Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Eşek Heykelleri – Yapım Aşaması, Kullanım Alanları

Dev Eşek Heykelleri Üretim Süreci Nasıl İşliyor, Hangi Malzemeler Kullanılıyor?

Kimi zaman etkinlik alanlarında, kimi zaman festivallerde ya da film sahnelerinde kullanılan dev eşek heykelleri, sanat ve teknolojinin en görünür biçimde buluştuğu ürünlerin başında geliyor. Reklamcılık anlayışı ve eğlence hizmetlerinin gün geçtikçe yenilenmesi ile popüler hale gelmeye başlayan çeşitli hayvan figürleri ve heykellerinin arasında dev eşek heykelleri de bulunuyor.

Dev eşek heykelleri, eğlenceli görüntüsü ile insanların dikkatini çekmek için kimi zaman şirket sahipleri tarafından bir pazarlama aracı olarak kullanılıyor; kimi zaman yalnızca bir etkinlikte boy göstermesi için siparişi veriliyor… Peki, dev eşek heykelleri nasıl yapılır? Dev eşek heykeli yapımı hakkında siz de bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yazımızda bahsediyoruz.

Dev Eşek Heykelleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Heykel yapımı ve üretimi günümüzde yalnızca sanat dalıyla uğraşanların ilgilendiği ve bundan para kazanabildiği alanlardan değil. Özellikle geleneksel medya ve reklamcılığın ilgi kaybetmesi ile ürünlerini çok daha fazla insana duyurmak isteyen şirketler dev reklam heykelleri ile marka adını duyurmayı amaçlıyor.

Ancak dev reklam heykellerinin kullanımı bununla da sınırlı değil. Dev eşek heykelleri gibi hayvan figürlerini içerisinde bulunduran heykel üretimi sektörü oldukça geniş bir alana hitap ediyor. Dev eşek heykelleri de bu alanlarda kullanılabiliyor.

3D dev eşek heykelleri reklamcılık için kalabalık merkezlerde ilgi çekmek adına kullanılabilirken çoğunlukla tema parklarda kullanılıyor. Dizi ve film dekorları, müzeler, sergiler ve sanatsal etkinliklerde kullanılabileceği gibi, belirli memleketlere yönelik yöresel yiyecek – içecek günleri sırasında da kullanılabiliyor.

Dev Eşek Heykeli Yapımı - Dev Eşek Heykelleri Nasıl Yapılır?

Dev eşek heykelleri birçok farklı yöntemle üretilebiliyor. 3 boyutlu dev eşek heykeli üretmek için kimi üreticiler 3D yazıcıları tercih ederken kimisi fiberglas malzemeyi kullanmaktan yana oluyor.

Geleneksel heykelciliğin tüm imkanlarıyla da dev eşek heykelleri yapılabiliyor ancak büyük bir işgücü gerektireceğinden ve şirketler, kullanacakları dev eşek heykelleri ve maketlerinin daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını istediğinden yeni nesil heykelcilik teknikleri ile yapılan fiberglas ve strafor dev eşek heykelleri tercih ediliyor. Aynı zamanda CNC teknolojisi ve 3D yazıcı modelleri de dev eşek yapımı için oldukça ideal bulunuyor.

Dev Eşek Heykelleri Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

3 boyutlu dev eşek heykeli üretmek için kullanıcıların tercih edebileceği birden fazla seçenek bulunuyor. Kullanım alanı ne olursa olsun 3 boyutlu dev eşek heykelleri için kullanılan malzemeler arasında kil, alçı, bakır, alüminyum ve altın gibi farklı ağırlıklara ve dokulara sahip materyaller bulunuyor. Ancak, günümüzde gelişen teknoloji, bu materyallerin hem maliyet açısından yıpratıcı hem de kullanım bakımından zorlu olduğunu bize kanıtlamış bulunuyor.

Şirketler, çok daha iyi bir maliyete daha pratik ve uzun ömürlü olacak malzemelerden üretilen 3 boyutlu dev eşek heykeli modellerini tercih ediyorlar. Ancak sizin istediğiniz konsepte, heykel büyüklüğüne ve kullanım alanına göre kullanılacak malzeme değişiyor.

Klasik heykel materyallerinden farklı olarak, son yıllarda yapı malzemeleri içinden fiberglas ve strafor dev eşek heykelleri yaptırmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir... daha önce de değindiğimiz gibi, bu yola maliyet az; kazanç daha fazla tutulur. 3 boyutlu dev eşek heykelleri de bu yolla yapılabilir.

Dev Eşek Heykeli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev eşek heykelleri fiyatları belirlenme sürecinde etkili olan birtakım kriterler mevcuttur. Dev eşek heykel fiyatları kullanılan malzemeye, projenin büyüklüğüne, 3D dev eşek heykeli için gösterilen işçiliğe göre değişkenlik göstermektedir.

En kaliteli materyallerden, memnun kalacağınız işçiliklerle üretilmiş dev eşek heykelleri ve modellerine en iyi dev eşek heykeli fiyatları ile ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli!

[widget-128]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095