Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

3 Boyutlu Maketler Hangi Sektörlerde Kullanılıyor?

Reklamlarında Boyut Atlamak İsteyenler Buraya! 3 Boyutlu Reklamcılık

Son yılların en efektif reklam ve tanıtım aracı olan 3 boyutlu reklamlar markalara bilinirlik katması ve fark edilir olmayı sağlaması nedeniyle avantajlı bir pazarlama taktiğidir. Yiyecek içecek sektöründen eğlenceye, AVM vitrinlerinden eğlence mekanlarına kadar her sektör için 3 boyutlu reklamlar ile yaratıcı ve etkili tanıtım çözümleri sunuluyor. Marka ve müşterilerin ihtiyaç ve ve beklentilerine özel maket, karakter ve dummyler hazırlanarak şehrin en güzel ve kalabalık noktalarına yerleştiriliyor, fuar ve organizasyonlarda kullanılıyor, TV reklamlarında yer alıyor.

Dijital ortamdan elle tutulur hale gelen karakterler sayesinde reklamcılık boyut kazanıyor. 3 boyutlu reklamcılık her sektörün gereksinimlerini karşıladığı için kullanım alanı oldukça geniş. Ancak belli başlı sektörler 3 boyutlu reklam ve 3D reklamcılık nimetlerinden daha fazla yararlanıyor. 3 boyutlu reklamcılık sektörlerine yakından bakacak olursak…

3 Boyutlu Reklamlarla Fark Yaratan Sektörler

3 boyutlu reklam maketleri hemen her ürün ve obje için hazırlanabiliyor. Reklamcılığa teknolojinin hakim olmasıyla beraber 3D reklam her alanda karşımıza çıkıyor. Markalar için şişe maketi, kupa maketi, logo maketi, yiyecek ve içecek kutuları, elektronik alet maketleri, araç ve otomobil maketleri, müzik aleti maketleri, ilaç maketleri, kozmetik ürün maketleri başta olmak üzere vitrin elemanları, sembol ve marka logoları, harfler ve rakamlar üretiyor. 3 boyutlu reklamcılık alanında en çok karşımıza çıkan sektörler ise şunlar oluyor:

Gıda Sektörü

3 boyutlu reklam karşımıza en çok gıda sektöründe çıkıyor. Yiyecek ve içecek markaları ürünlerinin büyük boyutlarda maketlerini ve 3D reklam çalışmalarını yaptırarak şehrin işlek caddelerinde ve AVM’lerde sergileyerek tüketicinin aklında kalmaya çalışıyorlar. İçecek şişesi maketi, süt kutusu maketi, yiyecek maketi, gıda firmasının maskotları ve ilgi çekici 3 boyutlu reklam modelleriyle markalarına ilgi uyandırmak istiyorlar. Fiberglass ve strafordan üretilen 3 boyutlu yiyecek reklamı ve 3D reklam ürünleri uzun yıllar kullanılabiliyor.

Teknoloji ve Bilişim Sektörü

Turkcell’in Selocan ve Emocanları kesinlikle bir yerde karşınıza çıkmıştır ya da Vodafone’un Vodemi ile karşılaşmışsınızdır. 3 boyutlu reklamcılık bilişim sektöründe de tercih ediliyor. Firmalar özellikle lansman, etkinlik ve organizasyonları için 3 boyutlu maket ürettiriyor, dummy ve maskot yaptırıyorlar. Sokaklarda ya da billboardlarda bu 3D reklamları sürekli görüyorsunuz. Marka böylece hem akılda kalıcılığını arttırıyor hem de kendini sürekli tanıtmış oluyor. 3D reklamcılık algısı hayata hükmediyor.

İlaç ve Sağlık Sektörü

İlaç ve sağlık sektörü 3D reklam modellerinden genellikle ulusal ve uluslararası fuarlarda yararlanıyor. 3 boyutlu ilaç reklamı, ilaç kutusunun ya da ilacın birebir görümünde ve büyük ebatlarda üretilmesi ile yapılıyor. Ayrıca meydanlarda ya da satış noktalarında, AVM ve lansmanlarda 3 boyutlu reklam maketleri kullanılarak tanıtım yapılıyor.

Kozmetik ve Güzellik Sektörü

3 boyutlu kozmetik reklamı son yıllarda çok dikkat çekiyor. Alışveriş merkezlerinde ya da markanın mağazalarında gördüğümüz bu reklamlarla özellikle kadın tüketicilerin ilgisi çekilmeye çalışılıyor. Ruj, oje, maskara, fondöten ve krem gibi ürünlerin büyük boyutlarda maketleri yapılıyor. 3 boyutlu reklamcılık teknolojisinden pazarlama amaçlı sıkça yararlanılıyor.

Temizlik ve Hijyen Sektörü

Diş macunundan çamaşır suyuna, deterjandan temizlik süngerine kadar bu sektördeki her ürün için 3D reklam avantaj getiriyor. Özellikle marketlerde yer alan 3 boyutlu reklam maketleri sayesinde ev hanımlarının dikkati çekilerek satın alma kararları etkilenmeye çalışılıyor.

Beyaz Eşya Sektörü

Arçelik’in Çelik ve Çeliknaz maketlerini görmüşsünüzdür. Erlas Global olarak bu maketleri ekibimizle ürettik. Beyaz eşya sektörü için 3 boyutlu reklam yapmak çok önemli. Maskotların yanında ürünlerin büyük boyutlu halleri şehir meydanlarında hatta binaların dış cephelerinde yerini alıyor. Yeni çıkan beyaz eşyaların maketleri ile tüketici haberdar edilmiş oluyor. Maskotlarla da markaya sempati oluşturuluyor.

Sektörünüze Değer Katın, Farkındalık Yaratın!

Gördüğünüz gibi 3 boyutlu reklamcılık her yerde. Yiyecekten kozmetiğe kadar karşınıza farklı sektörler için 3D reklamcılık çalışmaları çıkabilir. Markalar sempati oluşturmak, tanıtım yapmak ve satışlarını arttırmak için bu eşsiz tanıtım aracından yararlanıyorlar.

1984’ten bu yana sektörde hizmet veren markamız, modern üretim teknolojisi ve en iyi malzeme kalitesiyle müşterilerine her zaman uzun ömürlü ürünler sunuyor. Türkiye’nin en iyi 3 boyutlu reklam firması olarak Nike, Lipton, BMW, Türk Hava Yolları, Nescafe, Profilo, Coca Cola, Filli Boya gibi dünya markalarıyla çalıştık. Markanıza özel 3 boyutlu reklam hizmeti almak, 3D reklam maketi fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz bir telefon kadar uzağınızdayız.

[widget-133]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095