Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Kek Dekorları – Kutlamalar Bu Dekorlarla Daha Lezzetli!

Dev Kek Dekor Yapımı – Nedir & Ne Değildir?

Eğlenceli kutlamalar ve oyun alanları söz konusu olduğunda ilginç ve yaratıcı dekor tasarımlarına rastlamak işten bile değil. Nitekim son yıllarda sevilen yiyeceklerin dekor haliyle karşılaşmaya alıştığımızı söylememiz çok da abartılı olmayacaktır. Dev kek dekorları da bu türden tasarımların en çok rastladığımız türlerinden biridir.

Peki son yıllarda ülkemizde de popülerleşmeye başlayan dev kek dekorları nasıl yapılıyor? Yazımızda dev kek dekor yapımı ve yapım sırasında gereken malzemeler hakkında bilgi verecek, dev kek dekoru fiyatları neye göre belirleniyor, dev kek dekoru nerelerde kullanılır gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız. Eğer dev kek dekorları ve arka planları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin.

Dev Kek Dekoru Nasıl Yapılır?

Dev kek dekor yapımı için belirlenecek yöntemin malzemeye ve dekorun tarzına göre değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Yine de genel olarak yapım süreci şu şekilde ilerler:

  • Öncelikle dekorun yerleştirileceği alan ölçümlenir ve alanın dokusu incelenir.
  • Akabinde dev kek dekoru için bilgisayar destekli bir model çizimi yapılarak siparişi veren müşteriye gösterilir.
  • Müşterinin talep ettiği revizelerin yapılmasının ardından çizim üzerinde mutabık kalındıktan sonra dekor yapımında kullanılacak malzemeler hazırlanır.
  • Akabinde bilgisayar ortamındaki çizim 3D yazıcı ve CNC tezgahına aktarılarak dev kek dekoru fiziksel ortamda oluşturulur.
  • Oyma ve yontma işlemleriyle dekorda küçük düzeltmeler yapılır ve dev kek dekor yapımının son aşamasına geçilir.
  • Son olarak dev kek dekoru özel boya malzemeleri ile renklendirme işleminden geçirilerek daha gerçekçi ve eğlenceli bir form kazanması sağlanır.

Dev Kek Dekoru Hangi Malzemelerle Yapılır?

Dev kek dekoru yapımında kullanılan malzemeler genellikle strafor ve fiberglasstır. Fiberglass ve strafor gibi yeni nesil malzemeler 3 boyutlu maket ve dekor tasarımlarında hem çok daha ekonomik çözümler sunmakta hem de dış koşullara karşı daha dayanıklı bir kullanım vadetmektedir. Özellikle açık havada kullanılacak dev kek dekorları için fiberglass ve strafor gibi materyalleri tercih etmek eserin uzun ömürlü olması için çok daha doğru bir seçim kabul edilebilir.

Dev Kek Dekoru Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev kek dekoru fiyatları için belirleyici olan ilk konu yukarıda da bahsettiğimiz gibi malzeme seçimidir. Fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyaller çok daha ekonomik çözümler sunsa da yine de dekorun boyutunu ve üretim için gerekecek malzeme miktarını göz ardı etmemek gerekir. Bunun dışında elbette işçilik detayları da dev kek dekoru fiyat ve maliyetleri açısından hesaba katılması gereken bir diğer başlıktır.

Ayrıca dev kek dekoru fiyatları hakkında konuşurken yapım sürecinde kullanılan teknolojik ekipmanların maliyeti, dekorun sergileneceği alana nakliyesi ve dekor kurulumu gibi hususları da gözden kaçırmamak gerekir. Ancak elbette bunlar ilk saydıklarımıza göre dev kek dekorları fiyat ve maliyetleri açısından daha ikincil konumdadır.

Dev Kek Dekorları Nerelerde Kullanılır?

Dev kek dekorları 3 boyutlu dekor ve maket tasarımının en eğlenceli türlerinden biridir. Nitekim günümüzde park ve bahçelerde, oyun alanlarında, tema parklarda, AVM ve marketlerde, anaokulu ve kreşlerde, lunapark ve etkinlik alanlarında, festivallerde, yiyecek içecek etkinliklerinde ve daha pek çok alanda dev kek dekorları kullanıldığına tanıklık etmekteyiz.

Eğer siz de dev kek dekoru projenizi hayata geçirmek istiyorsanız bizimle vakit kaybetmeden iletişime geçin! Projeyi birlikte planlayalım, yenilikçi ve yaratıcı tasarımlarla açık hava mekanlarını renklendirelim...

[widget-135]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095