Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Mizansen Tasarım ve Uygulama - Tarih Tekerrür Ediyor!

Tarihi Olayları Yeniden Canlandırıyoruz! Mizansen Tasarımı

Müzelerde bazı tarihi vakaların maketler ve dekorlarla canlandırıldığını görmüşsünüzdür. Özellikle savaş ve dönem müzeleri için bu canlandırmalar ziyaretçilerin ilgisini çeken çalışmalardır. Bu tür müze çalışmalarımızda Erlas olarak müzelerimizdeki gerçeklik ve yaşanmışlık duygusunu arttıracak mizansen uygulamalarına imza atıyoruz.

3 boyutlu modelleme teknolojimiz sayesinde tarihi sahneye birebir uyumlu, önemli kişi ve karakterleri anlatan, maket ve dekor üretimleri yapıyoruz. Dekor, figür, dummy, heykel üretimleri ile ışıklandırma ve mekana uygulama hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin. Mizansen nasıl yapılır, mizansen tasarımı için dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili ilgi çekici bilgiler derledik...

Sahneyi Çiziyor, Üretimde Detaylara Dikkat Ediyoruz!

Mizansen tasarım ve uygulama süreçlerinde ilk olarak grafik tasarım ve 3D modelleme ekibimiz sahneyi en ince ayrıntılarına kadar çiziyorlar. Mizansen tasarımı tamamlandıktan sonra küçük boyutlu üretim yapılarak sahnenin olması gerektiği gibi anlatılıp anlatılmadığı, kompozisyon unsurları ve yapılacak düzeltmeler belirleniyor.

Mizansen tasarımı çalışmalarında;

  • Dekor
  • Arka plan
  • Zemin
  • Karakter
  • Dummy
  • 3 Boyutlu Maket
  • Mock Up üretimleri yapılıyor.

Mizansen nasıl yapılır sorunuza yanıt verecek olursak da üretim ekibimiz yapılan çizimlere sadık kalarak CNC parkurumuzda gerekli kesim işlemlerini yapıyor, dekorları oluşturuyor ve dummy, maket üretimleri yapılıyor. Son kontrollerle birlikte mizansen yapımı müzedeki yerini almaya hazırlanıyor.

Müzelere Uygulama ve Montaj Hizmeti Veriyoruz!

Mizansen tasarım ve uygulama sürecinin en keyifli aşaması olan montaja geldiğimizde ise ekiplerimiz müzede ilgili alana hazırlanan dekorları, olaya özgü kişi ve karakterleri kuruyorlar. Çevre şartlarına dayanacak, tozlanma, ışık geçirme ve darbe direnci olan malzemeden üretilen mizansen unsurları, yüksek güvenlik önlemleri alınarak yerine monte ediliyor. Mizansen tasarımı tüm mekanla uyumlu olacak şekilde yerleştiriliyor. 

Ziyaretçilerin beğenisine hazır hale gelen mizansen tasarımı için bakım ve onarım danışmanlığı da firmamız tarafından veriliyor. Mizansen yapımı ve uygulamasında en yüksek kalite standardı belirleniyor.

Müze Mizansen Tasarım ve Uygulama Fiyatlarını Nasıl Belirliyoruz?

Müze mizansen tasarım ve uygulama fiyatları her proje için özel olarak belirlenir. Müzede mizansen için ayrılan alanın büyüklüğüne, üretimi yapılacak maket, dummy, karakter, mock up ve dekor sayısına, işçilik ve detaylara, müşteri taleplerine göre ücretler değişkenlik gösterebilir. Plan ve proje aşamasından sonra tasarım ve finans ekiplerimizin çıkaracağı maliyet ve hizmet bedeline bağlı olarak fiyatlandırma yapılmaktadır.

Mizansen yapımı ve mizansen fiyatları hakkında bilgi almak, tarihi olayların canlandırılmasında hangi aşamaları izlediğimizi öğrenmek, projelerinizden ekibimize bahsetmek isterseniz sizleri misafir etmekten büyük keyif duyacağız. Mizansern tasarımı ve mizansen yapımı için Türkiye'nin en iyi reklam ve tanıtım firmasından hizmet alın.

[widget-131]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095