Teklif Al
Teklif Al +902122826095
Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Bahçe Heykelleri Nasıl Yapılır?

Bahçelerinizi Sanatla Buluşturun!

Bahçe, evlerin genel yüzü olarak tanımlanır. Kusursuz dizaynlar ile muhteşem görüntü oluşturabilmek için de bahçe heykelleri o tasarımı tamamlayan parçalar olarak kabul edilebilir. Herkes bahçesinin bakımlı, kusursuz ve muhteşem görünmesini ister. Bir bahçe düzenlemesi yaparken de o muhteşem görüntüyü oluşturmak için bazı parçalardan faydalanılır. Bunların başında da bahçe heykelleri gelir.

Bahçe heykeli için bir tasarım ürün alınabildiği gibi, özel olarak kendiniz de yapabilirsiniz. Bir bahçe heykeli için, birkaç malzeme ile harikalar yaratabilir, bahçenizin tasarımını zenginleştirebilirsiniz. Bahçenizde çimle kaplanmış veya boş alanları değerlendirmek için, heykeller en iyi tercih olabilir.

Bahçenize Uygun Heykelleri Kendiniz Tasarlayın!

Bahçe için tasarım heykeller kullanıldığı gibi, kendiniz de birkaç malzeme ile bahçenize farklı atmosfer katacak heykeller yapabilirsiniz. Bunu için beton, hurda malzemeler, boyalar, çimento gibi malzemelerle harika heykeller yapabilirsiniz.

Betondan bahçe heykeli yapmak, oldukça kolay ve uygun maliyete getirebileceğiniz bir iştir. Bahçe için heykeller yaparken, beton görünümde bir tasarım yapacaksanız, biraz çimento, alçı, tutkal ve solüsyona ihtiyacınız olacaktır. Bu malzemeleri karıştırarak, kalıba uygun şekilde dökerek güzel bir bahçe heykeli yapabilirsiniz. Betondan bahçe heykelleri yaparken dikkat edilmesi gereken nokta, heykel yapımı bittikten sonraki kurutma işlemini gölgede yapmaktır. Güneşin altında beton heykellerde çatlama olabilir. Kurutma işlemini bitirdikten sonra dilediğiniz boyalar ile verniği buluşturarak harika bahçe heykelleri üretmiş olacaksınız.

Bahçe için tasarım heykeller arasında hurdalardan yapılmış olan heykeller de yer alır. Tasarım ve yaratıcılığı birleştirerek, ortaya bir sanat eseri çıkarabilirsiniz. Bahçe için heykeller arasındaki en iyi örneklerden biri de hurda heykellerdir. Eski varillerden, kovalardan, lastiklerden birçok bahçe heykeli yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra birkaç hurdayı şekle göre kaynak yaparak, ortaya güzel bahçe için tasarım heykeller çıkarabilirsiniz. Yaptığınız hurda heykellerin içini çiçeklerle süsleyebilir, yalın bırakarak da güzel bir heykel tasarlayabilirsiniz. Ayrıca içine dolduracağınız çakıl taşları ile de harika hayvan figürleri elde edebilirsiniz.

Bu Bahçe Heykelleri Adeta Sanatı Yansıtıyor!

Bahçe için heykeller denilince akla ilk gelenlerden biri de sanatçılardan çıkan tasarım heykellerdir. Çoğu insan bahçe düzeninde kendisi bir şeyler tasarlayıp yapabildiği gibi, çoğu insanlarda bahçe için tasarım heykeller tercih etmektedir. Bunların başında da en meşhur olan heykeller gelir.

Bahçe için heykeller arasında olan, Kitap Okuyan Kız, Volenta, Mutsuz Benjamin, bunlardan sadece bir kaçıdır. Kitap okuyan kız heykeli bahçenizde güzel bir hava katacak, özellikle de çocukların dikkatini çekecek görünüme sahiptir. Volenta heykeli ise bir baş yapıt niteliğinde, sanatsal bir çalışmadır. Bahçe için tasarım heykeller arasında klasik olanların dışında modern yapıyı temsil eden bir görünümdedir. Ortasının şeffaf olması, ilginç tasarımı ile oldukça estetik görünüme sahiptir.

Mutsuz Benjamin heykeli, bir Alman firmasına ait olan heykel bir fil figürüne aittir. Yüzündeki mutsuzluk ve üzgün bakışları ile ortama farklı bir hava kattığı kesin. Genellikle ufak su tasarımlarının başında veya süs havuzlarının yanında kullanılan Mutsuz Benjamin figürü, bahçe için heykeller arasında oldukça tercih edilmektedir. Klasik stilden hoşlanmıyor, daha modern bir tasarım görmek istiyorsanız bu bahçe heykellerini düşünmelisiniz.

Kişiliğinizi Ve Zevkinizi Yansıtan Heykelleri Seçin! Tarzınızı Ön Plana Çıkarın!

Bahçe tasarımları kişinin zevkini ve tarzını ön plana çıkarır. Tek başına bir bahçe dizaynı sade bırakıldığı gibi, şekillendirilerek de ilginç tasarımlara imza atılabilir. Bu bütünü tamamlayan sanat parçaları da tasarladığınız veya tasarım olan heykellerdir.

Bahçenizde heykellere yer vererek, bir masanın kenarının, bir havuz başının, bir ağaç altının, atmosferini değiştirerek, ilginç bir hava katabilirsiniz. Bu tarz parçalar tasarımların bir bütünüdür. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bahçe için heykelleri kendiniz yapabilir veya bir tasarım heykelini bahçenizde değerlendirebilirsiniz. Unutmayın ki bahçe heykelleri, dizayna estetik bir hava katar.

[widget-128]

Yorum Yap