha eğlence amaçlı heykellerde renklendirme işlemine çoğu zaman gerek duyulmaktadır.

Dev Dinozor Heykeller Hangi Malzemelerle Yapılır?

Tıpkı yöntem gibi dev dinozor maket yapımında kullanılacak malzemeler için de kesin kurallar belirlemek güçtür. Geleneksel heykelcilik malzemeleri arasında sayabileceğimiz kil, alçı, demir, bakır, alüminyum gibi malzemeler dev dinozor heykelleri için de kullanılabilir.

Ancak son yıllarda öne çıkan strafor ve fiberglass gibi malzemelerden de söz etmek gerekir. Bilhassa dev dinozor heykelleri gibi ebat bakımından büyük projelerde değerli madenleri kullanmak projenin maliyetini ciddi oranda yükseltmektedir. Ayrıca eğlenceli ve renkli bir tasarıma sahip olması gereken dev dinozor heykelleri için fiberglass ve strafor, heykeltıraşlara çok daha fazla seçenek sunmakta, renklendirme işlemini kolaylaştırmaktadır.

Dev Dinozor Heykel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev dinozor heykel fiyatları söz konusu olduğunda devreye giren çeşitli faktörlerden bahsetmek mümkündür. Bilhassa malzeme tercihi, işçilik detayları, heykelin ebatları gibi başlıklar dev dinozor heykelleri fiyat ve maliyetleri üzerinde doğrudan etki sahibidir. Tüm bu faktörleri şu şekilde açabiliriz:

  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi değerli madenlerle yüksek ölçeklerde dev dinozor heykeli yapmak maliyeti ciddi oranda yükseltecektir. Bunun yerine fiberglass veya strafor gibi yeni malzemeler seçmek daha ekonomik bir çözümdür.
  • Dev dinozor heykelleri dekoratif heykel ve maketlere göre daha büyüktür. Bu da daha fazla malzeme kullanılacağı dolayısıyla daha fazla maliyet gerektirdiği anlamına gelir.
  • Hacmin büyümesi yalnızca malzeme sarfiyatı açısından önemli değildir. Dev dinozor heykel fiyatları açısından hacim büyüdükçe işçilik detaylarının da arttığını unutmamak gerekir.
  • Son olarak dev dinozor maketleri için birden fazla heykel üretilecekse kalıplar kullanarak daha ekonomik çözümler bulmak mümkünken tek heykel üretiminde el işçiliği önem kazandığı için maliyetler ve fiyatlar artmaktadır.

Şehirlere Renk Katan En Ünlü Dev Dinozor Heykelleri

Dünyanın pek çok bölgesinde dev dinozor heykelleri şehir meydanlarına, parklara ve işlek noktalara renk katmak için kullanılmaktadır. Bunlardan bazılarını sizler için sıraladık. İşte dünyanın en ünlü dev dinozor heykelleri:

  • Cabazon Dinozorları, Kaliforniya – ABD
  • Crystal Palace Dinozorları, Crystal Palace Park – Londra, İngiltere
  • T-Rex Heykeli, Jurassic Park – Japonya
  • Dinozor Vadisi, Texas – ABD

Elbette dev dinozor heykelleri yalnızca bunlarla sınırlı değil, nitekim her ne kadar kalitesi ve politik arka planı tartışmalı olsa da son yıllara kadar ülkemizde de bir dev dinozor heykeli bulunuyordu. Biz listemizde yalnızca dünyanın en ünlü dev dinozor heykelleri hakkından bazılarını sıraladık.

Dev Dinozor Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Yukarıda verdiğimiz birkaç örnekten de görebileceğiniz üzere dev dinozor heykelleri dünyanın farklı ülkelerinde işlek şehir meydanlarını süsleyen figürlerin başında gelmektedir. Çoğu zaman kent yaşamına renk katmak üzere tasarlanan dev dinozor heykelleri eğitim kurumlarından sanat merkezlerine, kamu binalarından belediye kurumlarına kadar farklı pek çok alanda şehre renk katmak, markanızı öne çıkarmak ve insanların ilgisini çekmek için kullanılabilir.

Eğer siz de dev dinozor heykelleri hakkında bilgi almak istiyor, yaratıcı bir heykel projesine adım atmayı düşünüyorsanız bize ulaşın! Erlas Global, deneyimli heykeltıraşları ve uzman ekibiyle size en ideal çözümleri sunuyor…

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095