Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Kahve Fincanları – Şehri Süsleyen Modern Sembollerden Biri

Dev Kahve Fincanı Maketleri Nasıl Yapılır, Nerelerde Kullanılır?

Pek çok insan için kahve keyfi yapmak gündelik hayatta en sevilen aktivitelerden biri. Gerçi kahveyi pek sevmeseniz bile geçtiğiniz sokağı süsleyen dev kahve fincanları eminiz sizin de hoşunuza gidecektir. Günümüzde modern bir çehreye sahip olan şehirlerin çoğunda çevre tasarımına dahil edilen dev kahve fincanı maketleri ile karşılaşıyoruz.

Siz de cafeniz için farklı bir reklam ve tanıtım süreci düşünüyorsanız bu yazı ilginizi çekebilir! Yazımızda dev kahve fincanı maket yapımı ve yapım aşamasında kullanılan malzemeler hakkında bilgi verecek, dev kahve fincanı fiyatları neye göre belirlenir, dev kahve fincanları nerelerde kullanılır gibi soruları yanıtlayacağız...

Dev Kahve Fincanları Nasıl Yapılır?

Dev kahve fincanı yapımı için genellikle bilgisayar destekli bir üretim yönteminin kullanıldığını söyleyebiliriz. Maketin yerleştirileceği alan incelendikten sonra bilgisayar ortamında dev kahve fincanı maketi için 3 boyutlu bir tasarım yapılır. Ardından bu 3 boyutlu tasarım CNC tezgahları ve 3D yazıcılar aracılığıyla fiziksel ortama aktarılır. Bunun akabinde yerleştirileceği alana nakliye edilen dev kahve fincanı maketi, uzmanlar tarafından alana monte edilir.

Dev Kahve Fincanları Hangi Malzemelerle Yapılır?

Dev kahve fincanı maket yapımında kullanılan malzemeler giderek modernleşmekte, 3 boyutlu tasarımlar için yeni imkanlara olanak sağlamaktadır. Elbette kil, alçı, demir, bakır ve buna benzer geleneksel heykelcilik malzemeleri ile de dev müzik aleti heykelleri yapmak mümkündür. Ancak günümüzde çok daha akılcı ve pratik çözümler olduğunu vurgulamak gerekir.

Bilhassa strafor ve fiberglass gibi yeni nesil materyaller hem dev kahve fincanı maket yapımı maliyetlerini aşağı çekmekte hem de maketin daha uzun ömürlü, dayanıklı ve bakımı kolay bir sergileme olanağına sahip olmasını sağlamaktadır. Ayrıca fiberglas ve strafor dev kahve fincanları renklendirme gibi işlemlere de daha uygundur. Nitekim bu sayede kent meydanlarına gerçekten hareket getiren tasarımlar ortaya çıkarmak da kolaylaşmaktadır.

Dev Kahve Fincanı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev kahve fincanları fiyat ve maliyetleri açısından hesaba katılması gereken çeşitli unsurlardan söz etmek mümkündür. Bu nedenle her projenin kendi koşullarına göre özel olarak fiyatlandırılması gerekir. Ancak yine de dev kahve fincanları fiyat hesaplamasında öne çıkan unsurları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Dev kahve fincanı fiyatları açısından malzeme seçimi ilk dikkat edilmesi gereken başlıktır. Özellikle fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyaller üretim süreçleri için ekonomik çözümler sunmaktadır. Buna karşılık değerli madenlerin yapım maliyetini yukarı çektiğini söyleyebiliriz.
  • Dev kahve fincanı maketleri boyutları itibariyle dekoratif heykel ve maketlerle kıyaslanamayacak kadar fazla malzeme gerektirir. Bu nedenle malzeme türü kadar kullanılması gereken malzeme miktarı da dev kahve fincanı fiyatları üzerinde belirleyicidir.
  • Hacmin büyümesiyle maket üzerindeki işçilik detaylarının arttığını da unutmamak gerekir. İşçilik detayları da dev kahve fincanı fiyatları üzerinde belirleyici maliyet kalemlerinden biridir.
  • Dev kahve fincanı maketleri için birden çok sipariş varsa kalıba dökülerek el işçiliğinin oranı üretimde azaltılmaya ve maliyet düşürülmeye çalışılır. Ancak tek bir dev kahve fincanı maketi siparişi için kalıp kullanılmadığından fiyat ve maliyetler daha yüksek olacaktır.

Dev Kahve Fincanı Maketleri Nerelerde Kullanılır?

Modern şehir ve çevre planlamasının en çok kullanılan figürlerinden olan dev kahve fincanları şehrin farklı alanlarında kullanılmaya uygundur. Başta cafe ve restoranlar olmak üzere park ve bahçelerden oyun alanlarına, tema parklardan AVM ve marketlere, anaokulu ve kreşlerden, lunapark ve etkinlik alanlarına, festivallerden yiyecek içecek etkinliklerine kadar çeşitli alanlarda dev kahve fincanı maket tasarımları ile karşılaşmanız işten bile değildir.

Cafe veya restoranınız için yaratıcı bir reklam projesi düşünüyor, dev kahve fincanı maketleri gibi projelerle 3 boyutlu reklamların avantajlarından yararlanmak istiyorsanız bize ulaşın! Erlas Global’in yaratıcı ve yenilikçi çözümleriyle markanızı kentin ayrılmaz bir parçası haline getirecek, insanların dijital dünyadan uyanarak fiziksel dünyada markanızı fark etmelerini sağlayacağız.

[widget-133]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095