Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Atatürk Büstü – Heykeltıraşların En Değerli Çalışması!

Bulunduğu Yere Anlam Kazandıran Atatürk Büstleri!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün büstleri, heykeltıraşların dikkatle ve özenle çalıştığı projelerdendir. Çünkü heykeltıraşlar için ülkemizin kurucusu olan Atatürk büstleri yapmak ve projeyi güzelce bitirebilmek oldukça heyecanlı bir süreçtir. Atatürk büstleri, ülkemizi kuran ve ülkede, en güzel yönetim şekli olan cumhuriyeti ilan eden ulu önderimizi temsil ettiği ve ülkenin hangi durumlardan kurtarıldığını hatırlamak için oldukça önemlidir.

Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak ve ülkenin kurtuluşunu hatırlamak amacıyla yapılan Atatürk büstlerinin yapım aşamalarını merak ediyor ve hangi malzemelerden yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yazımızı inceleyerek Atatürk büstü yapım aşamaları ve 3D atatürk büstleri nerelerde kullanılır öğrenebilirsiniz…

Atatürk Büstü Yapımı – Atatürk Büstleri Nasıl Yapılır

Heykel sanatı insanlığın var oluşundan bu yana değişerek ve gelişerek gelen en köklü sanat dallarından biridir. Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte heykel yapımında modern teknikler kullanılmaya başlanmıştır. Atatürk büstleri yapılırken de hem geleneksel hem de modern yöntemler tercih edilerek yapılır.

Oyma tekniği heykelcilikte en eski yöntemlerden biridir. Kullanılan malzeme ne olursa olsun heykeltıraş tek parça malzeme ve kütleyi belli bir düzen içinde işleyerek atatürk büstü biçimine dönüştürür. Bu yöntemde öncelikle heykelin kullanılacağı malzemeden alçı kalıp ile alınarak döküm yapılır. Daha sonra nokta makinesi kullanılarak bu örnekten oluşacak heykel elde edilir.

Birleştirme yöntemi ise önceden biçimlendirilmiş malzeme parçalarının bir araya getirilerek istenilen şeklin verilmesiyle oluşturulur. Birleştirme yönteminde kullanılan malzemeler arasında; taş, boru, kalas, formika, cam, kumaş, tel gibi malzemeler sayılabilir.

Atatürk Büstleri Yapılırken Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Atatürk büstleri yapılırken kullanılan yönteme göre malzemeler değişmektedir. Geleneksel yöntemlerden yapılacak olan Atatürk büstleri için; kil, taş, ahşap, bakır, tunç, kalay, altın gibi malzemeler kullanılırken, yeni teknolojilerle yapılan heykellerde ise strafor ve fiberglass gibi hem sağlam hem de maliyeti uygun malzemeler kullanılmaktadır.

Fiberglass ve strafor gibi malzemelerden üretilen 3D atatürk büstleri dış mekana konulacak olan büstler için sağlamlığı ve uzun ömürlü olmasıyla en uygun malzeme seçimi olacaktır.

Atatürk Büstleri Nerelerde Kullanılır?

Atatürk büstleri nerelerde kullanılır sorusuna pek çok yanıt verilebilir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk büstleri;

  • Okullar
  • Devlet Kurumları
  • Müzeler
  • Şehir Meydanları
  • Hastaneler
  • Adliye Binaları

gibi yerlerde ve pek çok sanat merkezinde kullanılır. Hayatımızın her anında karşımıza çıkan Mustafa Kemal Atatürk büstleri hem kendisini saygıyla ve özlemle anmamıza hem de ülkenin kurtuluş tarihini hatırlamamıza yardımcı olmaktadır.

Atatürk Büstleri Fiyatları Belirlenirken Nelere Dikkat Edilir?

Atatürk büstleri fiyatları belirlenirken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar; kullanılan malzeme, malzemenin kalitesi, işçilik, ebat, boya çeşidi gibi konulardır. Özellikle malzeme ve kullanılan yöntemler Atatürk büstü fiyatları konusunu doğrudan etkilemektedir. Bunların yanında kullanım alanları da atatürk büst yapımı yöntemini ve fiyatlarını belirler.

Erlas Global olarak en iyi kalite ve aynı zamanda uygun fiyatlı Atatürk büstü yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmek için zaman kaybetmeyin! İstek ve ihtiyacınıza uygun Atatürk büstü modellerini en dayanıklı ve kaliteli biçimde üretiyor  ve hizmetinize sunuyoruz!

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095