Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dinozor Heykelleri Nasıl Yapılır? – Eğlence Figürlerin Arka Planı

Dinozor Heykel Yapımı – Nedir & Ne Değildir?

Kent meydanlarını süsleyen heykel ve maketler söz konusu olduğunda genellikle kentin tarihine ve kültürüne atıf yapan tasarımlar akla gelir. Ancak bir kent yalnızca tarihi ve kültürel değerleriyle var olmaz. Aynı zamanda her şehrin aktüel bir yaşamı, eğlence dünyası ve hayatı renklendiren detayları vardır. Bu anlamda dinozor heykelleri gibi dekoratif dokunuşlar açık hava mekanlara renk katarak insanları şehrin neşesine katılmaya davet etmektedir.

Yine de böylesine küçük bir dokunuşla kent yaşamında doğru etkiyi uyandırmanın kolay olmadığını vurgulamak gerekir. Malzeme kalitesinden işçilik hassasiyetine, heykelin mekan ve çevreyle uyumundan tasarımına kadar her noktada profesyonel davranılmalı ve insanların ilgisini çekebilecek bir eser ortaya çıkarılmalıdır. Bunun için de profesyonel bir firmanın tasarım sürecini yürütmesi şarttır!

Peki çalışacağınız firmanın sizin beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığından nasıl emin olabilirsiniz? Gelin, en iyisi dinozor heykel yapımı ve yapım sırasında kullanılan malzemelere birlikte bakalım ve aynı zamanda dinozor heykel fiyatları üzerinde etkili olan faktörler hakkında fikir edinelim. İşte bir dinozor heykeli yapımının arka planı…

Dinozor Heykeller Nasıl Yapılır?

Dinozor heykel yapımı için tek bir yöntem olduğunu söylemek hiç de doğru olmaz. Tarihin en eski sanatlarından biri olan heykelcilik modern teknolojinin de desteğiyle şehir ve çevre planlamasına yönelik pek çok güncel yöntem barındırmaktadır. Bilgisayar ortamında çizimi yapılan 3D dinozor maketleri ile başlayan çalışma süreci kullanılacak malzemeye göre 3D Yazıcı ve CNC teknolojisinin de desteğiyle demir ve ahşap atölyelerinde veya fiberglass ve strafor imalathanelerinde biçimlendirilmektedir.

Dinozor Heykelleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Tıpkı dinozor heykel yapımı için geliştirilen yöntemlerde olduğu gibi dinozor heykel yapımında kullanılan malzemeler söz konusu olduğunda da modern dünyanın pek çok değişikliği beraberinde getirdiğini söyleyebiliriz. Elbette kil, alçı, demir, bakır, alüminyum gibi malzemeler kullanılarak da dinozor heykelleri yapılabilmektedir. Ancak son yıllarda strafor ve fiberglass heykel üretiminin geleneksel materyallerin önüne çıktığını vurgulamak gerekir.

Fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyallerin kullanıldığı dinozor heykelleri diğer materyallere kıyasla daha ekonomik bir çözüm sunmasının yanı sıra daha uzun ömürlü, dayanıklı ve bakımı kolay eserlerin de ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Ayrıca eğlenceli ve renkli bir tasarıma sahip olması gereken dinozor heykelleri için fiberglass ve strafor, heykeltıraşlara çok daha fazla seçenek sunmakta, renklendirme işlemini kolaylaştırmaktadır.

Dinozor Heykel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dinozor heykel fiyatları açısından göz önüne alınması gereken faktörleri 4 maddede toplamak mümkündür. Tüm bunları sizler için aşağıda sıraladık. İşte dinozor heykelleri fiyat ve maliyetlerini belirleyen temel faktörler:

  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi değerli madenlerle dinozor heykeli yapmak maliyeti ciddi oranda yükseltecektir. Bunun yerine fiberglass veya strafor gibi yeni malzemeler seçmek daha ekonomik bir çözümdür.
  • Dinozor maket yapımında kullanılacak malzeme miktarı da projenin fiyatlandırılmasında önemlidir. Kimi zaman çok sayıda dinozor heykeli için çok miktarda malzeme gerekmekte ve bu da dinozor heykel fiyat hesaplamasını etkilemektedir.
  • Dinozor heykel fiyatları için yapılacak heykellerin boyutları da önem arz eder. Heykelin boyutu hem kullanılacak malzemeyi hem de ince işçiliği büyük oranda belirlemekte, fiyat ve maliyetlere de yansımaktadır.
  • Son olarak dinozor heykelleri için birden fazla heykel üretilecekse kalıplar kullanarak daha ekonomik çözümler bulmak mümkünken tek heykel üretiminde el işçiliği önem kazandığı için maliyetler ve fiyatlar artmaktadır.

Dinozor Heykelleri Nerelerde Kullanılır?

Modern dünyanın korkutucu ve aynı zamanda ilgi çekici figürlerinden biri olan dinozorlar, şehir ve çevre planlamasında da kendilerine bolca yer bulmaktadır. Günümüzde dünyanın farklı bölgelerinde Jurassic Park tarzı dinozor müzeleri vardır. Bunların kimi kurgusal temalara yönelikken kimilerinde ise arkeolojik bulgular öne çıkmaktadır.

Dinozor heykelleri için tek sergileme alanı müzeler değildir. Oyun alanlarından, park ve bahçe gibi sosyal alanlara, tema parklardan AVM’lere, lunapark ve etkinlik alanlarından festivallere kadar pek çok açık hava ortamında dinozor heykelleri gibi figürlerin görünürlüğüne başvurmak mümkündür.

Eğer siz de dinozor heykelleri hakkında bilgi almak ve yaratıcı bir heykel projesine adım atmak istiyorsanız bize ulaşın! Erlas Global, deneyimli heykeltıraşları ve uzman ekibiyle size en ideal çözümleri sunuyor…

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095