Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Markalar İçin Reklam Neden Önemli?

Satışlarınızı Arttırın, Kendinizi Daha İyi Tanıtın! Reklam Neden Önemli?

Son yıllarda geleneksel ve dijital reklamlar adeta çağ atladı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte açık hava reklamlarından internet reklamcılığına kadar tanıtım ve pazarlamanın vizyonu değişti. Markalar daha çok kişiye ulaşmak ve rakiplerini geride bırakmak için farklı reklam türleri deniyorlar. Akılda kalmayı isteyen firmalar, 3 boyutlu reklamcılığa, Facebook ve Instagram reklamlarına yöneldi.

Peki bu reklamlar neden bu kadar önemli? Reklam yapmadan sektörde para kazanmak zor mu? Elbette markalaşmış firmaların satışlarını reklamları çok etkilemeyebilir. Ancak yeni oluşum markalar ya da sektörlerinde dikkat çekmek isteyenler mutlaka reklam yapmalılar. Hedef kitleyi etkileyecek ve satın almaya yöneltecek reklamlar üretmeliler. Reklamın önemi ve markalar için reklam yapmanın avantajları hakkında detaylı bilgi yazımızda…

Reklam Gerekli Mi? Reklam Yapmanın Avantajları Neler? Reklamın Önemi

Reklam neden önemli sorunuza reklamın avantajları ve etkilerinden bahsederek cevap verelim. Reklamın 2 yönlü faydası vardır: birincisi firmaya, ikincisi tüketiciyedir. Reklam yapmanın önemi ve firmaya katkıları şunlardır:

 • Firmanın pazarda rekabet edebilmesini sağlar.
 • Hedef tüketicilerine ulaşmasını sağlar.
 • Ürün ve hizmetlerinin özelliklerini anlatmasını sağlar.
 • Müşterileriyle iletişim kurmasını ve bağ oluşturmasını sağlar.
 • Reklamlar satışı arttıran önemli unsurlardır.
 • Markaya olan bağlılığı arttırır.
 • Tanınmışlığa katkı sağlar ve itibarı yükseltir.

Reklam yapmadan önce tüketicilerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını tespit etmek gerekir. Bu şekilde müşteri beklentilerine cevap vererek doğru stratejilerle reklam üretmek mümkün olur. Aynı zamanda markalar vizyon ve misyonlarıyla ilgili yapmaları gereken değişiklikleri de gerçekleştirmiş olurlar. Markalar için reklam yapmanın önemi burada ortaya çıkar. 

Reklamın tüketiciler açısından faydaları ise;

 • Firmanın amaçlarını öğrenmelerini sağlar.
 • Ürün ve hizmetlerin neler olduğunu öğrenirler.
 • Ürün ve hizmetlerin özellikleri hakkında bilgi sahibi olurlar.
 • Ürün ve hizmetlerin fayda ve zararlarının farkına varırlar.
 • Daha bilinçli tüketici haline gelirler.
 • En iyi olanı seçebilir, fiyat araştırması yapabilirler.

Reklamlar sayesinde tüketiciler, markayı yakından tanır ve ürünlerinin avantajlarının ihtiyaçları için ne kadar uygun olduğunu öğrenebilirler. Reklam yapmak hem marka hem de tüketici açısından bir gereklilik olur. Reklamın önemi hayatımızdaki her alanda hissedilir böylece. Reklamın avantajları ve reklam yapmanın önemi markayı da tüketiciyi de etkiliyor.

3 Boyutlu Reklamlarla Algınızı Değiştirin! Reklamın Avantajları

Reklam yapmanın önemi sadece satışları arttırmak ve müşteri kazanmak değildir. Marka bilinirliği ve farkındalık için de gereklidir. Son yıllarda bu amacın en güzel örneklerini veren 3 boyutlu reklamlar markalara hem boyut kazandırıyor hem de bakış açılarını değiştiriyor. Yiyecek içecek sektöründen eğlenceye, AVM vitrinlerinden eğlence mekanlarına kadar her sektör için 3 boyutlu reklamlarla yaratıcı ve etkili pazarlama çözümleri sunulabiliyor. Markalar için reklam yapmanın önemi akılda kalıcılık için de büyük oluyor.

Maket, karakter ve dummy üretimlerle dijital ortamdan elle tutulur hale gelen karakterler, tüketiciye dikkat çekici tanıtımlar olarak ulaşıyor. Reklamın önemi açısından 3 boyutlu sanal gerçeklik, pazarlama elemanlarınızın, firma maskotunuzun, kurumsal kimlik öğelerinizin gerçeğe bire bir yakın modellemelerini sizlere ulaştırıyor. Dolayısıyla daha akılda kalıcı ve bilindik bir firma oluyorsunuz. Bu ürünleri reklam çekimlerinde, fuarlarda, açılış ve lansmanlarda kullanabiliyorsunuz. Şişe maketi, kupa maketi, logo maketi, yiyecek ve içecek kutuları, elektronik alet maketleri, araç ve otomobil maketleri, müzik aleti maketleri, ilaç maketleri gibi onlarca seçenek var.

Açık Hava Reklamlarıyla Daha Çok Kişiye Ulaşın!

Markalar için reklam daha çok kişiye ulaşmak demektir. Bunun amaçla en etkili yollardan biri açık hava reklamcılığıdır. Araştırmalara göre insanlar yoldayken rastgele gördükleri reklamları, tabelaları, numaraları istemeyerek öğreniyorlar. Bu nedenle açık hava reklamı yaparak markanızı akıllara kazıyabilirsiniz. Reklamın önemi açısından bakıldığında markaların her kanalı kullanması gerekiyor.

Markalar için reklam seçenekleri olarak megalight, totem, billboard, durak, CLP, polebanner, giantboard reklamlarından faydalanabilirsiniz. Böylece hedef kitlenize ulaşır, satışlarınızı arttırır, bilinir, takip edilir ve dikkat çekersiniz.

Tanıtım Stantları İle Markanızı Anlatın! Reklamın Avantajları Ne?

Reklamın önemi müşterilerinizle bağ kurmanızı sağlamaktır. Bu anlamda organizasyonlar ve fuarlara katılmanız gerekebilir. Konseptinize uygun tanıtım standları sayesinde yüz yüze reklam yapma fırsatı da bulursunuz. Müşterilerinizin ürünlerinizi canlı olarak görmesini sağlar, meraklarını giderirsiniz. Dijital reklamcılığın yanında markanızı geleneksel reklamlarla da desteklersiniz.

Daha Çok Reklam, Daha Çok Kazanç!

Markalar için reklam yapmanın önemi son yıllarda çok büyük. Reklamın avantajları bilinirlik oluşturmada, satışta, imajda ve daha pek çok unsurda fark ediliyor. 3 boyutlu reklamlar, açık hava reklamları, tanıtım stantları sayesinde markalar potansiyel müşterilerine ulaşabiliyorlar.

Reklamın önemi, dijital ve geleneksel reklamcılık yapmaya başlandığında ve bunun yararları görüldüğünde daha iyi anlaşılıyor. Siz de açık hava, Facebook, Instagram, 3 boyutlu reklam seçeneklerinden yararlanarak markanızı ve ürünlerinizi tanıtabilir, müşterilerinizle bağ kurabilir, satışlarınızı arttırabilirsiniz. Reklam neden önemli diyor ve reklam yapmanın önemi açısından elle görülür bir sonuç istiyorsanız bahsettiğimiz reklamları hemen deneyin!

[widget-133]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095