Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ziyaret Edilesi Müzeler ve Sergi Planlama Çalışmaları

Yaşayan Müzeler ve Sergiler Tasarlıyoruz! Müze Planlama Süreçlerimiz...

Geçmişi geleceğe aktaran müzeler ve ilgi çekici sanatçı çalışmalarının paylaşıldığı sergiler için konseptten projelendirmeye, tasarımdan üretime kadar ihtiyaca uygun müze planlama hizmeti veriyoruz. Ülkemizin tarihi, kültürel ve doğal miraslarını korumak ve tanıtmak adına şehirlerimizde yer alan müzeler ve sergiler için modern üretim teknolojilerini ve sanatsal bakış açımızı kullanarak mimari ve dekoratif materyaller tasarlıyoruz. Müze planlama sürecinde hassas davranıyoruz.

Müze konseptinin belirlenmesi, müze mimarisi tasarımı, sergi alanlarının konumlandırılması, koleksiyon seçimi ve mizansen hazırlıkları ile kurulum dahil tüm süreçleri bir bütünlük içerisinde yürütüyoruz. Ziyaretçilerinizin müzeye ve sergilerinize hayran kalmasını sağlıyoruz. Müze planlama ve sergi planı oluşturma çalışmalarımız hakkında detaylar sayfada...

Konsept Belirlenme ve Müze Planlama

Bir müze projesini hayata geçirmeden önce mimar, mühendis ve tasarım ekiplerimizle fikir alışverişi yapıyor, konseptinize uygun müze mimarisi yaklaşımlarını derleyerek izleyeceğimiz adımları belirliyoruz. Beklenti ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için sizlerle fikir alışverişi yapmaya özen gösteriyoruz. Koleksiyon geliştirme, kataloglama, konservasyon işleri ve koleksiyon yönetimi ile işe başlıyoruz. Müze planı ve sergi planlama için öncelikle masa başında çalışıyoruz...

Mimarlarımız ve tasarımcılarımız ile mekanınızın nasıl değerlendirileceğini tartışıyor, çizimlerimizi siz değerli müşterilerimize onaylattıktan sonra sergi alanlarınızı hazırlamaya başlıyoruz. Müze yapımı için müze çizimi ve sergi planı büyük önem arz ediyor. Müze planlama çalışmalarında önceliklerimizi müze iç mimarisi üzerine odaklıyoruz.

Koleksiyon Yönetimi ve Arşiv Planlaması

Müze planlama sürecinin en önemli aşamalarından biri koleksiyon yönetimi ve arşiv çalışmasıdır. Mekan tasarımıyla uyumlu olması gereken müze ve sergi koleksiyonları için ekibimiz, kataloglama ve tasnif çalışmalarınızı inceleyerek mekanı en verimli şekilde değerlendirirler. Sergilenecek koleksiyon sayısına göre mimari tasarım ve sergileme alanlarının üretimine geçilir. Müze planı ve sergi planlama aşamasında arşivin yönetimi önemlidir. Müze planlama yaparken hangi çalışmaların sergileneceğine de dikkat etmekteyiz. 

Mimari Tasarım ve Sergi Alanlarının Hazırlanması

Müze ya da sergi alanı olarak kullanılacak yapının özelliklerine göre iç mimarlarımız ve mühendislerimiz müzenin ve sergi alanlarının hazırlıklarını yaparlar. Dış cephe kaplamalarından camekan bölmeli sergileme standlarına kadar kullanılacak ekipmanlar belirlenir. Müze planlama sırasında kullanıcı deneyimi fazlaca önemsenir. Müze planı çıkarılırken önemi olan ziyaretçi deneyimidir.

Alanında uzman üretim teknisyenlerimizle tasarım sonrası 3D modelleme, CNC kesim, ahşap ve demir atölye gibi bölümlerde müze ve sergi planlama ardından üretim sürecini başlatırlar. 

Müze ve Sergi Planlama Ücretleri - Müze Planlama Maliyeti

Müze planlama fiyatları; her proje için özel olarak belirlenirken müze tasarım ve uygulama çalışmaları kapsamında değerlendirilir. Yani müşterilerimize bir müze ve serginin planlanmasından anahtar teslimine kadar ücretlendirme yaparız.

Müze planlama ve sergi planı projesinin kapsamına, üretimi yapılacak sergileme elemanlarının sayısı ve boyutuna, alan büyüklüğüne ve projede yer alacak ögelere, kullanılacak malzemeye ve diğer tasarım etkenlerine göre ücretlerimiz değişkenlik gösterir. Keşif ve projelendirme sonrası tasarım ve finans ekibimizin oluşturacağı maliyet ve hizmet bedeline bağlı olarak müze planlama için fiyatlandırma yapılmaktadır.

Müze planlama fiyatları ile müze ve sergi konsept, mimari tasarım, üretim ve uygulama hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve ekibimizle tanışmak için firmamıza gelin, tarihi ve kültürel değerlerimizi birlikte yaşatalım…

[widget-131]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095