Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Açık Hava Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Reklamların İnsanlar Üzerindeki Etkisi

Açık hava reklamları belirlenen kitleye ulaşmayı kolaylaştıran en iyi yoldur. Açık hava reklam çeşitleri ile firmalar kendilerine uygun olacak nitelikte reklam türü ile markalarını daha iyi tanıtmak ve belirli kitleye istedikleri gibi ulaşmayı sağlarlar. Bu yolda firmalar gerek görsel gerek ebat olarak bünyelerinde tasarladıkları reklam çeşidine göre markaların daha çok akılda kalmasını sağlayacak yöntemler kullanırlar.

Açık hava reklamları insanlar üzerinde etki bırakmak, algı oluşturmak ve markaları daha iyi konumlandırmak amacıyla yapılır. Burada kritik nokta amaca göre reklam türüne başvurmaktır. Açık hava reklam çeşitleri değerlendirilerek markaya uygun şekilde tasarlanıp hedef kitleyi belirlemeye yardımcı olacaktır. Açık hava reklam çeşitleri nelerdir sorusunu daha iyi kavramak adına detayları ile paylaştık.

1.Megalight Reklamlar

Outdoor reklam çeşitleri arasında olan megalight reklamlar her yerde karşınıza çıkabilir. Özellikle AVM girişleri, büyük mekanlarda veya kalabalık alanlarda yer alır. Açık hava reklam çeşitleri arasında olan megalight reklamlar şık ve devasa durması ile kaliteli bir izlenim bırakır. Genel olarak markalar outdoor reklam olarak bu teknikle algı yaratmak ister. Kampanyaları hatırlatmak için kullanılır. Bu sebeple insanların daha çok dikkatini çekecek yönde hazırlanır. Hem hareketli hem de sabit olacak şekilde yapılmaktadır. Kısacası outdoor reklam çeşitleri arasındaki megalight kullanımının temel amacı kampanyaları büyük ve gösterişli bir sunumla sergilemektir.

2.Giantboard Reklamlar

Açık hava reklamlarında hedef kitleye ulaşmanın önemi kadar, reklam türünde yansıtılan kalite de oldukça önemlidir. Outdoor reklam çeşitleri arasında olan giantboard reklamlar kaliteden ödün vermeyen prestijli firmaların tercihidir. Açık hava reklamlarının amacı görsel etki bırakarak insanların dikkatini çekmektir. Bunu en iyi başaran reklam türlerinden biri de giantboard reklamlardır. Oldukça büyük alanı kaplar ve özel ışıklandırması ile dikkat çeker. Açık hava reklam çeşitleri arasında giantboard reklamları kullanan firmalar iletmek istedikleri mesajları net bir şekilde yayınladığı için daha çok kitleye ulaşmayı başarmışlardır.

3.Polebanner (Direk Reklam) Reklamları

Polebanner reklamlar açık hava reklam çeşitleri arasında oldukça sık kullanılan bir reklam türüdür. Polebanner bir diğer adıyla direk reklam, sokaklarda, caddelerde ve parklarda görebileceğiniz bir reklam türüdür. Outdoor reklam çeşitleri kullanım alanına göre değişkenlik gösterir. Direk reklamların amacı ise dizi, yiyecek, içecek, giyim ve benzeri şeylerin tanıtımlarını yapmaktır. Açık hava reklamları arasında sıklıkla kullanılan direk reklamları insanların dikkatini çekerek ilgisinin reklama odaklanmasını sağlar.

4.Durak Reklamları

Açık hava reklam çeşitlerinden olan durak reklamları adından da anlaşılacağı üzere duraklarda yer almaktadır. Kullanım yerleri otobüs ve metro duraklarıdır. Bir outdoor reklam olan durak reklamları, genellikle bir yapıyı, yeni açılan mağazayı, kursları, okulları ve kampanyaları duyurmak ve tanıtmak için kullanılır. Açık hava reklamlarının amacı hedef kitleye ulaşmaktır. Eğer firmanın hedef kitlesi öğrenciler üzerine ise durak reklamlarıyla özel bir okul veya yiyecek reklamı ile istenilen kitleye kolayca ulaşabilir. Outdoor reklam çeşitlerinden olan durak reklamları özellikle kitleyi belirleme de önemli rol oynar.

5.CLP Reklamlar

CLP reklam tekniği açık hava reklam çeşitlerinden olup durak reklamları mantığıyla ilerler. CLP reklamlar insanların bir nevi zorunlu olarak duracakları yerlerde olur. Örneğin kaldırımlar, yollar, duraklar vb. yerler. Bu yerlerde olan insanların CLP reklamlarla karşılaşmama ihtimali kalmıyor. Firmalar bunu fırsata çevirerek insanların yoğun olduğu bu tarz yerleri değerlendirerek, reklamlar verip insanları dikkatini çekiyor. Günümüzde bir açık hava reklam çeşitleri arasında olan CLP reklamlar sıklıkla tercih edilmektedir.

6.Totem Reklamlar

Totem reklamlar günümüzde hala kullanılmaya devam edilen ve sıklıkla tercih edilen bir açık hava reklam türüdür. Totem reklamlar tabela şeklinde olup, genellikle bir petrol ofisi veya yiyecek firmalarının reklamlarını kapsayan bir türdür. Özellikle uzun yolculuklarda sıklıkla karşılaşmışsınızdır. Totem reklamlar büyük alanlar kaplar ve insanların yolculuk esnasında dikkatini çekecek yerlerde olur. Outdoor reklam çeşitleri arasında olan totem reklamlar bir nevi yol tabelaları olarak da hafızalarda yer etmiştir.

7.Billboard Reklamlar

Açık hava reklamcılığında en çok kullanılan türlerinden biri olan billboard reklamlar, genellikle araçlara ve yayalara hitap etmek için kullanılır. Billboard reklamların amacı ilgi çekici tanıtımlar ile tüketiciyi etkilemek içindir. Outdoor reklam çeşitleri arasında olan billboard reklamları tercih etme nedenlerinden biri de istenilen kitleye ulaşmanın daha kolay olacağındandır. Çünkü billboard reklamlar hemen her yerde karşılaşacağınız bir reklam türüdür.

Açık hava reklam çeşitleri kullanım amacına göre insanları etkilemek adına tercih edilme sebeplerindendir. Markalar bu sayede istedikleri kitleye ulaşmayı başarıp hem kazanç hem de marka tanıtımı açısından önemli bir konuma gelmektedir. Outdoor reklamlar firmalar için ilk öncelik olup marka prestijleri açısından da önem verdikleri noktalardandır.

[widget-133]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095