Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çizgi Film Karakterlerinin Maketleri Şehrin Gülen Yüzü Oluyor!

Mekanlara Renk Katan Çizgi Film Maketleri ve Yapım Aşamaları

Hepimiz çocukluğumuzda çizgi filmlerle büyüdük ve kimilerimiz yetişkin olduktan sonra da arada bir çizgi film izlemeye devam etti. Peki çok sevdiğiniz çizgi film figürleri ile gerçek hayatta da karşılaşmak nasıl bir his olurdu? Çizgi film karakterlerinin maketleri tam da bu hissi tecrübe etmenize olanak tanıyor.

Peki şehrin gülen yüzü haline gelen çizgi film maketleri nasıl yapılıyor? Aşağıda çizgi film karakter maket yapımı ve yapım aşamasında gereken malzemelere daha yakından baktık, ayrıca çizgi film maket fiyatları neye göre belirlenir, çizgi film maketleri nerelerde kullanılır gibi sorulara da yanıt verdik. İşte mekanlara renk katan çizgi film figürleri ve arka planları...

Çizgi Film Maketleri Nasıl Yapılır?

Çizgi film karakter maket yapımı için günümüzde genellikle teknoloji destekli üretim tesisleri kullanılmaktadır. Maketin sergileneceği alan doku ve ölçek bakımından analiz edildikten sonra çizgi film maketi için sanal ortamda 3 boyutlu çizimler yapılmakta, ardından bu çizimler 3D yazıcılar ve CNC tezgahları yardımıyla fiziksel dünyaya taşınmaktadır.

Çizgi Film Karakter Maketleri Hangi Malzemelerle Yapılır?

Bir önceki başlıkta çizgi film karakter maket yapımı aşamalarının büyük oranda modernleştiğinden bahsettik. Aynı durumun çizgi film maket yapımında kullanılan malzemeler için de geçerli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Son yıllarda fiberglass ve strafor çizgi film figürleri ile oldukça sık karşılaşmaktayız.

Strafor ve fiberglass gibi yeni nesil materyaller sayesinde çok daha maliyetli olabilecek maket çizgi film karakterleri ekonomik bir çözüme kavuştuğu gibi uzun ömürlü, dayanıklı ve bakımı kolay eserlerin üretimi de kolaylaşmaktadır. Bunlara ek olarak şehre renk katacak bir tasarıma sahip olması açısından renklendirme işlemleri gibi son dokunuşlar da strafor ve fiberglass malzemelerle daha kolay ve etkileyici bir şekilde yapılabilmektedir.

Çizgi Film Maket Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Çizgi film maketleri fiyat ve maliyetlerinden söz ederken bahsedilebilecek çok sayıda aktör vardır. Bu nedenle her projeyi kendi içinde fiyatlandırmak çok daha doğrudur. Yine de çizgi film maket fiyatları üzerinde etkili 4 ana faktörden bahsetmemiz yanlış olmayacaktır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yukarıda da belirttiğimiz en önemli noktalardan biri malzeme seçimidir. Özellikle fiberglass ve strafor gibi yeni malzemeler çizgi film figürleri fiyat ve maliyetlerinin düşmesinde son derece etkili çözümler sağlamaktadır.
  • Çizgi film maket yapımında kullanılacak malzeme miktarı da projenin fiyatlandırılmasında önemlidir. Kimi zaman çok sayıda çizgi film karakter maketi için çok miktarda malzeme gerekmekte ve bu da çizgi film maketleri fiyat hesaplamasını etkilemektedir.
  • Çizgi film maket fiyatları için yapılacak heykellerin boyutları da önem arz eder. Maketin boyutu hem kullanılacak malzemeyi hem de ince işçiliği büyük oranda belirlemekte, fiyat ve maliyetlere de yansımaktadır.
  • Son olarak çizgi film maketleri için birden fazla ürün üretilecekse kalıplar kullanarak daha ekonomik çözümler bulmak mümkünken tek maket üretiminde el işçiliği önem kazandığı için maliyetler ve fiyatlar artmaktadır.

Çizgi Film Maketleri Nerelerde Kullanılır?

Çocuklar kadar yetişkinler için de son derece ilgi çekici olan çizgi film karakter figürleri, günümüzde yaratıcı 3 boyutlu tasarımlarla çizgi film karakter maketleri halinde şehir hayatının içine taşınmaktadır. Bu anlamda başta lunaparklar olmak üzere oyun alanları, parklar ve bahçeler, sosyal alanlar, tema parklar, AVM’ler, etkinlik alanları, festivaller ve fuarlar gibi pek çok alanda yaratıcı çizgi film maketleri ile karşılaşmak mümkündür.

Eğer siz de çizgi film karakter maketleri hakkında bilgi almak ve yaratıcı bir proje ile dikkatleri firmanıza çekmek istiyorsanız bize ulaşın! Erlas Global, deneyimli tasarımcıları, güncel teknolojiyi barındıran imalathanesi ve uzman ekibiyle size en ideal çözümleri sunuyor…

[widget-133]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095