Erlas, hızlı ve kaliteli üretimin en uygun fiyat ile birleştiği Türkiye’deki tek noktadır.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Şeklinde Satranç Figürleri – Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Hem Kullanışlı Hem Eğlenceli… Diş Şeklinde Satranç Figürleri Nasıl Üretilir?

Çocukluk yıllarında dişçilerden çekinmek ve hatta korkmak oldukça yaygın bir durum. Ancak hastane ve kliniklerin soğuk havasını kıracak ilgi çekici ve sempatik ürünlerle bu durum değiştirilebilir. Diş kliniklerinde bulunan bazı heykel modelleri ve ürünler bu duruma örnektir. Ayrıca, bu ürünlerin bazıları dişçiler için oldukça kullanışlıdır. Diş şeklinde satranç figürleri de bu duruma en güzel örneklerden birini teşkil eder.

Diş şeklinde satranç figürleri neden yapılır ve nerelerde kullanılır merak ediyorsanız ve diş figürlü satranç takımı çeşitlerinin üretim süreci hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız diş satranç takımı çeşitlerinin üretim aşamaları ve kullanım alanları hakkında bir yazı hazırladık.

Diş Şeklinde Satranç Figürleri Nerelerde Kullanılır?

Diş figürlü satranç takımı modelleri, dişçilerin severek kullandıkları ve kliniklerini çok daha sempatik kılan ürünlerden bir tanesidir. Dişçiler bu satranç takımlarını yalnızca kliniklerinde kullanmaz, çeşitli etkinliklerde de yer alabilirler. Büyük satranç takımları arasında yer alan diş figürlü satranç takımı modellerinin kullanım alanlarını şu şekilde maddeleyebiliriz;

  • Diş klinikleri
  • Konferans ve sempozyumlar
  • Hastaneler
  • Fuarlar

Dişçiler için diş figürlü satranç takımı modelleri, hem güzel bir görsel sundukları için hem de doktor kliniklerinin sıradan havasını kırmak için tercih edilmektedirler. Kliniklerini ilgi çekici bir hobi ile daha hoş bir hale getirmek isteyen diş hekimleri, diş şeklinde satranç figürlerine sahip bir satranç takımını kliniklerinde bulundurabilirler.

Dolayısıyla, özellikle çocukların diş hekimi korkusunu yenmeleri için kullanışlı olan bu satranç modeli, kliniklerin süslenmesine ve sevimli bir hale getirilmesine katkı sağladığı için özellikle tercih edilirler. Diş figürlü satranç takımı modelleri, klinikte vakit geçiren çocukların huysuzlanmamasını ve kendilerini çok daha rahat bir şekilde ifade edebilmelerini sağlar.

Yalnızca diş klinikleri için değil, çocukların kişisel bakım ve sağlık konularına olan aşinalıklarını arttırmak için çeşitli eğitim merkezlerinde zaman zaman diş hekimleri tarafından düzenlenen etkinlikler sırasında da onların ilgi çekici bulacağı diş figürlü satranç takımı modelleri kullanılabilir. Bu sayede çocuklar diş sağlığı ve bakımının önemi hakkında bilgi sahibi olurken, düzenlenen etkinlikler sırasında eğlenebilirler.

Diş Şeklinde Satranç Figürleri Nasıl Yapılır?

Diş şeklinde satranç figürlerinin yapımında kullanılan yöntemler nasıl bir malzeme kullandığınıza göre değişmektedir. Diş figürlü satranç takımları birçok malzemeden yapılabilir, kullanılan yöntemler arasında en yaygın ve pratik olanlar arasında ise 3 boyutlu modelleme sistemi ve CNC teknolojisi bulunmaktadır.

Bu teknolojiler sayesinde hem büyük satranç modelleri hem de diş satranç maketi ve satranç takımı yapım süreci çok daha hızlı ve güvenli bir hal alır. Öncesinde isteğe ve ihtiyaca göre modellenebilen şekiller detaylı incelemelerden geçer ve ortaya hatasız ürün çıkmasına özen gösterilir.

Diş şeklinde satranç figürleri üretiminde son teknoloji imkanları kullanan Erlas olarak, ürünlerimizin üretim aşamasına özen gösteriyor ve en kaliteli malzemelerden en iyi sonucu pratik bir şekilde alarak müşterilerimizi memnun etmeyi hedefliyoruz. 3 boyutlu modelleme ve CNC teknolojisi kullandığımız ürünlerimizde en iyi satranç takımlarını üretiyoruz.

Diş Şeklinde Satranç Figürleri Yapılırken Hangi Malzemeler Kullanılır?

Diş satranç takımı modelleri için malzeme seçerken en çok dikkat edilmesi gereken kriterlerden biri dayanıklılık ve kullanım kolaylığıdır. Bu nedenle tercih edilecek materyaller de buna yönelik olmalıdır. Diş şeklinde satranç takımı çeşitleri tasarlanırken kimi diş figürlü satranç takımı modeli demir, opal taş, kehribar taşı, bakır, strafor ve fiberglass gibi materyallerden yapılıyorken, isteğe göre kimi zaman ahşap tarzında materyaller de tercih edilmektedir.

Diş Şeklinde Satranç Figürleri Fiyatları Üzerinde Etkili Olan Kriterler

Satranç takımı diş şeklinde olan modelleri ile özellikle dişçilerde insanların ilgisini çekmekte, onların diş kliniklerinde daha rahat ve güvende hissetmelerini sağlamaktadır. Dişçiler arasında oldukça tercih edilen ürünlerden biri olan diş satranç takımı modelleri istenilen malzemelerde üretilebiliyor ancak kullanılan malzeme çeşitleri, diş figürlü satranç takımı fiyatları üzerinde etkili oluyor.

Bu kriterler arasında diş şeklinde satranç takımı çeşitleri hangi malzemeden yapılıyor, nasıl teknolojiler kullanılıyor, hangi büyüklükte satranç takımı isteniyor gibi konular etkili olmaktadır. Aynı zamanda diş şeklinde satranç takımı fiyat belirleme aşamasında etkili olan bir diğer kriter de diş satranç takımı modellerinin ne kadar işçilik gerektirdiği.

Diş satranç takımı çeşitleri üretiminde Erlas olarak en dayanıklı malzemelerden en kaliteli işçilik ile diş satranç takımları üretmekteyiz. Diş şeklinde satranç takımı fiyatları, en uygun maliyetlerle hizmetinize sunuluyor. En şık tasarımlı satranç takımı diş şeklinde modellerine en uygun fiyatlarla ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[widget-133]

Yorum Yap

Teklif Al
Teklif Al +902122826095