Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çizgi Film Kahramanlarının Heykelleri Çocukluğumuzu Ortak Alanlara Taşıyor!

Kentlere Renk Katan Çizgi Film Heykelleri ve Yapım Aşamaları

Büyürken hepimize eşlik eden çizgi film kahramanlarıyla kent meydanlarında, işlek caddelerde, alışveriş merkezlerinde ve buna benzer ortak alanlarda karşılaşmaya ne dersiniz? Çizgi film kahramanlarının heykelleri kent yaşamına renk katarken ortak alanlara çocukluğumuzu taşımamıza olanak tanıyor.

Peki şehre renk katan çizgi film heykelleri nasıl yapılıyor? Aşağıda çizgi film karakter heykel yapımı ve yapım aşamasında gereken malzemelere daha yakından baktık, ayrıca çizgi film heykel fiyatları neye göre belirlenir, çizgi film heykelleri nerelerde kullanılır gibi sorulara da yanıt verdik. İşte mekanlara renk katan çizgi film karakter heykelleri ve arka planları...

Çizgi Film Heykelleri Nasıl Yapılır?

Günümüzde çizgi film karakter heykel yapımı için teknolojiden bolca yararlanıldığını söyleyebiliriz. Bilgisayar destekli çizim, tasarım ve modelleme ekipmanlarının yer aldığı imalathanelerde hazırlanan çizgi film kahraman heykelleri için önce heykelin yerleştirileceği alan doku ve ölçek gibi faktörler açısından analiz ediliyor. Ardından da çizgi film karakter heykeli için bilgisayar ortamında 3 boyutlu çizimler yapılıyor ve bu çizimler 3D yazıcılar ve CNC tezgahlarının da desteğiyle fiziksel dünyaya taşınıyor.

Çizgi Film Karakter Heykelleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Yukarıda çizgi film karakter heykel yapımı için teknolojiden ve modern yöntemlerden yararlanıldığını vurguladık. Aydı durum yapım sırasında kullanılan malzemeler için de geçerli. Strafor ve fiberglass gibi yeni nesil materyaller sayesinde çok daha maliyetli olabilecek çizgi film karakter heykelleri ekonomik bir çözüme kavuştuğu gibi uzun ömürlü, dayanıklı ve bakımı kolay eserlerin üretimi de kolaylaşıyor.

Çizgi Film Heykel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Çizgi film heykelleri fiyat ve maliyetleri söz konusu olduğunda belirleyici olan ilk faktör yukarıda da kısaca değindiğimiz gibi malzeme tercihidir. Strafor ve fiberglass gibi malzemeler, geleneksel heykelcilikte kullanılan demir, kil, alçı, taş ve benzer materyallere kıyasla çok daha ekonomik çözümler sunuyor. Buna ek olarak heykelin boyutu ve boyuta bağlı bir şekilde kullanılacak malzemenin miktarı da çizgi film heykel fiyatları açısından önemli.

Ayrıca çizgi film heykel fiyatları için hesap yaparken işçilik detayları, kalıp kullanılıp kullanılmayacağı, eserin yerleştirileceği mekana nakliyesi ve heykel kurulumu gibi maliyet kalemlerini de unutmamak gerekiyor.

Dünyanın En Ünlü Çizgi Film Karakterlerinin Heykelleri

Dünyanın pek çok kentinde hem çocukların hem de yetişkinlerin beğenisini toplayan çizgi film karakter heykelleri yer alıyor. Bunlardan bazılarını sizler için sıraladık. İşte en ünlü çizgi film karakterlerinin heykelleri ve bulundukları yerler:

  • Iron Man Heykeli, Hangzhou – Çin
  • Şirin Baba Heykeli, Malaga – İspanya
  • Madagaskar Heykeli, Tema Park – Singapur
  • Mickey Mouse Heykeli, Bangkok – Tayland

Çizgi Film Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Çocuklar için etkileyici oldukları kadar yetişkinlerin hayatında da önemli bir yere sahip olan çizgi film karakterlerinin heykelleri pek çok önemli kentte beklenmedik mekanlarda dahi karşımıza çıkabiliyor. Başta lunaparklar olmak üzere oyun alanları, parklar ve bahçeler, sosyal alanlar, tema parklar, AVM’ler, etkinlik alanları, festivaller ve fuarlar gibi pek çok alanda yaratıcı çizgi film heykelleri ile karşılaşmak mümkün.

Eğer siz de çizgi film karakter heykelleri hakkında bilgi almak ve yaratıcı bir proje ile dikkatleri firmanıza çekmek istiyorsanız bize ulaşın! Erlas Global, deneyimli tasarımcıları, güncel teknolojiyi barındıran imalathanesi ve uzman ekibiyle size en ideal çözümleri sunuyor…

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095