Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kozmetik Sektöründe 3D Reklam Neden Önemlidir?

Güzellik Sektörünün Vazgeçilmezi 3 Boyutlu Reklamlar! 

Son yılların en efektif reklam ve tanıtım aracı 3D teknolojisiyle markanızın bilinirliğini arttırabilir, fark edilir hale gelebilirsiniz. Yiyecek içecek sektöründen eğlenceye, AVM vitrinlerinden eğlence mekanlarına kadar her sektör için 3 boyutlu reklamlar ile yaratıcı ve etkili pazarlama çözümleri hazırlanabiliyor. Markanın beklentilerine göre 3 boyutlu maket, karakter ve dummyler ile modelleme ve maskot üretimleri yapılabiliyor.

Kozmetik sektörü için de 3D reklam ilgi görüyor. 3 boyutlu reklamcılık kullanılarak makyaj malzemelerinin maketleri üretiliyor ve bunlar çeşitli organizasyonlarda tanıtım amaçlı kullanılıyor. Müşterilerinin dikkatini çekmek isteyen start up firmalar, sektörde uzun yıllar hizmet veren ve müşteri sadakatini önemseyen markalar, yani hemen her kozmetik firması 3 boyutlu reklamcılığı deniyor. Peki, kozmetikte 3 boyutlu reklam ne ifade ediyor? Kozmetik reklamları en çok nasıl etkileyici olur? Kozmetikte reklamcılık nedir? Yakından bakalım…

Kozmetikte 3 Boyutlu Reklam Nasıl Kullanılır? Kozmetik Reklamları Nasıl Yapılır?

Alışılagelmiş kozmetik reklamları genellikle güzel bir kadının makyaj ürününü kullanması ve bundan memnuniyeti şeklinde bir senaryoya sahip olur. TV’de yayınlanan bu reklamlar elbette dikkat çekicidir ancak çağımız daha modern teknikleri kullanmayı gerektiriyor. Açık havada yapılacak reklamlar ya da fuar ve lansmanlarda kullanılacak tanıtım araçları için 3 boyutlu reklamcılık devreye giriyor. Kozmetik reklamları, 3 boyutlu reklam algısıyla yeniden şekilleniyor.

Örneğin; büyük ebatlarda rujlar, maskaralar, makyaj temizleme suları, parfümler, saç bakım ürünleri ve dahası üretilerek etkinliklerde potansiyel müşterilerin dikkati çekiliyor. Markanın mağazasında, sokak ve caddelerde bu 3 boyutlu ürünler kullanılıyor. 3D reklam kozmetik sektöründe kullanılırken:

 • Parfüm şişesi maketi
 • Şampuan kutusu maketi
 • Makyaj malzemesi maketi
 • Vücut temizleme ve bakım ürünleri maketi
 • Kutu maketi
 • Karakter ve maskot maketi şeklinde kullanılabiliyor. Kozmetik reklamları şampuan maketi, ruj maketi, krem maketi kullanılarak yapılıyor. 

Kozmetikte 3 boyutlu reklam ile markanın ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun tasarımlar yapılıyor. Firmaların fuar ve organizasyonları için maketler ve figürler hazırlanarak potansiyel kitlenin dikkati çekiliyor. AVM ve mağazalarda kullanılarak markanın akılda kalıcılığı arttırılıyor.

Kozmetikte 3 Boyutlu Reklam Avantajları - Kozmetikte Reklamcılık

Kozmetik reklamlarının genellikle TV ve sosyal medyada yapıldığını, kadınların güzelliklerini ön plana çıkaran ürünler olduğu vurgusuna önem verildiğini söylemiştik. Ancak klasik reklamların dışında modern teknolojilerden yararlanarak tanıtımını yapmak isteyen markalar için 3d reklam çok iyi bir çözüm oluyor.  Kozmetikte 3 boyutlu reklam avantajları:

 • Potansiyel müşterileri etkilemek ve akılda kalmak daha kolaydır.
 • Rakiplerden sıyrılırsınız.
 • Organizasyonlarınızda konuklarınızın daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlarsınız.
 • Müşteri memnuniyetiniz yükselir.
 • Müşterilerinizle aranızdaki bağ kuvvetlenir.
 • Daha çok ilgisi çekerek tercih edilen bir marka olursunuz.
 • Markanızın bilinirliğini arttırırsınız.
 • Müşterilerinizde samimiyet ve güven duygusu oluşturursunuz.

Kozmetikte reklam artık sadece televizyonlarda dönen kampanyalardan ibaret değil. Uzun süreli bir imaj istiyorsanız modern reklam modellerinden yararlanmanız gerek. Kozmetik reklamları ile yaratıcı marka çalışmaları yapabilirsiniz.

Markanızı Daha Çok Kişiye Tanıtın! Kozmetikte 3 Boyutlu Reklam

Kozmetikte 3 boyutlu reklam, özellikle fuar ve lansmanlarda markanıza olan ilgiyi arttırması açısından çok önemlidir. Açık havada reklam yapmak istediğinizde de billboardlarda 3 boyutlu tasarımlar kullanarak ya da ürünlerinizin maketlerini en işlek caddelere yerleştirerek tanıtımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ne kadar çok göz önünde olursanız o kadar akıllarda kalırsınız. Bu nedenle TV’de yayınlanacak birkaç dakikalık kozmetik reklamları yerine kalabalık bir sokakta kozmetik ürünlerinizin maketlerinizin yer alması daha kazançlı olacaktır.

Yaptıracağınız şampuan maketi, ruj maketi, krem maketi ve figürlerle sektörünüzde fark yaratarak hem rakiplerinizin hem de potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekeceksiniz. Kozmetikte reklamcılık modelleri ve 3 boyutlu reklam seçenekleri hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Kozmetik reklamları ile markanızı daha iyi tanıtın!

[widget-133]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095