Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Balmumu Heykelleri – Gerçekliğini Sorgulayacağınız Heykel Çeşitleri!

Sıradışı Heykeller Denildiğinde İlk Akla Gelen Balmumu Heykelleri!

Romalılar döneminde ölen kişinin yüzünün şekli alınarak saklanması ve sonrasında heykellere dönüştürülmesi geleneğinden günümüze kadar gelen balmumu heykelleri, hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından en çok ilgi gören heykel çeşitlerindendir. Geçmişte önemli başarılara imza atmış isimlerin, kralların, oyuncuların, liderlerin, siyasilerin ya da şarkıcıların tıpkı gerçekmiş gibi göründüğü balmumu heykelleri, müzelerde pek çok insan tarafından ziyaret edilmektedir.

Dünyanın pek çok yerinde değer verilen, ünlü ya da tarihi insanların balmumu heykelleri yapılıp müzelerde sergilenmektedir. Peki, bu heykellerin yapım aşamasını hiç merak ettiniz mi? Gelin birlikte balmumu heykelleri hangi malzemelerle yapılır ve balmumu heykel fiyatları nelermiş öğrenelim…

Balmumu Heykel Yapımı – Balmumu Heykelleri Nasıl Yapılır?

Balmumu heykelleri klasik ve geleneksel heykel yapımlarından farklıdır. Yapılış süresi, kullanılan yöntemler ve işçilik oldukça detaylıdır. Gerçeğe yakın görünen heykellerin bu kadar özenle yapılıyor olması şaşırtıcı değildir.

Öncelikle heykeli yapılacak kişinin ölçülerinin öğrenilmesi ve belirlenmesi gerekir. Heykeltıraş tarafından balmumu heykeli yapılacak kişinin tüm vücut ölçülerinin doğru bir şekilde biliniyor olması diğer aşamaların da sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. Öğrenilen bilgilerin ardından kalıp tekniği ile iskeletin üstüne kil kaplanır. Burada önemli olan nokta ise balmumu heykel yaparken her organ için ayrı kalıplar kullanılmasıdır. Daha sonra döküm tekniğine geçilir. Döküm tekniğinde eritilen balmumu katılaştığı an şekil verilerek kalıba dökülür. Döküm yapılan maddenin içinde ise cam ve elyaf gibi maddeler de olmalıdır.  Tüm bu işlemler bittiğinde son aşama ise şeklin kalıptan doğru bir şekilde çıkarılıyor olmasıdır. Eğer şekil düzgün ve sağlam çıkarılamazsa tüm işlemler bir noktada çöpe atılmış olur. Balmumu heykelleri için son aşama bu yüzden oldukça önemlidir.

Balmumu Heykelleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Balmumu heykelleri birçok heykel modeline göre oldukça emek ve dikkat isteyen bir heykel çeşididir. Son derece profesyonel heykeltıraşlar tarafından gerçeğe yakın olarak yapılan balmumu heykelleri malzemeleri konusunda da çok özeldir. Balmumu malzemeleri arasında; saç teli, ipek iplik, silikon kalıp, boya, reçine, cam elyafı, kil gibi malzemeler sayılabilir.

Balmumu Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Balmumu heykelleri geniş bir kullanım alanına sahiptir. Genel olarak kullanım alanları:

  • Müzeler:
  • Sergiler:
  • Filmler ve Diziler:
  • Korku Evleri:
  • Festival ve Etkinlikler

Balmumu Heykeli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Balmumu heykeli fiyatları konusunu etkileyen birçok unsur vardır. Bunlar; işçilik kalitesi, kullanılan malzemelerin kalitesi, yapılış amacı ve ebatlar gibi unsurlardır. Bu unsurların tümü en iyi şekilde gerçekleştiyse fiyatlar da doğrudan etkilenir. Kalitesiz ve işçiliği iyi olmayan balmumu heykelleri hem istenilen etkiyi vermez hem de kısa ömürlü olur bu yüzden yaptıracağınız balmumu heykel firmasını özenle seçmelisiniz.

Eğer siz de müzelerde sergilenen, korku evlerinizde adrenalini artıran, festival ve etkinliklerde göz alıcılığı ile büyüleyen balmumu heykelleri yaptırmak istiyorsanız Erlas Global ile amaçlarınıza ve beklentilerinize uygun balmumu heykelleri için bize ulaşabilirsiniz!

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095