Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bahçe Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bahar Gelmeden Bahçenizi Tasarlayın! Bahçe Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bahçe tasarımı nasıl yapılır sorusuna cevap olarak, bir bahçenin çiçek, ağaç, heykel ve dekorasyon ürünleri ile belli bir üsluba ya da beğeniye göre hazırlanmasıdır diyebiliriz. Bahçe tasarımı, oldukça eğlenceli, bir o kadar da özen gösterilmesi gereken bir tasarım işidir. Bahçe dizaynı yapmadan önce bir plan hazırlamak ve bahçe düzenleme süreçlerini adımlar halinde oluşturmak avantajlı olacaktır. 

Bahçe düzenleme yapımında bir firmayla anlaşarak ve beklentilerinizi anlatarak bahçe tasarımı yaptırabileceğiniz gibi belirli malzemeler kullanarak istediğiniz konsepte uygun tasarımları sizler de yapabilirsiniz. Bazı püf noktaları ile birlikte bahçe tasarımı nasıl yapılır ve dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında sizlere bilgi vereceğiz…

Bahçe Tasarımında Neler Kullanılmalıdır? Bahçe Dizaynı Nasıl Yapılır?

Bahçe tasarımı için öncelik olarak oturma ve ağaçlandırma bölümlerinin planını hazırlamak gerekir. Ardından oluşturmak istediğiniz yürüme alanları, masanın konulacağı yer ve bitkilerin nereye dikileceği belirlenmelidir. İlk olarak bir kış bahçe tasarımı mı yoksa bahar aylarında kullanacağınız bir bahçe mi yapmak istiyorsunuz ona karar vermeniz gerekir.

Kış ayı için yapılan bahçe tasarımları, genellikle mevsime uygun olacak bitkilerin ekilmesi ve kış bahçesinin tasarlanması olarak yapılmalıdır. Kış ayında bahçe dizaynı yaparken, toprağınıza soğuğa uygun bitkiler ekmeniz önemlidir. Dayanıklı ağaçlar, çimler ve çiçekleri hava koşullarına göre seçmeniz gerekir.Bunun yanı sıra kışın yapacağınız bahçe tasarımı için, yapay çiçekler ile süslemeler yapabilir, loş ışıklandırmalar ile de tamamlayabilirsiniz. Bir masa sandalye yanına kış ayına uygun ilginç aksesuarlarda ortamınıza değişik ambiyans katabilir.

Bahçe tasarımları için bahar ayları daha çok değerlendirilerek, istenilen estetik yapı daha iyi sağlanabilir. Buna göre yapacağınız bahçe dizaynı için uygun çimler, ağaçlar, akan sular tasarımı, peyzaj düzenlemesi yapmalısınız.

Bahar ayı için bahçe düzenlemesi yaparken ilk dikkat gereken nokta, bahçenin hangi alanında neler olacağı ve hangi bitkilere yer verileceği olmalıdır. Bahçet tasarımı yapılırken bahçenin büyüklüğüne göre bitkiler tercihedilmelidir.

Bahçe tasarımları yaparken, simetri ile görselliğin bir olduğunu unutmamalısınız. Örneğin, yapmak istediğiniz bir yürüme yolunun kenarlarına simetrik şekilde ayarladığınız, bitkiler oldukça estetik bir hava katacaktır. Aynı zamanda görsel olarak da hoş bir görüntü ortaya çıkacaktır. Estetik görüntüyü devam ettirmek adına, çakıl taşları kullanarak ufak kaya bahçeleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu taşları, küçük su havuzlarının kenarları içinde kullanabilirsiniz. Bahçe dizaynı yaparken çimlerle donatılmış alanlarda ufak ağaçlara yer vermek, ufak bitkiler dikmek de hoş bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

Bahçe tasarımı sadece evler için değil ofisler, oteller, hastaneler, kamu kurumları, eğitim merkezleri, restoranlar ve kafeler için de yapılmaktadır. Bu tasarımlarda bahçenin konforlu ve estetik olmasına özen gösterilir. Bahçe tasarımı yapılırken kent mobilyalarından banklar, masalar, çöp konteynerleri, çiçeklikler kullanılarak kullanışlı bir yaşam alanı oluşturulur. Aynı zamanda hayvan heykelleri, maketler, fiberglass küre ve modeller ile süslenerek göze hitap edecek şekilde düzenlenebilir.

Bahçe Tasarımı Sanatla Birleşsin! Heykellerle Estetik Bir Görünüm Kazandırın!

Bahçe düzenleme demek doğanın daha ufak ve sessiz halini yaşam alanlarınıza yansıtmak demektir. Bahçe tasarımı yaparken seçtiğiniz bitkiler, aksesuarlar, yapay çiçekler kadar heykeller ve aksesuarlar da oldukça önemlidir. Bahçe tasarımı için kedi, köpek, ördek ve tavşan heykelleri kullanabilir; çeşme ve havuz gibi dekoratif unsurlardan yararlanabilirsiniz. 

Bir bahçe tasarımı planınız varsa, dizayna geçmeden önce, bahçenizin alt yapısını, sıkıntı çıkarabilecek tüm noktaları önceden tespit ederek, sonrasında planlamaya geçmelisiniz. Kusur sayılabilecek yerleri alanınızın genişliğine göre, büyük veya bodur ağaçlar, palmiye bitkiler, sade veya gösterişli çiçeklerle tamamlayabilirsiniz. Pratik yollarla yapacağınız ufak su havuzları da bahçenizi çok hoş bir görüntü katacaktır.

Bahçe tasarımı nasıl yapılır, bahçe düzenleme sırasında nelere dikkat edilir, bahçe tasarımı için gerekli olan heykeller ve dekoratif ürünler neler, gibi sorularınızı bize sorabilirsiniz. 

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095