Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dev Bowling Şişesi Üretimi – Eğlenceli Şehirlerin Renkli Maketleri

İşlek Meydanlara Neşe Katan Dev Labutlar Nasıl Yapılıyor?

Şehir tasarımı söz konusu olduğunda çoğu zaman insanların aklına şehrin kültürüne ve tarihine atıf yapan göz alıcı eserler gelir. Ancak bir şehir yalnızca tarihiyle değil, aktüel yaşamıyla da göz önünde olmalıdır. Bu noktada dev bowling şişesi üretimi gibi seçenekler 3 boyutlu maketlerle şehir hayatının eğlenceli ve renkli yanlarını öne çıkarmaktadır.

Peki son yıllarda ülkemizde de giderek daha popüler bir hal alan dev labut maketleri nasıl yapılıyor? Yazımızda dev labut maketi yapım süreci ve yapım sırasında gereken malzemeler hakkında bilgi verecek, dev labut fiyatları neye göre belirleniyor, dev labut maketi nerelerde kullanılır gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız. Eğer dev labut maketleri ve üretim aşamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin.

Dev Bowling Şişesi Maketleri Nasıl Yapılır?

Dev labut yapımı için kullanılacak yöntemler genellikle tercih edilen malzemeye göre belirlenir. Yine de aşağıda sizler için genel bir dev bowling şişesi üretimi sürecinden bahsetmeye çalıştık. Elbette projenin gidişatına göre bu süreçlerde ufak değişiklikler olabilir. İşte dev labut yapımı için öngörülen aşamalar:

  • İlk olarak maketin yerleştirileceği alan hem doku hem de ölçek bakımından incelenir.
  • Ardından dev labut maketi için bilgisayar destekli bir model çizimi yapılarak siparişi veren müşterinin görüşleri alınır.
  • Revizelerle birlikte çizim üzerinde mutabık kalındıktan sonra maket yapımında kullanılacak malzemeler hazırlanır veya yoğrulur.
  • Akabinde bilgisayar ortamındaki çizim 3D yazıcı ve CNC tezgahına aktarılarak dev bowling şişesi maketi fiziksel ortamda oluşturulur.
  • Oyma ve yontma işlemleriyle heykelde küçük düzeltmeler yapılır ve dev labut maketi yapımının son aşamasına geçilir.
  • Son aşamada isteğe bağlı olarak dev bowling şişesi maketi özel boya malzemeleri ile renklendirme işlemine tabi tutulur.

Dev Bowling Şişesi Hangi Malzemelerle Yapılır?

Dev bowling şişesi üretimi için genellikle fiberglass ve strafor gibi yeni nesil materyaller kullanılır. Fiberglass ve strafor, geleneksel 3 boyutlu maket yapımında kullanılan malzemelere kıyasla çok daha ekonomik ve uzun ömürlü bir çözümdür. Bilhassa outdoor mekanlarda sergilenecek dev labut maketleri için fiberglass ve strafor maketleri tercih etmek eserin dış koşullara karşı çok daha dayanıklı olmasını sağlar.

Dev Bowling Şişesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dev labut fiyatları açısından en önemli faktör yukarıda da belirttiğimiz gibi malzeme seçimidir. Değerli materyallerden yapılan dev bowling şişesi maketleri çok daha maliyetli olacaktır. Ayrıca üretim sırasında ne kadar malzeme kullanılacağı da dev labut fiyat hesaplamasında göz önüne alınması gereken noktalardan biridir. Buna bağlı olarak eserin hacmini de hesaba katmak gerekir.

Ayrıca dev labut fiyatları için eserin yapımında yararlanılan teknik ekipmanların maliyetleri, maketin sergileneceği alana taşınması ve kurulumunun yapılması gibi faktörler de ikincil öneme sahip olsalar da göz önünde bulundurulmalıdır.

Dev Bowling Şişesi Maketleri Nerelerde Kullanılır?

Dinamik ve modern bir çevre tasarımının en pratik ve renkli çözümlerinden biri olan dev labut maketleri günümüzde pek çok farklı noktada karşımıza çıkmaktadır. Park ve bahçeler, oyun alanları, tema parklar, AVM ve marketler, anaokulları, kreşler, lunaparklar ve etkinlik alanları, festivaller ve daha birçok alanda dev bowling şişesi maketi ile karşılaşmak mümkündür.

Eğer siz de kentlerinizi dev labut maketleri ile süslemek için projelerinizi bizimle paylaşmak ve dev labut fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz sayfamız üzerinden bizimle hemen iletişime geçin! Şehrinizi eğlenceli figürlerle renklendirelim...

[widget-133]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095