Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İnsan Şeklinde Satranç Takımları – Satrancın Eğlenceli Hali

Tarih Tutkunlarından Satrançta Eğlence Arayanlara… İnsan Satranç Takımı Yapım Süreci

Satranç, oldukça keyifli ve ilgi çeken bir masa oyunudur. Ancak özellikle son yıllarda bahçe dekorasyonu sektörünün gelişmesi ve yenilenmesi ile üretilen dekor ürünleri arasında büyük satranç takımları da yerini almıştır. Özellikle bahçe dekorasyonu için tercih edilen ve her mekana oldukça havalı bir duruş katan büyük boy satranç modelleri farklı figürlerin kullanımı ile oldukça dikkat çekmektedir.

Giderek popüler hale gelmeye başlayan bahçe dekorları ve bahçe satrançları arasında yine en farklıları insan şeklinde satranç takımı modelleridir. Özellikle tarihle ilgilenenlerin ilgisini çeken insan şeklinde satranç maketi nasıl üretilmektedir, hangi malzemeler kullanılarak insan şeklinde satranç takımı yapılabilir? İnsan figürlü satranç takımları ve üretim süreçleri hakkında tüm detayları bulacağınız bu yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

İnsan Şeklinde Satranç Takımı Nasıl Yapılır?

İnsan şeklinde satranç takımı yapım aşamasında kullanılan teknolojiler, süreci hem kolaylaştıracak hem de hızlandıracak teknolojilerdir. İnsan figürlü satranç takımları, şık ve farklı tasarımları ile insanların ilgisini çekerken bu tasarımların yapımı, yeni teknolojilerle çok daha kolay bir hal almıştır. İnce detayların bulunduğu insan şeklinde satranç takımları, iyi bir işçilik gerektirmektedir. Bu nedenle yeni nesil teknolojiler, insan figürlü satranç takımı çeşitleri ve satranç modellerinin yapımında etkili olmuş, çok daha kolay ve hızlı bir şekilde satranç takımları üretilmeye başlanmıştır.

İnsan şeklinde satranç takımları üretim aşamasında kullanılan teknikler, teknolojinin gelişmesiyle yenilenmiş ve 3 boyutlu modelleme sistemi ve CNC teknolojisi ile satranç maketleri üretilmeye başlanmıştır. Bu teknolojiler ile birlikte, büyük boy satranç takımı çeşitlerinden biri olan insan figürlü satranç takımı modelleri çok daha kontrollü bir şekilde üretilmeye devam etmektedir. CNC makineleri veya 3 boyutlu modelleme araçları ile modeli çıkarılan satranç figürleri, ardından işleme alınarak kullanıma hazırlanmaktadır.

Farklı Materyallerden İnsan Şeklinde Satranç Takımı

İnsan şeklinde satranç takımı yapılırken kullanılan birden çok malzemeden söz edilebilir. Bunlar arasında en yaygın olanlar demir, opal taş, kehribar taşı, bakır, strafor ve fiberglass malzemeleridir. Kişiye özel üretilebilecek insan figürlü satranç takımları özellikle şık görünecek parlak taşlardan tercih edilmektedir. Ancak, yalnızca işlenen malzemenin şık duruşu değil, kullanım alanı ve yerine göre dayanıklılığı da oldukça önem arz etmektedir. Dış mekan ve bahçe süslemeleri için kullanılan insan satranç takımı modelleri hava muhalefetlerine sürekli maruz kalabileceğinden, oldukça dayanıklı ve kolay temizlenebilir materyaller tercih edilmelidir.

Kullanım Alanlarına Göre İnsan Figürlü Satranç Takımı

Kullanım alanlarına göre satranç takımları çeşitlilik göstermekle birlikte, insan figürlü satranç takımları özellikle iç ve dış mekan dekorasyonunda şık duruşları ile tercih edilirler. Kimi zaman bir dönemi temsil eden konseptlere sahip, kimi zaman ise bir savaş sahnesini aktaran büyük boy satranç takımı modellerinin kullanım alanları kısaca; insanların ilgisini tarihsel konulara çekmek isteyen müzeler ve bahçe dekorasyonları olarak özetlenebilir.

İnsan Figürlü Satranç Takımı Fiyatları

İnsan figürlü satranç takımı çeşitleri farklı yöntem ve teknikler ile üretilmekte; isteğinize göre farklı özelliklere sahip materyallerden üretilmektedir. Kullanılan ürün ve tasarım farklılıkları, insan şeklinde satranç takımı fiyatları üzerinde de etkili olan en temel kriterlerdendir. Aynı zamanda işçilik, tasarım farklılıkları ve yapılacak projenin büyüklüğü de insan şeklinde satranç takımı fiyatları üzerinde etkili olan diğer kriterlerdendir.

Erlas Global olarak en şık tasarımlara sahip, ihtiyacınıza cevap veren, kaliteli materyallerden kullanışlı ve dayanıklı biçimde üretilmiş insan figürlü satranç takımı modellerini en uygun insan şeklinde satranç takımı fiyatları ile hizmetinize sunmaktayız. Müşteri memnuniyetini önemsiyor, satranç takımı modelleri üretimi sürecinde her aşamaya gereken özeni gösteriyoruz. Eğer siz de insan şeklindeki satranç takımı fiyatları 

[widget-133]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095