Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bahçe Heykelleri Nasıl Yapılır?

Bahçelerinizi Sanatla Buluşturun! Bahçe Heykeli Yapılışı

Bahçe, evlerin genel yüzü olarak tanımlanır. Kusursuz tasarımlar ile şık bir bahçe oluşturabilmek için de bahçe heykelleri gerekli parçalar olarak kabul edilebilir. Herkes bahçesinin bakımlı, kusursuz ve muhteşem görünmesini ister. Bir bahçe düzenlemesi yaparken de o göze hoş gelen görüntüyü oluşturmak için bazı parçalardan faydalanılır. Bunların başında da bahçe heykelleri gelir.

Günümüzde yaşam alanlarının dekorasyonuna önem verildiği için bahçe heykelleri de ilgi görmeye başlamıştır. Bahçeler için kedi, köpek, tavşan ve ördek heykelleri sıkça tercih edilmektedir. Bahçe için tasarım heykeller, büstler, rölyefler ilgi çekici unsurlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bahçe heykelleri nelerdir, bahçe heykeli nasıl seçilir ve bahçe heykeli fiyatları sorularının yanıtları sayfamızda. 

Bahçenize Uygun Heykelleri Kendiniz Tasarlayın!

Bahçe için tasarım heykeller kullanıldığı gibi, kendiniz de birkaç malzeme ile bahçenize farklı atmosfer katacak heykeller yapabilirsiniz. Bunu için beton, hurda malzemeler, boyalar, çimento gibi malzemelerle harika heykeller yapabilirsiniz.

Betondan bahçe heykeli yapmak, oldukça kolay ve uygun maliyete getirebileceğiniz bir iştir. Bahçe için heykel yaparken, beton görünümde bir tasarım yapacaksanız, biraz çimento, alçı, tutkal ve solüsyona ihtiyacınız olacaktır. Bu malzemeleri karıştırarak, kalıba uygun şekilde dökerek güzel bir bahçe heykeli yapabilirsiniz. Betondan bahçe heykelleri yaparken dikkat edilmesi gereken nokta, heykel yapımı bittikten sonraki kurutma işlemini gölgede yapmaktır. Güneşin altında beton heykellerde çatlama olabilir. Kurutma işlemini bitirdikten sonra dilediğiniz boyalar ile verniği buluşturarak harika bahçe heykelleri üretmiş olacaksınız.

Bahçe için tasarım heykeller arasında hurdalardan yapılmış olan heykeller de yer alır. Tasarım ve yaratıcılığı birleştirerek, ortaya bir sanat eseri çıkarabilirsiniz. Bahçe için heykel örneklerinden biri de hurda heykellerdir. Eski varillerden, kovalardan, lastiklerden birçok bahçe heykeli yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra birkaç hurdayı şekle göre kaynak yaparak, ortaya güzel bahçe için tasarım heykeller çıkarabilirsiniz. Yaptığınız hurda heykellerin içini çiçeklerle süsleyebilir, yalın bırakarak da güzel bir heykel tasarlayabilirsiniz. Ayrıca içine dolduracağınız çakıl taşları ile de harika hayvan figürleri elde edebilirsiniz.

Bahçe Heykelleri ile Kendinizi Yansıtın!

Bahçe için heykel denilince akla ilk gelenlerden biri de sanatçılardan çıkan tasarım heykellerdir. Çoğu insan bahçe düzeninde kendisi bir şeyler tasarlayıp yapabildiği gibi, çoğu insanlarda bahçe için tasarım heykeller tercih etmektedir. Bunların başında da en meşhur olan heykeller gelir.

Bahçe heykelleri arasında olan, Kitap Okuyan Kız, Volenta, Mutsuz Benjamin, bunlardan sadece bir kaçıdır. Kitap okuyan kız heykeli bahçenizde güzel bir hava katacak, özellikle de çocukların dikkatini çekecek görünüme sahiptir. Volenta heykeli ise bir baş yapıt niteliğinde, sanatsal bir çalışmadır. Bahçe için tasarım heykeller arıyorsanız modern tarzda olan bu heykelleri tercih edebilirsiniz. 

Mutsuz Benjamin heykeli, bir Alman firmasına ait olan heykel bir fil figürüne aittir. Yüzündeki mutsuzluk ve üzgün bakışları ile ortama farklı bir hava kattığı kesin. Genellikle ufak su tasarımlarının başında veya süs havuzlarının yanında kullanılan Mutsuz Benjamin figürü, bahçe için heykel arasında oldukça tercih edilmektedir. Klasik stilden hoşlanmıyor, daha modern bir tasarım görmek istiyorsanız bu bahçe heykellerini düşünmelisiniz.

Bahçe heykeli satan firmalar ile iletişime geçerek bahsettiğimiz dekoratif bahçe heykellerini satın alabilirsiniz. Bahçe heykeli fiyatları ve özel tasarım bahçe heykeli maliyetlerini öğrenerek yaşam alanlarınıza hoş bir görünüm katabilirsiniz. 

Kişiliğinizi ve Zevkinizi Yansıtan Bahçe Heykelleri Seçin!

Bahçe tasarımları kişinin zevkini ve tarzını ön plana çıkarır. Başarılı bahçe dizaynı çalışmaları, vakit geçirilecek keyifli alanlar hazırlanmasını sağlar. Bahçe heykeli satan firmalar ile birlikte özgün bahçeler yaratılabilir. 

Bahçenizde heykellere yer vererek, bir masanın kenarının, bir havuz başının, bir ağaç altının atmosferini değiştirerek daha keyifli ortamlar oluşturabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bahçe için heykel kendiniz yapabilir veya bir tasarım heykelini bahçenizde değerlendirebilirsiniz. Unutmayın ki bahçe heykelleri, dizayna estetik bir hava katar. Bahçe heykelleri nasıl yapılır, bahçe heykeli fiyatları neler gibi sorularınızı ise satış danışmanlarımıza sorabilirsiniz. 

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095